Beyazlar da Parlar

@KaiZeN hocam 2 forumda da konunu görüp duruyorum kanıma giriyorsun alıcam dodo Wax ı en sonunda 😂😂😂😂😂

@KaiZeN hocam 2 forumda da konunu görüp duruyorum kanıma giriyorsun alıcam dodo Wax ı en sonunda 😂😂😂😂😂
Bende almayı düşünüyordum sonra bir forumda turtle wax ice waxı gördüm . Şuan onu araştırıyorum dayanımı ve parlaklığı çok iyi diyorlar . Plastiğede uygulanabiliyormuş . Fiyatıda uygun 

Bende almayı düşünüyordum sonra bir forumda turtle wax ice waxı gördüm . Şuan onu araştırıyorum dayanımı ve parlaklığı çok iyi diyorlar . Plastiğede uygulanabiliyormuş . Fiyatıda uygun 
Hocam Sonax BSD alın bence. Daha çok memnun kalırsınız.

Hocam Sonax BSD alın bence. Daha çok memnun kalırsınız.
Sonax bsd hızlı cila daha önce kullandım hem çok toz topluyor hemde uygulaması çok zor uygularken boyayı çiziyorsunuz tavsiye etmem . 

@mbonat  Çok kullandım. Çizme riski gibi birşeyi sizden duydum hocam. Yani şöyle. Wax uygularken bile çizilebilir. Bu tamamen tecrübeye göre değişir. Özel wax bezleri ile uygularsanız çizme riski en aza iner. Yani BSD ye özel birşey değil ama haklısınız BSD hem çok toz toplar hemde silmesi zor.

@mbonat  Çok kullandım. Çizme riski gibi birşeyi sizden duydum hocam. Yani şöyle. Wax uygularken bile çizilebilir. Bu tamamen tecrübeye göre değişir. Özel wax bezleri ile uygularsanız çizme riski en aza iner. Yani BSD ye özel birşey değil ama haklısınız BSD hem çok toz toplar hemde silmesi zor.
Şöyle açıklasam daha iyi olur . Ben şuan hızlı cila için koch chemei pw kullanıyorum .  Islak araca foam lance veya dağıtıcı spreyle ile atıyorum.  Waxı bezle aracın üzerine dağıtmadığım için aracı çizmemiş oluyorum . Arabayı yıkarken bile çizeriz. Cilayı arabanın üstüne uygulayıp dağıtmak maalesef hare oluşturuyor . Dediğiniz gibi wax bezleri kullanarak minimize edebiliriz fakat hızlı cila için aracımızı çizdiğimize değmez . 

Katı wax ta uzun zamandır bakıyorum işin içinden çıkması oldukça zor bilindik markaların ürünleri nerdeyse seramik fiyatına geliyor ve büyük kutuda oldukları için belkide 3-4 yıl götürecek . Her detail sever bilirki içimizdeki yeni ürün deneme isteği bitmiyecek . Onun için ice wax mantıklı geldi yoksa çok daha iyi iş yapan ürünler elbet var .

@mbonat  waxı silerken ve sonrasında parlatma için silerken çizme riski var sanıyordum.

@mbonat  waxı silerken ve sonrasında parlatma için silerken çizme riski var sanıyordum.
Tabi kide hocam fiziksel temas her zaman çizer . Fakat katı waxın dayanımı hızlı cilalara göre oldukça fazla 2 haftada bir hızlı cila atıyorsanız katı waxı 3 ayda bir atarsınız . 3 ay sonunda total hareye bakarsak katı waxda daha az olucaktır . 

Fiyatı hakkaten iyiymiş performansı, parlaklığı nasıl ki acaba? 

Daha önce Vp Marvellous Wax, soft99 fusso kullandım. Vp parlaklık falan iyiydi ama ömrü azdı. Şimdi vp madwax aldım onu deneyeceğim bir de

Fiyatı hakkaten iyiymiş performansı, parlaklığı nasıl ki acaba? 

Daha önce Vp Marvellous Wax, soft99 fusso kullandım. Vp parlaklık falan iyiydi ama ömrü azdı. Şimdi vp madwax aldım onu deneyeceğim bir de
Madwax ı ben kullandım iyi üründe çok bereketsiz geldi bana . 

İce waxı alıp deneyeceğim f/p olarak çok iyi duruyor deneyimlerimş paylaşırım .

Madwax ı ben kullandım iyi üründe çok bereketsiz geldi bana . 

İce waxı alıp deneyeceğim f/p olarak çok iyi duruyor deneyimlerimş paylaşırım .
Güzel çıkarsa direk alırım 250 ml de baya baya gider 😁😁 quick Wax olarak da Bi türlü aradığımı bulamadım. Koch pw, flowey quick Wax,af finale, atas idrolak denedim.  En memnun kaldığım idrolaktı ama piyasada yok artık :/

Güzel çıkarsa direk alırım 250 ml de baya baya gider 😁😁 quick Wax olarak da Bi türlü aradığımı bulamadım. Koch pw, flowey quick Wax,af finale, atas idrolak denedim.  En memnun kaldığım idrolaktı ama piyasada yok artık :/
Madwax te ürün sarfiyatı çok , uygulaması güzel parlaklığı güzel üstüne hep cila attığım için dayanımı ne durumda bilmiyorum.

Ben koch pw den çok memnunum 3-5 ml ürüne 750 su koyuyorum arabaya fısfısla sıktıktan sonra kalanı foam lance ile atıyorum . Dayanımı çok iyi çokta güzel su itiyor uygulaması kolay olduğu için her yıkamada uyguluyorum .  Alalıda baya oldu  ayda ortalama 10 kez araba yıkıyoruzdur hala yarısından fazlası duruyor .

Tek olumsuz yanı bezleri su ittirmeye başlatıyor 😂

Arada quick detailer ihtiyacım oluyor o konuda önerilerinize açığım

@mbonat valla ben pw den istediğimi Bi türlü alamadım. 200 ml anca gitti Bi senede 😁😁 sanırım bendeki ürün sorunlu artık bitince Bi daha başka Bi yerden alacağım. Atas idrolak bulabilirsen denemeni tavsiye ederim. Son zamanlarda flowey hızlı Cila sını kullanıyorum. Pw ye göre daha memnunum tavsiye ederim 

Geri
Üst Alt