BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Hayırlı olsun dolar aynı yerinde dolanir ham petrol desen sabit neredeyse bizde sürekli zam neye göre desek gelişen piyasa dolar hampetrol iyide sabit onlar hatta ham petrol genel olarak biraz düştü neden böyle konu actim bilmiyorum ama altı üstü 1.2 arabaya biniyoruz vergi yillik 600 bakim desen 1000 tl civari cunku kullandigimiz tum urunler ithal yag olsun orjinal filitreler... aylık ortama 1.500 km yol yaparım 2015 golf 1.2 tsi 600 tl gibi benzin masrafı bana biraz çok geldi gerçi geldiyse binme kardesim diyen olacaktır peki binmeyeyim derim konu kapanır konuda hatıra olsun zaman geçtikçe bakarız şuanda dolar 5.70 civarı ham petrol 64 dolar civarı benzin adiyamanda 7.20 saygılar...

Hahah içlenmis :D

Benzinin efkari :D

• Beğen
Tepkiler: SCC
Mazotada zam yapıldı arkadaş ya arabayadamı binmeyelim napalım, Eli kulağındadır LPG,ye gelir bugün yarın

Ağlayınca faydası oldu mu bugüne kadar? Bırakın gülsün eğlensin insanlar. Bu hakkımızı elimizden alanlar utansın. 

Zam yapıldığına göre göstergeyi anlık tüketime ayarlayayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@bf417 aynen guluyorum aglancak noktayi geceli cok oldu..

Bos yapma ;)

@doganersin evet yollar var hocam geçmesemde vergisini ucretini ödediğim...

Evet havaalanlari var çok güzel görmesemde elektirigini giderini, elektirik faturumandan şu faturamdan ve anlayamadığım şekilde çeşitli vergilerden ödediğim...

Onlarca üniversite var gerçekten heryer üniversite ama ülkemde eğitim seviyesinin olmadığı ve haberlerde komik denecek şekilde algı opresyanu yapılarak miletimizin işsizler ordusuna çevrildiğine destek olan üniversiteler...

Devletimiz çalışıyor umudumuzu gençliğimizi geleceğimizi aklımızı insanlığımızı almadan çalışma biter umarım sanırım hepsi bitti ve en kötüsü de alışmak ne yazikki alıştık konuyu açmakta ki amacım yazmayi unutmuşum nasıl hesaplandığı petrol fiyati belli dolar belli vergi belli neyle neyi çarparsam 7 tl ve üstü çıkmiyor bulamadım en azından mantığını bilsek e bi kilifa illaki girmiştir 7 tl.asgari ücret 2020 tl resmen 300 litre bile alamayan bi alım gücü almanyada holanda da sanırım 1 tonun üzerinde asgari ücretin alim gücü 1400 litre civarlarında die biliyorum ama düşmüş veya çıkmış olabilir 

@bf417 ağlanacak halimize gülüyorüz demeyi öğrettiler hocam evet gülmemek gerek düşünmek gerek nereye gidiyoruz demek ama güldürdüler  sonrası yok... şu anda bi alışveriş çılgınlığı vergi çılgınlığı var  sıcakta içiniz yanıyor bi mesrubat içiyorduk o bile 3 tl olmuş hadi gulelim....

yorumum had safada ironi içerir

iki tane evlat yetiştiriyorum ama çok karamsarım ☹️

durum hiç iyi değil

hiç...😔

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt