BEŞİKTAŞ

Hocam biraz Twitter takipçim var bunlar kendi aralarında toplanıp bildiri yayınlıyorlar geçenlerde Şenol hocaya sordular oda destek olsunlar başka bişey istemiyorum demişti. Şöyleki maratonla kale arkasına akın yerleri kendilerine istiyorlar derbi maçlar öncesi kaybedersek şöyle böyle anarşi çıkaralım gibi şeyler ayrıca geçen kayseri maçında ilk 20 dk susmadan unuttum şimdi siyasi bir marş söyleyerek mesaj vereceklerdi ama taraftar uymadı allahtan , ama ilk kaosta ortaya çıkmaya hazırlar ve ben buna uyuz oluyorum. Anladığım kadarıyla stadın kendilerinden bağımsız hareket ederse bir güçleri kalmayacağı düşüncesindeler biliyorsun güç demek para demek. Şu an kombine yenileme süreci var istediği yerden bilet vermiyor beşiktaş şöyle vermiyor geçensene kombine alan bu sene öncelikli bunlar kombinelerini arka ve ona yakın yere kaydırmak istiyor ama klüp eğer yenilemek istiyorsan aynı koltuğu alacaksın yoksa öncelik tanımam diyor. Ben inönüde ailemle maça gittiğinde hep tedirgindim garip tipler vardı şimdi okadar güzelki kıyamıyorum bu düzen bozulsun.
Hocam öncelikle twitter adresinizi bilmek isterim :)

Çarşı konusunda ise kesinlikle Türkiye'nin en büyük, en yaratıcı, en zeki ve sadece takım taraftar grupluğu yapmadığını düşünenlerdenim. Sosyal olaylara sessiz kalmaması, bununla ilgili eylemler, pankartlar, yürüyüş yapılmasını kesinlikle destekleyenlerdenim. Siyasi marştan kastınız ne bilmiyorum ama eğer ki kastettiğiniz izmir marşı ise 90 dakika söylense rahatsız olmam, gurur duyarım böyle bir takımın taraftarı olduğum için.

İstanbul'da yaşamıyorum, sürekli maçlara gitme imkanım yok, dolayısıyla bahsettiğiniz durumları gözlemleme yaşama durumum olmadı hiç. Bu konuda size inanırım. Oradasınız çünkü. Üstelik maalesef-ki çarşı grubunun böyle bir tasarrufu var stat ve yerleşim yeri olarak. Çıkar uğruna takımı sabote etme pahasına yapılacak bir eylemde değerlerini kaybederler ve hiç istemem bu durumu. Hem oluşan bu markaya hem kulübe zarar. Başkanın da bu gruptan çok haz etmediğini düşünüyorum ki sebep de bahsettiğiniz durum. Yazın 7 ağustostaki olympiacos hazırlık maçına gitmiştim kızımla. Çok beğendim, çok güzeldi, izlemeye doyamadım stadı. Maçların sorunsuz geçmesi en büyük dileğim hocam. Kendi içimizde birbirimize düşmemek lazım. Önümüzdeki 4-5 yıl bizim. Ambargo koymamız gerekir. Buna çomak sokacak herkesin karşısında olmak gerekir. Bir de yerli yersiz q7 diye bağıran taraftar kitlesini bi'susturursak 10 numara olur :D

Hocam öncelikle twitter adresinizi bilmek isterim :)

Çarşı konusunda ise kesinlikle Türkiye'nin en büyük, en yaratıcı, en zeki ve sadece takım taraftar grupluğu yapmadığını düşünenlerdenim. Sosyal olaylara sessiz kalmaması, bununla ilgili eylemler, pankartlar, yürüyüş yapılmasını kesinlikle destekleyenlerdenim. Siyasi marştan kastınız ne bilmiyorum ama eğer ki kastettiğiniz izmir marşı ise 90 dakika söylense rahatsız olmam, gurur duyarım böyle bir takımın taraftarı olduğum için.

İstanbul'da yaşamıyorum, sürekli maçlara gitme imkanım yok, dolayısıyla bahsettiğiniz durumları gözlemleme yaşama durumum olmadı hiç. Bu konuda size inanırım. Oradasınız çünkü. Üstelik maalesef-ki çarşı grubunun böyle bir tasarrufu var stat ve yerleşim yeri olarak. Çıkar uğruna takımı sabote etme pahasına yapılacak bir eylemde değerlerini kaybederler ve hiç istemem bu durumu. Hem oluşan bu markaya hem kulübe zarar. Başkanın da bu gruptan çok haz etmediğini düşünüyorum ki sebep de bahsettiğiniz durum. Yazın 7 ağustostaki olympiacos hazırlık maçına gitmiştim kızımla. Çok beğendim, çok güzeldi, izlemeye doyamadım stadı. Maçların sorunsuz geçmesi en büyük dileğim hocam. Kendi içimizde birbirimize düşmemek lazım. Önümüzdeki 4-5 yıl bizim. Ambargo koymamız gerekir. Buna çomak sokacak herkesin karşısında olmak gerekir. Bir de yerli yersiz q7 diye bağıran taraftar kitlesini bi'susturursak 10 numara olur :D
İzmir marşı tüylerimi diken diken yapıyor nedense , Bu sene farklı bir sevgim var. Galiba 45 bin kişilik stat ambiyansından (siyasi olarak görmüyorum bir şeyleri işaret ettiğinide düşünmüyorum) asla izmir marşı değildi hocam, Atatürk ile ilgili değildi(aklıma gelince editlerim), Çarşı demek sol eğilim demektir bu kabülümdür, pankartlar vs.. hepsi güzel, yanlız 3 büyükler içinde siyasi olarak en çok ezilen takımdır, bir takım taraftarının takımına destek olması , onu yüceltmesi taraftarıyım, Yıl 2012 Beşiktaş yönetici stada hala amokachi formasıyla gelenler var demişti çünki çarşı kendi forma montunu yapıp alen beyin mağazasında satıyordu. İş ahlaka, temiz yaşama, siyasete , gelince sayfalar kelimeler bize yetmez diye düşünüyorum, Bizim takım iddası olmayan bir takım olsa eyvallah, ama sırf bu yüzden giden aleni 5-6 şampiyonluğumuz var 1995 yılında GS'dan fazla şampiyonluğumuz var şu anda aradaki fark 6.  Bu arada okadar olaylar döndükü maalesef hepsi beşiktaşa oldu. Ve 1979  doğumlu birisi olarak bunları yaşamak, görmek beni hep üzdü, Acımasız olacak ama biz rakiplerin orantısız güç kullanırken bizim pankart açmamız bana maça 3-0 yenik başlamak geliyor, Bilmiyorum Beşiktaş sevgisi bende çok farklı, gsli fbli arkadaşların yanında tek savunabildiğim şerefli ikincilikler :)  yutkunarak, Onların dediği tek şey , her ne yapılırsa yapılsın akılda kalan tek şey şampiyonluktur, haksızlık ama doğru gibi . İnanın evimde 30 tişört varsa 25 i çarşıdır, bunu çok güzel kullananlarda var, ama paraya dökenlerde var maalesef bunları birbirinden ayırmak zor. İstanbulda yaşamıyorum, Aracımı anadolu yakasında bırakıp karşıya vapurla geçip, Beşiktaş çarşıda gezmek, orda yiyip içmek, bir tur Kartal yuvasına girip sonrada stada yönelmek benim için 20 günlük bodrum tatilinden iyi geliyor. Bir operasyona maruz kalmasak eğer değiniz gibi 4-5 sene bizim senemiz olur. Araya bir uefada sıkıştırılır. 

Türk oyuncularımızla başarıya koşarken yabancı sayısı serbest olsun dediler.

