BEŞİKTAŞ

@mandufla

Beşiktaşin en büyük şansı şenol gibi bir hocası var. Bir trabzonlu olarak şampiyon olmasını çok isterim. Türk futboluna en çok faydası dokunan ve dokunacak insanların başında benim gözümde.

@yusuf

Katılıyorum Yusuf Hocam,

sadece teknik direktör değil aynı zamanda öğretmen, filozofik yaklaşımları var. Ülkede hak ettiği değeri görmemiş, hak ettiği başarıya ulaşamamış bir teknik direktör. Fatih Terim ile kıyaslamam bile mesela. Fatih Terim motivasyon ustasıdır. Yani ver gazı ver coşkuyu modu. Hiç haz etmem. Ama Şenol Hoca taktik ,oyun anlayışı , öğreticilik, yerinde müdahaleler ve en önemlisi adalet ustası bana göre. Kariyerinde süper lig şampiyonluğu çok yakışır Şenol Hocama :)

merhaba arkadaşlar olmayınca olmuyor ama sıkıntı yok gs maçından sonra tekrar lideriz. şampiyon BEŞİKTAŞ...

Ersanın olmadığı maçlarda puan kayıpları ve gol yemeler tesadüf değil gibi.

Negatiwe dedi:
Serdar Hocam aslında Ersan çok kalifiye bir defans oyuncusu değil.  Tabi ilk geldiği sezondan bağları kopana kadar olan kısmını çıkarıyorum. Mesela Ersandan bir daha bir Porto maçı performansı göremedik. Ancak mevcut kadro içerisinde Rhodolfo ile en uyumlu tamamlayıcı kişi Ersan. Peki neden Ersan? Neden Milosevic, Pedro, Tosic değil?

Bence cevap çok basit. Agresiflik.

Rhodolfo oyunu okumasını bilen, çok iyi seviyede olmasa da topu oyuna sokabilen, pozisyon bilgisi yüksek, hava toplarına hakim ve lider özellikli bir oyuncu.Bunun tamamlayıcısı ne olabilir. Ya Mascherano tarzı hızlı bir stoper yada agresifliği yüksek Ersan, Egemen tarzı bir oyuncu. Mevcut kadro içerisinde o yüzden Ersanı arıyoruz. Tosic tarafına gelen bütün hava toplarını Akhisarlı oyuncular rahat aldı. Tosic rahatsız bile edemedi almayı bırak. Ersan alamasa bile o topa girip rakibi rahatsız ediyor, faul yapıyor yani yakın oynuyordu. Ama Ersan olmayınca topu rahat alan Akhisarda kaldı hep top.

sonuç: Yani dediğiniz gibi puan kaybı tesadüf değil. :)

mandufla dedi:
Serdar Hocam aslında Ersan çok kalifiye bir defans oyuncusu değil.  Tabi ilk geldiği sezondan bağları kopana kadar olan kısmını çıkarıyorum. Mesela Ersandan bir daha bir Porto maçı performansı göremedik. Ancak mevcut kadro içerisinde Rhodolfo ile en uyumlu tamamlayıcı kişi Ersan. Peki neden Ersan? Neden Milosevic, Pedro, Tosic değil?

Rhodolfo oyunu okumasını bilen, çok iyi seviyede olmasa da topu oyuna sokabilen, pozisyon bilgisi yüksek, hava toplarına hakim ve lider özellikli bir oyuncu.Bunun tamamlayıcısı ne olabilir. Ya Mascherano tarzı hızlı bir stoper yada agresifliği yüksek Ersan, Egemen tarzı bir oyuncu. Mevcut kadro içerisinde o yüzden Ersanı arıyoruz. Tosic tarafına gelen bütün hava toplarını Akhisarlı oyuncular rahat aldı. Tosic rahatsız bile edemedi almayı bırak. Ersan alamasa bile o topa girip rakibi rahatsız ediyor, faul yapıyor yani yakın oynuyordu. Ama Ersan olmayınca topu rahat alan Akhisarda kaldı hep top.

Çok doğru tespitler hocam, güzel anlatmışsınız.

Ek olarak dünyanın en iyi kalecileri arasında yer alan Musleranın, Semih Kaya içerikli defans hattı yüzünden iki lig maçında 7 gol yemesi örnek teşkil edebilir.

Negatiwe dedi:

Çok doğru tespitler hocam, güzel anlatmışsınız.

Ek olarak dünyanın en iyi kalecileri arasında yer alan Musleranın, Semih Kaya içerikli defans hattı yüzünden iki lig maçında 7 gol yemesi örnek teşkil edebilir.
Aynen Serdar Hocam. Kaleci ve defans hattı sağlam olmalı. Kaldı ki bizde bir de kaleci sıkıntısı var. Hiç girmiyorum o mevzuya :D

Ne yapacağız bu Tolga Zengin'i arkadaşlar. Tutamıyoruz Tolga'yı. Yemeden duramıyor. :(

tolga ''bundan sonra beni istemezler'' deyip ayrılmak istediğini belirtmiş.

kendine başka iş arasın.manav olsam karpuz bile tutturmam ben bu adama

derbi yorumları gelsin hocalarım nerede bu Beşiktaş'lılar elleri göreyim  :(:D s=s15

Bir Fenerbahçeli olarak yazayım,

Beşiktaş bu sene beni şaşırtmaya devam ediyor,

genelde olduğu gibi önce müthiş bir performans sonrasında gittikçe düşen bir takım olma şanssızlığını bu sene kırmışlar gibi gözüküyor,

dünkü maçta da gayet dinamik bir görüntü verdiler,

hızlı kanat oyuncuları sayesinde karşısındaki takımı her an tetikte ve tedirgin hissettiren oyun yapıları sayesinde dün de oyunlarını Galatasaray'a kabul ettirdiler...

al muslerayı galatasaraydan, koy beşiktaşın kalesine. ligde de şampiyon olur, avrupadada daha üst turlara rahatlıkla çıkardı. geçen sene bruge de aynı hatayı yapan ve beşiktaşın elenmesindeki baş sorumlu tolga, bu senede yine yaptı yapacağını. ya sen nasıl bir kalecisin, bi kerede takımına maç kazandır. acemi kalecimisin topa çıkıp çıkmamakta tereddüt ediyorsun. geri çekilmeden terinde dursan top yine sana çarpıp dönecek.  çoğu acemi kaleci yapmaz. bu saatten sonrada tolganın beşiktaşa bi faydası olmaz, zararından başka. tolgaya  :- 8| >:

Geri
Üst Alt