Far Değişim tavsiyeniz

Golftdi

Katılımcı Üye

İsim
Bayrak
Selamlar arkadaşlar, sizlere bir şey danışacağım. Golf 7 bi xenon farlarım oldukça eski, sorunlu ve cam yapısı bozuk olduğundan hem aydınlatma hemde görsel olarak kötü durumda. Bir satıcıdan orjinal sıfır far buldum, fiyat olarak çift fara 3000 tl istedi. Fiyat bana uygun geldi orjinal ve sıfır far.  Sizce değişmeye değer mi? Eski farımla yeni farın fotolarına bakıp yorumlarınızı öğrenebilir miyim? 

721F48AE-BEA2-4988-B4B9-AF6F9ED0C101.jpeg

D6E9B596-962C-465F-B91B-2F1C5B69A186.jpeg

BE7E2481-5ED6-4E13-90B0-647389F98D2A.jpeg

ED2FAE6B-90F1-4AFE-8256-79F670FCE8F3.jpeg

01D2C212-1290-4D63-AC3C-613A4D215771.jpeg

Bence hiç düşünme, mis gibi kullan. İyi günlerde.

@forzaGilles hocam bende senden yorum bekliyordum asıl :)  2013 model 68 bin de

@forzaGilles hocam bende senden yorum bekliyordum asıl :)  2013 model 68 bin de
Satıcının sattığı farlar oem ürün yani vw logosuz ama orjinal

sizin farlarınızın sorunu mercekler yılların verdiği kullanım sonucu iyice lekelenmiş., bu zaten kronik sorun., farları değiştirirseniz., artık xenon ampüllerinizin de miladı dolmak üzeredir., xenon ampüller kullanıldıkça performası azalmaya başlar., tavsiyen far ile beraber xenon ampüllerinde yenisini almanız., bu şekilde ilk günkü gibi yolu görebilirsiniz., golf 'ün xenonları D3S 'tir

Bence o paraya kendi merceklerinizi  ve ampüllerinizi değiştirin. Hatta açtırmışken u led eklettirin derim .

Bildiğim kadarıyla bu bir kronik sorun , eğer yenilenmemiş ürün alırsanız başınıza aynı sorun ilerde birdaha gelebilir.

Bence o paraya kendi merceklerinizi  ve ampüllerinizi değiştirin. Hatta açtırmışken u led eklettirin derim .

Bildiğim kadarıyla bu bir kronik sorun , eğer yenilenmemiş ürün alırsanız başınıza aynı sorun ilerde birdaha gelebilir.
Kesinlikle mercek değişimi çok yerinde bir karar olur. Hatta Bosch mercek taktırın sadece bi-xenon basiclere takılabiliyor. Aydınlatmanız çok daha iyi olacaktır. 

@MSE nasıl ve nerede mercek değiştiriliyor bilmiyorum

@mbonat hocam sorun sadece mercekler değil, far camı miladını doldurmuş, özelliği gitmiş ve bozulmuş kronik olarak. Mercek değişimi far camı değişmeden çok işe yaramaz diye düşünüyorum.

@mbonat hocam sorun sadece mercekler değil, far camı miladını doldurmuş, özelliği gitmiş ve bozulmuş kronik olarak. Mercek değişimi far camı değişmeden çok işe yaramaz diye düşünüyorum.
Hocam far camıda bulanabiliyor o da sıkıntı değil dediğim gibi aynı fardan bence almak gereksiz forumda arkadaşlarımız u led satıyor 5 bine sanırım takılıyordu. 3500 ona vereceğinize 5 bin u lede verin . Hem adaptif farlarınız olur hemde satarken standart highlinelardan farkı olur.

@Golftdi ilanı temsili atıyorum . Mercek xenon ve camı değiştirseniz yeni alacağınız fardan ucuza gelir . Hemde sıfır fara sahip olursunuz .

38408098-0252-464E-B55E-520A49AE1E25.png

@Golftdi ilanı temsili atıyorum . Mercek xenon ve camı değiştirseniz yeni alacağınız fardan ucuza gelir . Hemde sıfır fara sahip olursunuz .

Ekli dosyayı görüntüle 22328
Hocam aliexpresteki bu camlara bakmıştım, ucuz değiller ve kargo vergi vs ile tanesi 400-500 çifti 1000 e yakın oluyor. Artı mercek değişimi derken rakam 2000 e gelir belkide işçilik ile. Bu farları 3000 e pazarlık etmeden veriyor, belkide 2750 ye bırakıcak. Üstelik eski farlarımıda acil ihtiyacı olan birine satarım rakam daha düşer.

Geri
Üst Alt