facebook'da pratik salı videosunda izledim, 7 km'nin üzerindeki hızda el freni çekili halde tutulduğunda bir gonk sesi ardından fren geliyor, frene basılamadığı bir acil durum için kullanılabilir denmiş...

Merhaba

Aracı ilk çalıştırdığımda auto hold aktif olmuyor. Bu normal mi?

Yokuş aşağı ya da yokuş yukarı park ettiğim durumlarda aracı ileri ya da geri kaydırma riski oluyor bundan dolayı. 

Merhaba

Aracı ilk çalıştırdığımda auto hold aktif olmuyor. Bu normal mi?

Yokuş aşağı ya da yokuş yukarı park ettiğim durumlarda aracı ileri ya da geri kaydırma riski oluyor bundan dolayı. 
Değerli Hocam 

Manuel olarak kapatılırsa otomatik olarak devreye girmez. 

Bir kez açmanız yeterlidir.

@silvershadow abi ben araci park edip kontağı kapatıyorum. 

Ertesi gun ya da bir süre sonra araca binip motoru çalıştırıyorum bir bakıyorum auto hold devrede değil. 

@silvershadow abi ben araci park edip kontağı kapatıyorum. 

Ertesi gun ya da bir süre sonra araca binip motoru çalıştırıyorum bir bakıyorum auto hold devrede değil. 
Değerli Hocam;

Auto Hold açık olarak kontağı kapattığınızda tekrar devreye girmesi için emniyet kemeri takılı ve sürücü kapısı kapalı olmalıdır. 

@silvershadow hepsi öyle. Zaten yine sayende araştırdım bu deduklerini uyguluyorum kemer takılı kapı kapalı ama devrede değil. Ben mecbur el freni ile gaza yüklenip kalkıyorum eğimli yolda. Bir ustaya mı göstereyim 

@silvershadow hepsi öyle. Zaten yine sayende araştırdım bu deduklerini uyguluyorum kemer takılı kapı kapalı ama devrede değil. Ben mecbur el freni ile gaza yüklenip kalkıyorum eğimli yolda. Bir ustaya mı göstereyim 
Değerli Hocam 

Mutlaka arıza olmalı. Yetkili servise değilse bile özel servisine göstermeli 

@yusufhatırladığım kadarıyla evet Manuel indiriyorum ama auto hold devreye girmiyor. Tekrar bakarım birazdan. Ve yanlış hatırlamıyorsam bugün bu hatayı fark ettim önceki günler böyle bir sorun yoktu.

Büyük kolaylık olduğunu dizel poloyu kullanınca anladım dur kalk trafikte frene basmaktan ayağım uyuştu araba resmen ileri atılıyor frene daha sert basıyorsunuz ama autohold gerçekten farklı konfor sağlıyor Bence golfde en iyi üç özellikten biri budur

Sent from my iPhone using Tapatalk

@yusufhatırladığım kadarıyla evet Manuel indiriyorum ama auto hold devreye girmiyor. Tekrar bakarım birazdan. Ve yanlış hatırlamıyorsam bugün bu hatayı fark ettim önceki günler böyle bir sorun yoktu.
Manüel indirirseniz bir süre otomatik devreye girmiyor park manevrası yaptığınızı düşünüp. Yanlış bilmiyorsam böyle olmalı. Eskilerin yazılımında olmayabilir bu özellik.

Ama bugüne kadar sanki hep direkt aktifti ve aktif olması mantıklı olan değil mi. Çünkü yokuş aşağı ya da yukarı park ettim diyelim arabayı o özelli olmalı değil mi

Değerli Hocam 

Müsaitseniz araca inip bakabilir misiniz?

Kontağı çevirmeden kemer takılı ve kapı kapalı olsun. 

Araçalışmaya hazırlan auto hold tuşuna bakar mısınız?  Eğer ışığı yanıyorsa  aktiftir. Yanmıyorsa kapalıdır. 

Ama bugüne kadar sanki hep direkt aktifti ve aktif olması mantıklı olan değil mi. Çünkü yokuş aşağı ya da yukarı park ettim diyelim arabayı o özelli olmalı değil mi
Hocam yokuşta auto hold aktifken park yerinden çıkmak ve girmek zor oluyor. ;)

Uzun bir yazı ve video paylaşıyordum ama sanırımsayfayı kapattım ne yaptım nasıl yaptım anlamadım :(

Bir arkadaşı aradım hata yok dedi. El freni (kırmızı p) aktif olur araci çalıştırınca ve bu el freni sana kalkış desteği saglar gaza basarken otomatik devre dışı olur dedi. Bu bilgi doğru mu

20160903_215149.jpg

Geri
Üst Alt