LASTİK TAVSİYESİ

Conti alman değil polanya üretimi bende conti6 aldım golfe oyle ahım sahım bir  fark yok goodyear egp ile..michelin pilot belki biraz daha iyi olabilir
Benim aldığım lastikler Fransa üretimi

Goodyear F1 Assymetric 5 mükemmel lastik tavsiye ederim.
0976f2da7fc4cf7fd540643fb35981a7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba,

Golf 2016,1.4 TSİ 125 HP dsg bluemotion highline araç sahibiyim,şu ana kadar iki takım lastik eskittim ve bir ay kadar önce cpc 6 aldım.

Daha önce kullandığım lastikler,Pirelli p7/Goodyear assy 3 f1 eagle idi.

Her ikiside cpc ile kıyaslandığında oldukça sert lastiklerdi.

Bu arada aracım 107.000 km’ye ulaştı 😜

@gunes4452  @gingerbits26

Değerli @Jesi hocam sizin tecrübe ile sabit söyledikleriniz bizler için en doğru referans. Lastik değişim zamanım gelince başınızı ağrıtacağım şimdiden bilgin olsun  :rolleyes:

Hocam lastiğe çok para verme tarafrari değilim.Conti michelin iyi olabilir fakat ülkemizde de lastik sektoru oldukca ilerledi ve diğer markalar da kendisini cok gelistirdi.Falken Nexen Lassa Petlas ozellik Hankook u tavsiye ederim.Benim tavsiyem  biraz hesapli lastik alip lastik değiştirme surenizi kisaltmaniz örneğin 50 binde takim yeniliyorsaniz 40 binde gibi...Hankook ventus prime 2 yada 3 u oneriririm fiyat performans olarak.Saygilar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam lastiğe çok para verme tarafrari değilim.Conti michelin iyi olabilir fakat ülkemizde de lastik sektoru oldukca ilerledi ve diğer markalar da kendisini cok gelistirdi.Falken Nexen Lassa Petlas ozellik Hankook u tavsiye ederim.Benim tavsiyem  biraz hesapli lastik alip lastik değiştirme surenizi kisaltmaniz örneğin 50 binde takim yeniliyorsaniz 40 binde gibi...Hankook ventus prime 2 yada 3 u oneriririm fiyat performans olarak.Saygilar.
hazır bir soru sorayım ?

Lastik Ömrü ?

Bir yazlık  lastiğin ortalama yaşam süresini hesaplarken  kışın kasım ortasından mart sonuna kışlık lastikleri taktığımda  kışlık lastiklerle yapacağım kasımdan marta  7500 km !! 4 kış için 30 bin km yapar

yani ben 4 yıl sonunda km sayacında 70 bine geldiğimde aslında bu km nin 30 binini kışlıklarla yapmış olacağım. 

yazlıkların yaptığı aslen 40.000 

Araç 70 bine geldi  haydi haydi yazlıkları değiştirmek mi lazım 

yoksa reelde  40 bin yaptı daha gideri  var demek mantık lı mı ?

Güzel söylüyorsunuz da., hankook ventus prime 2 veya yeni çıkan prime 3 modelinin 440-490 lira arası (sök-tak balans dahil değil) satıldığı bir ortamda., ve Conti PC6 ‘yı 470 liraya (sök-tak balans dahil) alınabiliyorken., bu şartlar altında bi insan neden hankook alsın.?

Goodyear F1 Assymetric 5 mükemmel lastik tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Asymmetric 5 için bu puanlar sadece 11 kullanıcı yorumu ile elde edilen puanlardır., kötü bir lastik olmadığını biliyoruz ancak daha çok yeni bir lastik olduğunudan biraz beklemekte yarar var..

@forzaGilles Valla oda dogru☺️Yerli uretimi desteklemek lazim ama fiyatlarda ortada Laufenn goruyorum bu aralar baya iddali ama fiyat nedir kalite ama ismi hoş geliyor...

Güzel söylüyorsunuz da., hankook ventus prime 2 veya yeni çıkan prime 3 modelinin 440-490 lira arası (sök-tak balans dahil değil) satıldığı bir ortamda., ve Conti PC6 ‘yı 470 liraya (sök-tak balans dahil) alınabiliyorken., bu şartlar altında bi insan neden hankook alsın.?
doğal olarak hankook  fiyat listesine en üstlerden girmek zorunda. Adamlar Real Madrid sponsoru. Yüksek oynuyorlar. 

Başakşehir'in sponsoru olsalardı  , biz ortadireğin lastik tedarikçiyiz derler dip fiyatlardan girerlerdi gibi geliyor ? 

@Savatage Bence degistirmek lazim çünkü kaucuk hamur bileşimi lastik durduğu yerde depoda vs.omrunu tamamliyor.Tabiki yanlışım olabilir.Ulkemizde adam bi yazlik bi kislik takim alıyor on yil kullaniyor bence çok asiri uzun bir sure.Az km yapmis olsakta maksimum bes yılda bir yazlik kışlık takim yenilemekte fayda var hocam.😉

doğal olarak hankook  fiyat listesine en üstlerden girmek zorunda. Adamlar Real Madrid sponsoru. Yüksek oynuyorlar. 

Başakşehir'in sponsoru olsalardı  , biz ortadireğin lastik tedarikçiyiz derler dip fiyatlardan girerlerdi gibi geliyor ? 
Made in Germany tek başına bir marka.,  Real madrid ‘e parayı bastırdıktan sora atlas jet bile sponsor olabilir.. tabii bu hankook ‘un kötü bir lastik olduğu anlamına gelmez., ama üstün alman teknolojisi varken., koreliyi seçmek bence yanlış tercih olur., Adamların 70 yıl önce ürettiği U-bot ‘ların dizel motorları halaa çalışıyor., mühendislik adamların ata sporu gibi olmuş., 

Şu 40dk. belgeseli izlemenizi şiddetle öneririm; 

Bu konu gerçekten çok önemli. Çok yazı okuyorum ve paylaştığınız bilgileri ve önerileri takip ediyorum. Aracım ile 50000 km yaptım daha üç seneyi tamamlamadım. Fabrika çıkışlı Hankook Ventus S1 evo2 ile gelmişti araç. Değiştireceğim bu aralar ve muhtemelen aynı model lastik ile yola devam edeceğim. Tavsiye ederim bu modeli.

İzledim....

Einsten soyu işte ! Kafa tekniğe/bilime/fiziğe/ matematiğe ayarlı

Biz övünmemiz gereken (övünelim tabi gelenek görenek ama sene2019 da para etmeyen ata sporu yağlı+yağsız güreş /dövüş/ ok atma at binme halay çekme / davul zurna/ kebab/yoğurt/ futbolla falan çok vakit kaybettik (100 yıl)

Yerli araba ne oldu?

Ölü saabı kefenden çıkarıp hacı hocaya üfleterek  reenkarnasyon falan? Zaten boş işler

1942  patentli yoğurt dışında global icadımız yok!!

Jüpitere herkesten önce türk bayrağı dikip almanı tilt etme ümidimiz var tabi hep ....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt