2017 Golf 1.6 Tdi Yan Ayna Bazen Aşağı İnmiyor

HasanTufan

Yeni Üye
İsim
Hasan
Arkadaşlar 2017 Golf 1.6 Tdi Comfortline araca sahibim. Son 1-2 haftadır geri vitese taktığımda bazen sağ ayna aşağı iniyor bazen inmiyor sebebini anlamış değilim. Ayna kontrol düğmesinin R de olduğundan eminim bilenlere varsa yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar 2017 Golf 1.6 Tdi Comfortline araca sahibim. Son 1-2 haftadır geri vitese taktığımda bazen sağ ayna aşağı iniyor bazen inmiyor sebebini anlamış değilim. Ayna kontrol düğmesinin R de olduğundan eminim bilenlere varsa yardımcı olabilir misiniz?
Hocam kodlama ile yapıldıysa,zaman zaman takılabiliyor, tecrube ile sabit :D   Şuana kadar net olarak bunu çözen olmadı sanırım , sorun çözülmüşse birazdan üstadlar cevap gecer :D  

Upvote 0
bende aynı şeyi farkettim acaba ben mi yanlış görüyorum diye düşünüyordum demek olan bir durummuş

Upvote 0
Sağ aynam zarar gördükten sonra yeni takılan ayna geri viteste aşağı inmiyordu. Aracın kitabında sayfa 98. Deki bu yönergeyi izleyince aynanın geri viteste aşağı inme ayarını yaptım. Umarım sizde de işe yarar.

156460270726927964571.jpg

15646024956571313915539.jpg

Upvote 0
Tekrar ayar yapmanızda fayda var Hocam.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Her gün yeni bir bilgi bu kitapçığı okusak daha neler çıkacak neler 🤔

Upvote 0
Ben her bir bilgi şiarı ile ya golf kitabından ya internetten bir konuya bakıyorum. Auto holdla başım dertte bu ara.  Yokuşta iş gördükten sonra duz yolda trafikte giderken arac sürme refleksini değiştiriyor ayak frenden kalkinca gaz yapmadan kalkmayınca araç şöyle bir ne oluyor diyorsunuz. Yan ayna sorununu kitaptaki şekilde çözünce sıkıntı gitti. Şimdi auto hold nasıl verimli kullanilirdayım. 🤔

Upvote 0
Upvote 0
@tuncer_2632 vag-com ayarini hic yapmadım. Ama yönergeyi izlediğimde ayna eskisi gibi set oldu. İleri ve geride kendini ayarlıyor. (2019 comfortline)

Upvote 0
Ayna ayarlarınızı yapabildiniz mi? Geçen gün geri giderken tekrar inmedi ayna ama kısa sürede çok fazla ileri geri vitese almistim etkisi olmuş olabilir sonra calisti. Böyle ise bile bunu tolere edebilmeli idi diye düşünüyorum. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt