Trafik cezası

İsim
İbrahim Başkurt
Yaa birşey öğrenmek istiyorum 07/07/2018de trafik cezası kesilmiş bugün tebliğ edildi 1 yıl 4 gün sonra sizce bunu ödemesem itiraz etsem ne olur yoksa her halükarda öder miyim?

haksız kesildiğini düşünüyorsanız edin.. ama kaybederseniz mahkeme masraflarınıda ödemek durumunda kalırsınız...tebliğ için cezanın kesildiği tarihi takip eden takvim yılının son gününe kadar ibaresi getirildi yönetmeliğe bildiğim kadarıyla....

haksız kesildiğini düşünüyorsanız edin.. ama kaybederseniz mahkeme masraflarınıda ödemek durumunda kalırsınız...tebliğ için cezanın kesildiği tarihi takip eden takvim yılının son gününe kadar ibaresi getirildi yönetmeliğe bildiğim kadarıyla....
Mahkeme masrafı 30TL yi gecmez. 

Bu arada neye itiraz edeceksiniz? 

Ne cezası gelmiş,eve fotolu kağıt gelmesi gerekli miktar nedir.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hemen ödeyin ben ödemeden itiraz ettim buna benzer bir durum 7 ay sonra gelmişti hatta e devlette görünüyordu ödemeye çalıştım ödeyemedim tebliğ edildi mahkemeye verdi 220 tl lik cezayı 370 tl olarak ödedim haksız bulundum bide biran önce ödeyin hocam sonra yasal olarak faiziyle almanız gerekiyor ama siz işinizi garantiye alın ve ödediğiniz makbuzun çıktısını birkaç tane alın derim saygılarımla 

Hocam bugun bana da edevletten bildirim geldi. 29 temmuz 2018 de hiz cezasi yemişim. Detay yok hic birsey yok 5016 diye bir kod var adres olarak. Eds dir diye tahmin ediyorum.  Mecbur odeyecegiz ama itiraz etmeyle ugrasirmiyim bilmiyorum. Dupeduz serefsizlik yapiyorlar. Normalde en kotu 1 2 ay icinde gonderebilecekleri birsey bu. Ta 1 sene sonra teblig etmek nedir.

Ödeyip itiraz edin derim. Bi tanıdık haksız yere ceza yedi mahkemeye gitti cezayı yazan polisi çağırmış hakim. Eleman demiş bana cezayı yazan polis bu değildi. Polis demiş ben yazdım. Eleman mal gibi kalmış. Seve seve cezayı ödedi. :)

Geri
Üst Alt