FİLM-DİZİ ÖNERİLERİ

magic dedi:
(bu arada fotoğraf nasıl ekleniyor mesaja bana biri kısaca yazabilir mi)

@silvershadow
Değerli Hocam;

Ekler ve diğer seçenekler kısmına tıklayınca

altta dosya ekle kısmına ekleyeceğiniz fotoğrafı bularak aç dedikten sonra mesaj gönder butonuna basınca tamamdır.

1428_7ff58d65322cbdc28e2a2ebe7038a70ae5b166ac.jpg

the whispers, 3 bölüm izledim tamamdır  :'(

fotoyu yapıştırdım bakalım çıkacak mı

1430_0eb09c7f0b86429c3e94906625b2a0669fda9486.jpg

silvershadow dedi:
(bu arada fotoğraf nasıl ekleniyor mesaja bana biri kısaca yazabilir mi)

@silvershadow
Değerli Hocam;

Ekler ve diğer seçenekler kısmına tıklayınca

altta dosya ekle kısmına ekleyeceğiniz fotoğrafı bularak aç dedikten sonra mesaj gönder butonuna basınca tamamdır.
iyi oldu bu,

yeri gelmişken söyleyeyim, interneti sınırlı sitelere açan işyerlerinde genellikle hızlıresim gibi sitelerden yapıştırılan ekler görünmüyor,

ancak yukarıda Murat hocamın anlattığı şekliyle forum içinden yapıştırılanlar görünüyor...

bu arada yukarıdaki whispers fotosu gözüküyor di mi?

Film için aksiyon dalında 1 numaram budur:

HEAT 1995

Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer, Yönetmen: Michael Mann

Filmde Neil (Robert de Niro) ve ekibi Chris (Val Kilmer), Michael (Tom Sizemore) azılı bir suç örgütüdür.

Büyük soygunlar gerçekleştiren bu örgütü durdurabilecek tek kişi olan Vincent Hanna (Al Pacino) bu kurnaz çete ile sürekli olarak kovalamaca içindedir. Tehlikeyi önceden sezebilen Neil McCauley her seferinde kaçmayı becerebilmiştir...

1434_8115a387c47d9d39eadf5f64f3917bd9020ae65a.jpg

back to the future 1985-1989-1990

geleceğe dönüş

bu üçleme son yıllarda çok kaliteli bilim-kurgu'lara rağmen bu dalda 1 numaram  :)

1436_27675e2af2c113ffa83500d5a43f593a193fe7b0.jpg

magic dedi:
back to the future 1985-1989-1990

geleceğe dönüş

bu üçleme son yıllarda çok kaliteli bilim-kurgu'lara rağmen bu dalda 1 numaram  :)
Torpido oyuncağım  :mad:

1438_4b5c0af4b2cc47831599ea69340560911e1cfe42.jpeg

The Last Kingdom  var yeni başladım bende ilk bölüme şimdilik güzel başlangıç oldu ama 8 bölümde sezon finali yapmış. 2. sezon için kesin birşey yok sanırım daha ama yinede izlenebilir bence.

Dizi izlemeyi baya seviyorum. Ancak sevmediğim devam eden dizileri izlemek. 2 ayda sezonu bitirip 10 ay yeni sezon beklemek beni kızdırıyor. O yüzden vizyonda ki devam eden dizileri izlemiyorum. Bitmelerini bekliyorum. Tek bir istisna var. O da 3 yaz önce şehir dışına misafirliğe gittiğimiz aile dostumun baskılarına dayanamayarak Homeland'a başladık eşimle. Ve izliyoruz. Ama dediğim gibi 10 ay beklemek hoşuma gitmiyor.

Sıralamam:

1- Spartacus        ---- (Unutup tekrar izlemek istiyorum ama unutmuyorum ya :( )

2- Breaking Bad  ---- Metanfetamin hastasıyız :D

3- Homeland      ---- Silvershadow Murat Hocamında dediği gibi Amerikan populizmi olsada teknik teknolojik takip detayları ve kurgu hoşuma gidiyor benim.

4- Prison Break    ---- Bana göre son sezon bile zorlama idi ki yeni çekilecek sezon şahsen heyecanlandırmadı beni.

5- Dexter                ---- Çok birşey yazıp izlememiş arkadaşlar için spoiler vermek istemiyorum.

6- Lost                    ---- Yine son sezonların zorlama olduğu/rating uğruna yapıldığı kanısındayım.

Şimdiye kadar izlediğim diziler bunlar. Game of Thrones bitince ona başlayacağım. 2018 de bitecek diye okumuştum:) Bu ara yeni bir diziye başlayacağım.

Film olarak 1 numaram  Life is beautiful (1997) dır.

yine Black, I origins, In to the wild, Gladiator, Er Ryan'ı Kurtarmak, Pearl Harbor, beğendiğim filmler.

Bollywood filmlerinden Amir Khan'ın oynadığı her filmi gözüm kapalı izlerim diyeceğim ama gözüm kapalı izleyemem diye de kötü bir espri sıkıştırayım araya :)

PK, 3 idiots, Taare Zamenn Par, My name is Khan ilk aklıma gelenler.

evet hocam başlık süper olmuş öncelikle düşünen arkadaşın eline sağlık.

araba konusundan anlamasamda dizi-film kültürüm kendi çapımda vardır. bana o kadar çok yardımcı oldunuz ki bende size dizi önerisinde/film önerisinde bulunmak zorunda hisettim kendimi. aklıma geldikçe buraya eklemeler yapacağım.

dizilere yorumlarımı yazmıyorum, yorum yazarsam işin içinden çıkamayız.

