baskı balata ve volant değişimi

tuna58

Yeni Üye
İsim
tuna
arkadaşlar balatamınaşımdan geçen tecrübemi sizlere aktarmak istiyorum.izmit e akraba ziyaretine gitmiştim çok rampa olan bir yoldan aşağı doğru inerken fazla firene yüklenmemek için düşük viteste fazla firene basmadan yaklaşık 3 km gibi bir rampa indim araçta 5 kişi vardık.rampanın bitiminde ışıklara geldiğimde çok yogun bir balata kokusu aldım ama çok önemsemedim.ışıklarda durup kalktığımda araba titremeye başladı anlık birşeydir diye gene önemsemedim daha sonraki gün kullandığımda araba kalkışlarda titriyor hatta bazen çok silkeliyordu.Baskı balatamın kaçırdığını fark ettim ancak bi süre daha kullanayım dedim bugün ise kalkışlarda metal metale sürtünme sesi gibi yada bir çoğumuzun bildiği frene basınca öten balata sesi gibi ses gelmeye başladı ve debriyacı bırakmama rağmen debrijaz ın geri gelmesinin azaldığını  kavramanın geç olduğunu fark ettim direk tamircime gittim ve baskı balatamın tamamen bittiğini ve volanta zarar verdiğimi söyledi tamamı değişecek dedi.aslında belkide bir çoğumuz benim gibi davranıyor baskı balatanın artık kaçırdığı belliydi zamanında götürseydim volant hasar görmeyeceği için masrafta az olacaktı.toplam 2600 tl ye mal oldu.

Geçmiş olsun hocam araç km’de? 

Genel soruyorum, Debriyaj Baskı Balat’a ne kadar km gitmesi gerekir ?

Upvote 0
Arac kaç km de 1.2 mi 1.4 mu dizel mi modeli nedir bu bilgileri de paylaşsanız iyi olurdu ben 1.2 2014 golfumun 70 bin km de degisyirmistim 4 ay önce sizin ama benim balata olduğu gibi duruyordu motordan yag girmiş baskının içine o kaydırma yapmış alt kapak contaisndan aracım alttan hasar aldığı için bu şekilde sorunla karşılaştım onu da belirteyim 

Upvote 0
Eksik bilgi olmuş biraz, aracın özelliklerini yazarsanız daha faydalı olacaktır. Herhalde otomatik aracınız?

Upvote 0

Geri
Üst Alt