BEŞİKTAŞ

ft19 dedi:
al muslerayı galatasaraydan, koy beşiktaşın kalesine. ligde de şampiyon olur, avrupadada daha üst turlara rahatlıkla çıkardı. geçen sene bruge de aynı hatayı yapan ve beşiktaşın elenmesindeki baş sorumlu tolga, bu senede yine yaptı yapacağını. ya sen nasıl bir kalecisin, bi kerede takımına maç kazandır. acemi kalecimisin topa çıkıp çıkmamakta tereddüt ediyorsun. geri çekilmeden terinde dursan top yine sana çarpıp dönecek.  çoğu acemi kaleci yapmaz. bu saatten sonrada tolganın beşiktaşa bi faydası olmaz, zararından başka. tolgaya  :- 8| >:
Dün Muslera olmasa maç 4-0 5-0 biterdi, adam geçen sezon biz şampiyon yaptı, bu senede takımı kurtaracak gibi duruyor, hakkıyla oynayan bir o var şuan, 2-3 maçta 7 gol yedi diyo millet, kardeşim takımda doğru düzgün defans mı var adam ne yapsın tek başına, birini kurtarıyor sekiyor gol oluyor, devre arasında inşallah mustafa hoca toparlar takımı

Çok harikasın Beşiktaşım. Bir kaleci transferi ile şampiyonluk zor değil.

beşiktAŞK

Şu an telefondayim ve akşam düşüncelerimi detaylı olarak paylaşacağım :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maç gecesi yüksek duygu yoğunluğundan, yılların getirdiği galibiyet hasretini dindirmiş olmaktan dolayı objektif olarak maçı yorumlayamayacağımı düşündüğümden maçı şimdi yazıyorum.

Maç öncesi GT7'nin sakatlığını/hastalığını tamamen atlatmış olması, son haftalarda gücünü daha ekonomik kullanan, takım oyununa daha yatkın oynamaya başlayan Q17'nin son maçta kart cezasını çekip derbiye hazır olması, taraftarlar arasında kanatların bu iki oyuncu ile kurulması gerektiği fikrini ortaya çıkardı. Ve twitter üzerinde yapılan anketlerde gözlediğim şey de taraftarın tam da bunu istediği idi. Ancak ben de bir Beşiktaş taraftarıyım ama Q17 den çok haz etmeyen, Olcay'ın yetenekli kısıtlı ama mücadele gücü sınırsız  durumunu çok değerli bulan bir taraftarım.  Görüşüm kesinlikle  kanatların Olcay - GT7 veya Olcay - Q17 olması gerektiği yönünde idi. Nitekim Şenol Hoca'da benim gibi düşünmüş olmalı ki  :) kadro beklediğim gibi çıktı. En büyük avantaj ise Ersan'ın kadroda olması ve Tolga'nın kalede olmaması idi.

Maçın özeti Gs'nin maç boyu sadece bir pozisyonu vardı. (o da son dakikalarda Olcan'ın vurup kaleci Günay'ın kurtardığı top) Golde bile pozisyon yoktu. Günay'ın ikramı oldu. Günay demişken, Günay'ın Tolda'dan çok daha iyi kaleci olduğunu düşünüyorum ve sürekli oynaması taraftarıyım.Yaptığı hataya rağmen. Tolga'nın kaleden çıkmamasından dolayı elendiğimiz 2 senelik avrupa ligi hafızalarda hala çok taze. Çıksın hata yapsın önemli değil. Görüşüm büyük takım kalecisi çizgi kalecisi olmaz, olamaz. (Bakınız: Neuer)

Maç boyunca özellikle de ilk yarı Gs'ye top göstermeyen, istediğini oynayan bir Beşiktaş izledi insanlar. Ki taraftar olarak bunu çok özlemişiz. Ancak bunda Gs'nin gerçekten çok kötü olması ve bana göre herhangi bir oyun planlarının olmamasının da etkisi var. Mustafa Denizi'yi takımın başına kurtarıcı olarak getiren GS yönetimi kanımca yeni bir hataya daha imza attı. Mustafa Denizli elinden gelse 8 defans 2 ofans oyuncusu oynatarak 1-0 a maçları bağlamak isteyen bir teknik adam ki bunu 2 kupalı bitirdiğimiz 2008-2009 sezonundan çok iyi biliyorum. Ve yine şahsi fikrim, Mustafa Denizli şuan son teknik direktörlüğünü yapıyor.Bundan sonra takım çalıştırma teklifi alacağını düşünmüyorum. Belki yine iran olur küçük ihtimal.

Beşiktaş yediği gole Mario Gomez ile hemen cevap vermese bu maç Beşiktaş açısından çok zora girerdi. Psikolojik baskı, yine derbi kaybediyoruz stresi oyuncuların büyük çoğunluğunu yer bitirirdi. Ama zamanlama olarak harika bir zamanda geldi gol. Golde maçın farka gitmesini önleyen ve Gs'nin  puan tablosunda 4.sırada olmasında(!!) büyük pay sahibi olan Muslera'nın hatası vardı. Ardından oyuncu değişiklikleri ile oyuna giren Kerim Frei - GT7 işbirliği ile gelen gol Gs'nin puan alma umudunu ortadan kaldırdı. Golde Muslera'nın yapabileceği bir şey yoktu.

Sonuçta Beşiktaş çok çok önemli bir 3 puan alıp Gs'yi dertleri ile baş başa bıraktı.

Arkadaslar ben de besiktasliyim, 10 yil besiktasta yasadim, salonumun pencersinden inonunun isiklari gorunuyordu, gol sesleri ve sergen YALCIN anonslarini cok net anlayabiliyordum:)

q7 yerine mersin maçına da olcay ile başlarsa diyecek bir şey bulamıyorum artık

q7 yerine mersin maçına da olcay ile başlarsa diyecek bir şey bulamıyorum artık
Q7 nin sonradan oyuna girdiği maçlar daha etkili olduğu kesin. Ama hem Olcay hem Töre çok kötü. Hangisini keserse kessin itiraz edilmez. Q7 nin 11 başladığı maçlarda hiç bir şey yapamadığı maç sayısı da az değil üstelik.

@mandufla

dün olcay ve töre yerine kerim ile q7 daha erken girseydi alırdık maçı bence.

@mandufla

dün olcay ve töre yerine kerim ile q7 daha erken girseydi alırdık maçı bence.
Aynen hocam dün gökhan,gomez oğuzhan,olcay ssahada yoktular-ismail atiba cenk q7 bunların gayretiyle giden maçı çevirdik..ama dün en önemli, şey bu takım yenilmeyi kabul etmiyor...ne kadar kirli oyun varsa hepsini bozma senesidir bu sene ŞAMPİYON olacağız inşallah  :('

Üzülüyoruz be Allahım :(

GS maçını alırsak bu iş biter artık. Haydi Kartalım.

BeşiktAŞK varsa bende varım :)

İlk yarı değil ama ikinci yarı iyi hapsettiniz biri kendi yarı sahamıza. Diren diren nereye kadar, ufak bir hata da gol de geldi.  Tebrikler. :)

Geri
Üst Alt