60bin bakımı

Yigit3735

Üye
İsim
Yiğit Öz
Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar 

aracım 2016 model golf 1.2 manuel. 60bin bakımı geliyor. Yağ filtre değişiminden ziyade bu bakımda buji değişimi söz konusu. 

15,30,45 Bin bakımları serviste yapıldı. Artık servise bakım için gitmeyi düşünmüyorum ama buji değişimi kafamı karıştırıyor. Sizlerin fikirlerini öğrenmek isterim.

Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar 

aracım 2016 model golf 1.2 manuel. 60bin bakımı geliyor. Yağ filtre değişiminden ziyade bu bakımda buji değişimi söz konusu. 

15,30,45 Bin bakımları serviste yapıldı. Artık servise bakım için gitmeyi düşünmüyorum ama buji değişimi kafamı karıştırıyor. Sizlerin fikirlerini öğrenmek isterim.
Sanayide bakıma gidin, fitreler yağ değişsin, en son bujileri söksün usta ! Araçtan ne buji çıktıysa çırak bi koşu gidip alsın arka bloktaki yedek parçacıdan en iyi çözüm bu!!

Mann filtreleri ve motul yağı falan bence siz alın gidin ustanın eline verin

Aynı dert bende de var bujiyi değişmek zorunda mıyız ve değişmeyince noluyor? Kaldığı yerde değilsem olmaz mı? 

Yağı filtreleri farklı yerde bujiyi farklı yerde değişsek bir problem olur mu? Elazığ'da yaşıyorum 30 yıl almanyada yağ işiyle uğraşan bir usta var, adam sadece yağ filtre işiyle uğraşıyor, yağ filtreyi onda değişsem bujiyi de daha sonra değişsem diye düşünüyorum 

@Wyt23 değişmesi lazım bujiler gerçekten kötü durumda oluyor..ateşleme iğnesi siyahlanıyor buda yakıt sarfıyatını artırıyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@reko servis 1500 lira istiyor 60 bin bakımına dışarıda da 800-900 civarında, dışarıda yapmaya da çok değmeyecek aslında. Bari garanti devam eder, 2017 model, çok kararsızım 

Orjinal servisten sasmayin derim. Ben disarda bakimi yaptirdim. Arabada dert bitmedi. Servistede hemen hemen ayni fiyati verdiler. Aradaki fark kafaniza taktiginiza degmez. Garantisi devam eder. Gerci manuel olmasi bu acidan avantaj ama araba sizin para sizin. Hangisi daha kiymetli  :)

@Wyt23 bujiler sanırım ngk japon malı idi 280 tl civari almıştım 350tl gibi yag hava polen filtresi tutmuştu (castrol long life ve mann ) işçiliğiede 80 tl vermiştim topşamda 700-800 gibi  2015 manuel vites 3-4 ay önce bu rakamdan aşağısı zor

Bende periyodik bakımla beraber bujileri değiştireceğim, aynı ikilemde kaldım. Normal yağ filtre değişimi olsa aynı markayı alıp dışarda taktırırsın bir nebze ama bujiler önemli diye düşünüyorum. Dışardan aldığımız bujinin uyum sağlamama ihtimali ve sanayi işçiliğinin servis gibi olmayacağını düşündüğümden yetkili servise gideceğim. Üç kuruş fazla öderiz ama kafamız rahat olur en azından. 

@Wyt23 @Yigit3735 @eren34 Serviste satılan buji ile dışarda satılan arasında 60-70tl. fark varken dışardan müdahilini almaya değmez., bakımı dışarda yaptıracaksanız gidin servise bujiyi servisten alın., sora nerede istiyorsanız orada bujileri değiştirirsiniz., sanayideki tamirci abi kalite olarak hepsi aynı dese de (iyi sallama yetenekleri vardır) aynı değildir.! 60-70 lira için orjinal buji den vazgeçmeye değmez.. 

Kronik Servis bağımlılığı olanlar için

https://www.ngkntk.com/tr/parca-bulucu/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/VW/GOLF 7/

Burası ngk global web sitesi

Motor hacim ve motor koduna tıklayın aracın parça kodu gelsin

1.2 TSI için  ister 105 lik ister 110 Luk

2013 den 2016 ya 

PZKER7A8EGS parça kodlu laser platinyum bujileri alacaksınız 

Bu kodu kopyalayın

Nerde var ?

Örneğin burda var

https://www.aloparca.com/yedek-parca/NGK /BUJI-PZKER7A8EGS/94968/898050442

Bu arada servisin 1500 istediği bakım

Dışarda 700 e çıkar !!! 800 900 e doğru gittikçe 3-5 kuruş için yetkiliye gideyime kayıyor yine olay (3-5 kuruşta değil yani)

Kronik Servis bağımlılığı olanlar için

https://www.ngkntk.com/tr/parca-bulucu/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/VW/GOLF 7/

Burası ngk global web sitesi

Motor hacim ve motor koduna tıklayın aracın parça kodu gelsin

1.2 TSI için  ister 105 lik ister 110 Luk

2013 den 2016 ya 

PZKER7A8EGS parça kodlu laser platinyum bujileri alacaksınız 

Bu kodu kopyalayın

Nerde var ?

Örneğin burda var

https://www.aloparca.com/yedek-parca/NGK /BUJI-PZKER7A8EGS/94968/898050442

Bu arada servisin 1500 istediği bakım

Dışarda 700 e çıkar !!! 800 900 e doğru gittikçe 3-5 kuruş için yetkiliye gideyime kayıyor yine olay (3-5 kuruşta değil yani)
Adet fiyatı 73,77 lira 4x73,77 toplam 295 eder., serviste 4 adetinin fiyatı 370 lira., ki bu fiyat iskonto hariç fiyatı

Zubuzu %5 %10 falan sadece periyodik bakımlarda geçerli değilmi

Ben şimdi sadece buji değiştirmeye gitsem 370 liradan indirim yaparlarmı?

Yaparlarsa iyi

370 işçilik dahil mi değiştiriyorlar +100 de işçilik alacaklarsa 470 kere çıkar?

Muhalefet partisi değilim!! 

Tdı araç var

Yeter ki biz siz dışında tsı cılar ekonomi yapsın paraları cepte kalsın

Geri
Üst Alt