Yeni aracım Golf 1.4 Tsi Highline

mbonat

Katılımcı Üye

İsim
Bahadır
Eski golfümü sattıktan sonra yeniden golf aldım . Dsg şanzımana hala alışamasamda aracımından memnumum 1.4 -1.0 farkları arasında sorusu olanları cevaplayabilirim.

Eski golfüm 1.0 tsi comfort manuel 

6EA81675-DD5B-41FA-9D4A-2FEAE5183828.jpeg

Yenisi 1.4 tsi dsg highline

A46899EB-2D6C-41A9-95FE-B8E04C2C526E.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun gúle güle kullanın.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun. Opsiyonlar neler, model ve km gibi şeyleri de belirtebilirsiniz. :) Kazasız belasız sürüşler.
Teşekkürler , highline ek bir cam tavan var .  2018 model 23 binde olması lazım .İlerleyen günlerde alarm sireni , geri görüş kamerası , siyah ayna kapakları , boya düzeltme ve ön sürüş camına cam filmi yaptırcağım . Bütceyi ayarlabilirsem acc ve lane asist kamerası listede .

hayırlı olsun.. 

iyi günlerinizde

güle güle kullanın

resimlerde filmli ve filmsiz farkını açıkça görüyoruz 😊

J led’ler tek mi yanıyor öyle

@doganersin Teşekkürler hocam , diğerinde zindan cam filmi vardı 😊 yenisinin arka camlar karartmalı öne arkayla aynı tonda çektirdim şürüş camınıda çektireceğim . Bayadır filmsiz arabaya binmiyordum akşam bindim etraf çok aydınlık geldi hoşuma gitti , sabah binince kolum yandı direk gidip film çektirdim .

Farlar standart highline farı olduğu için tek yanıyor opsiyon high led alınırsa çift yanıyor .

@mbonat 

evet. kaliteli bir film gece de sorun yaratmıyor

benim bir tabirim var

“filmsiz araba vitrin gibi” diye 😊

ben araç alınca yağından filan önce hemen film 

aracınız çok güzel

maşallah 🧿 

@mbonat hocam film olarak önerebileceğiniz marka ve ton var mıdır ben de çektirmeyi düşünüyorum da , antalyada yaşıyorum 

@bangduck 

@mbonat hocam film olarak önerebileceğiniz marka ve ton var mıdır ben de çektirmeyi düşünüyorum da , antalyada yaşıyorum 
Hocam arkadaşlarım llumar bayisi @Ender hocam at35 önermişti . At35 çekelim dedim at serisinin kalitesi düşük olduğu için getirmoyoruz dediler .  Renk uyumlu cam filmi var at serisi ayarında dedi ondan çektirdim .Ama markası ne bilmiyorum . Arka camlarınız karartmalıysa arkalar atr atc 35 önler 15 şeklindede yapabilirsiniz . Ben önede cam filmi yaptırcağım için yanları pek önemsemedim ön cama llumar atr yada atc 50 çektireceğim .

@doganersin 

@mbonat 

evet. kaliteli bir film gece de sorun yaratmıyor

benim bir tabirim var

“filmsiz araba vitrin gibi” diye 😊

ben araç alınca yağından filan önce hemen film 

aracınız çok güzel

maşallah 🧿 
Teşekkürler hocam katılıyorum size , cam filmsiz böyle bayiden gibi çıkmış durması hoşuma gitti yeşil tonunda olmasıda çok hoştu dedim biraz filmsiz bineyim binemedim 😊 şimdi sürüş camı dahil cam filmi yapacağım .

Allah Nazarlardan saklasın...gerçekten çok iyi duruyor ve hayalim bende 1.2 var 2015 model 1.0 dan 1.4 de geçince citti farklılıklar gözünüze çarpmıştır en önemlisi ses motor sesi ve yürüyen die tahmin ediyorum tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim gerçi 1 yıl alma imkanım yok ama yinede öğrenmiş oluruz saygılarımla hayırlı olsun...

@Mmt0634 

Allah Nazarlardan saklasın...gerçekten çok iyi duruyor ve hayalim bende 1.2 var 2015 model 1.0 dan 1.4 de geçince citti farklılıklar gözünüze çarpmıştır en önemlisi ses motor sesi ve yürüyen die tahmin ediyorum tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim gerçi 1 yıl alma imkanım yok ama yinede öğrenmiş oluruz saygılarımla hayırlı olsun...
Hocam alalı 1 gün oldu daha ilk izlenimim şöyle : Öncellikle eski aracıma göre sert eski aracımda torsiyon ve 16 jant vardı bunların etkisi vardır . Eskisine göre daha basık duruyor ve eskisi gibi çok yatmıyor gibi geldi . Eskisine göre kesinlikle daha tok rafine ve sessiz . 1.0 çalışırken titreşimi içeri geliyordu 1.4 4 silindir olduğu için baya sarsıntısız çalışıyor . 

Dsg manuel kıyaslaması yaparsak dsgye tam olarak alışamadım dsgnin ilk gaz tepkisi çok yavaş geldi . Birden fırlıyor falan daha alışamadığım içinde olabilir . Dsgnin hangi viteste olduğunu göstermesi insanı garip hissettiriyor 30 la gidiyorum 4 vitese geçmiş oluyor . Çok hızlı vites atıyor ve sarsıntısız vites büyütüyor düşürken biraz hissettim .

Comfort highline farkına gelirsek highlinenın oyuncakları insanı mutlu ediyor . Almadan önce bu kadar fark hissediceğimi sanmıyordum ama önceki ile arasında dağlar kadar fark var . Çok daha kaliteli ve tok hissettiriyor.

1.4 125 1.0 göre daha sessiz sarsıntısız yakıt tüketimini deneyemedim ama büyük ihtimalle daha fazla yakıyordur . Daha fazla gidiyormuş gibi geldi.

Dijon jantların üzerinde dunloplar var . Frem mesafesi çok uzunmuş gibi geldi.

Eski golfümde olduğu gibi bu golfte çok kafadan kayıyor ve sarıyor .

Güle güle kullanın kazasız belasız highline,dsg ve cam tavan olması keyif verecektir.Sonrası yavaş yavaş doldurulur isterseniz.

Geri
Üst Alt