1. The O.Z - farklı türde bir hapishane dizisi.

2. The Shield hemen ardından Sons of Anarchy, izledikten sonra neden bunları önerdiğimi anlarsınız.

3. Prison Break - eğer biraz daha aksiyonlu, güncel bir hapishane dizisi isterseniz aralarında iyi oyunculukların sergilendiği bu diziyi öneririm.

4. Game of Thrones - pop corn'u hazırlayın ve arkanıza yaslanın, ertesi gün işe uykusuz gitmeye hazır olun çünkü aralıksız izleyebilirsiniz.

5. Stargate SG1 - bilim kurgu seven varsa, 10 sezonluk türünün en iyi örneği bu diziyi mutlaka izlemesini tavsiye ederim. ilk bi kaç sezon karakterleri tanımakla geçiyor, ırklar vs.. tamamen bir bilim kurgu kültürüdür bu, çocuklarınıza aktaracağınız kültürel bir mirastır gözümde.

6. Breaking Bad. her günü son gününüz gibi yaşayını daha iyi görebileceğiniz ve oyunculukları ile ayakta alkışlanacak cinsten bir dizi.

7. Dexter - mutlaka izlemeniz gereken, size farklı bakış açıları katabilecek sürükleyici bir dizi.

8. Luther - ingiliz polisiye dizisi, çok uzun değil ve de peşpeşe merakla kendini izletecek bir dizi.

9- Homeland - neredeyse yazmayı unutuyordum, tek kelimeyle mükemmel bir yapıt. Mutlaka izleyiniz.

10. Fringe - çılgın ve de heyecanlı bir bilim kurgu.

11. Spartacus ve Spartacus gods of arena izleme sırasına göre en son gods of arena idi sanırım. güzel dizidir.

Andy kardeşimizi kaybetsekte kalbimizde yeri ayrıdır.

12. The Americans - yeni izlemeye başladığım bir dizi, 3. sezondayım. Reagen döneminde yaşanan soğuk savaşı anlatıyor.

Filmleride daha sonra yazacağım. Benim genelde hoşuma giden film türleri; Soğuk Savaş Dönemi filmleri vs.

Hemen birkaç film yazayım dayanamadım gene; Enemy at the Gates - izledikten sonraki yorumlarınızı merak ediyorum. Schindler's List.

iyi seyirler  s=s15

Charles iş başında,güzel ve çirkin,webster.nerede eski diziler.

1. Kardeşler Takımı (Band of Brothers):

2. Dünya Savaşı konulu ve sadece 10 bölümlük bir mini dizi.

Tek geçiyorum bu alanda..

Özellikle Teslim olan Alman generalinin askerlerine yaptığı konuşma kısmındaki tiradı beni mest etti...

Stephen Ambrose ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

Erik Bork ... supervising producer (10 episodes, 2001)

Terri Depaolo ... associate producer (10 episodes, 2001)

Bruce Everett ... co-producer (10 episodes, 2001)

Billy Fox ... co-producer (10 episodes, 2001)

Gary Goetzman ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

Tom Hanks ... executive producer (10 episodes, 2001)

Erik Jendresen ... supervising producer (10 episodes, 2001)

Eugene Kelly ... co-producer (10 episodes, 2001)

Mary Richards ... producer (10 episodes, 2001)

Ivan E. Schwarz ... co-producer (10 episodes, 2001)

Steven Spielberg ... executive producer (10 episodes, 2001)

Tony To ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

Yapımcılarını söylemek filmin kalitesi hakkında sizi fikir sahibi yapabilir:

Yapımcı ve yönetmenleri listesi

Stephen Ambrose ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

Erik Bork ... supervising producer (10 episodes, 2001)

Terri Depaolo ... associate producer (10 episodes, 2001)

Bruce Everett ... co-producer (10 episodes, 2001)

Billy Fox ... co-producer (10 episodes, 2001)

Gary Goetzman ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

Tom Hanks ... executive producer (10 episodes, 2001)

Erik Jendresen ... supervising producer (10 episodes, 2001)

Eugene Kelly ... co-producer (10 episodes, 2001)

Mary Richards ... producer (10 episodes, 2001)

Ivan E. Schwarz ... co-producer (10 episodes, 2001)

Steven Spielberg ... executive producer (10 episodes, 2001)

Tony To ... co-executive producer (10 episodes, 2001)

http://dizimag.co/band-of-brothers

2. Pasifik.(The Pasific)

Kardeşler takımı'nın ikincisi veya devamı olarak ama bambaşka bir oyuncu listesiyle karşımıza çıkan Spielberg-Hanks işbirliğinin ikinci ürünü olan bu filmin de ismi de mutlaka anılmalı

BU da 10 bölümlük bir mini dizi biçiminde çekildi.

http://www.dizibox.com/diziler/the-pacific/

Moderatör tarafında düzenlendi:

@silvershadow  hocamın bahsini ettiği dizileri bende öneririm. ikisinide izledim.

türünün en iyi dizileri.

Geri
Üst Alt