Yabancı oyuncu ile başarıya ulaşınca yabancı sınırı gelsin dedilerki daha 1 sezon geçmedi üzerinden.

Hiç bir tv kanalında beşiktaş yok varsa yoksa diğer takımları nasıl kurtarırız. Beşiktaşlı görünümlü sinan engin vs... onları saymıyorum.

unutmadan twitter adresim : @besiktasbambam eklerseniz sevinirim 

@Beşiktaş1903 haklısınız yazdiklarinizda. Bir dönem ki bu bahsettiğiniz 2010 lar çarşı grubu Beşiktaşın önüne geçmiş durumdaydı. Kendi markalarını ayrı olarak üretip pazarlamak fikri kulüp adına rahatsız edici idi. 2012 de Fikret Başkan geldiğinde bunun farkında idi. Neyse ki şu an öyle değil. Doğru olan da bu. Evet siyasi olarak grubun durduğu nokta dediginiz gibi. Çalınan sampiyonluklar falan hepsi doğru. GS nin nasıl şampiyon olduğu ne himmetlerin falan döndüğü çıkıyor işte ortaya. Ama ne fayda. Biz temiz kalalim varsın şampiyonluk eksik olsun. Boşuna yazilmadi "parayla şampiyonluk ne kadar kolay" bestesi.

Medyada eksik olduğumuz, bir operasyona kurban gitme olasiligimizin diğerlerinden daha yüksek ihtimal olduğu da doğru hocam. Bunun için ne yapmak lazım bilmiyorum. Beşiktaşlı kişileri mi sokmak lazım medya içine vs bilemiyorum. Biraz da rating meselesi sanırım. Bizim az yer tutmamiz bu yüzden. Ama onların kötü halini de millet konuşmaya bayılıyor hocam. Eviriyor çeviriyor sündürüyor vs. Halk seviyor bunu dinlemeyi. Yani onların kötülüğünü başarısızlığını dinlemek benim de hoşuma gidiyor.
Aziz Yıldırım'ın başarısızlık manevralarini kimse yemiyor artık hocam. Kendi başarısızlığını ört bas etmek için attı hemen ortaya bu yabancı muhabbetini. Ama öyle yada böyle farketmeyecek. Eze Eze şampiyon kartal yazdiracagiz hocam

@Beşiktaş1903 bu arada yaşımiz yakın hocam. Bende 78 liyim. Takibe aldım twitterda [emoji106]

birileri durdursun bu beşiktaşı...

tabii durdurabilirlerse. 8 ileri zfs maşallah....

Perşembe gün ki lyon maçı için heyecanla ve korku ile bekliyorum. Korkum kadro. Bugün twitterda bir kaç yerde ilk 11 diye gördüğüm kadro umarım doğru değildir. Sebebi ise Marcelo yanında Mitroviç ve sol bekte Tosic. Tam kabus. Açıkçası Mitrovic'i beğenmeyenlerdenim.  Ağır, hantal ve bu seviye için toy olduğunu düşünüyorum. Geçen Hırvatistan-Slovenya hazırlık maçını izledim. 3-0 yenildi Hırvatistan ki 2 gol net Mitrovic hatası. Mitrovic oynaması yanında bir tehlike daha getiriyor; o da Tosic'in sol beke geçmesi. Q7 nin yokluğunda Babel'i sağ açık yapıp sol açık olarak Adriano'yu kullanması muhtemeldir Şenol Hocanın. Ki daha önce yapmışlığı var. Misal deplasmandaki Napoli maçı. Ama arada dağlar kadar fark var çünkü o maçta Adrianonun arkasında Caner vardı. Şimdi Tosic tam bomba olur. Bence Adriano'nun fark yarattığı mevkidir sol bek. O'nu sol açık veya ortada kullanmak sıradanlaştırır, etkisiz kılar. Umarım Şenol Hoca Beck'i sağ bek GG'yi sağ açık yapıp Babel Adriano ikilisini bozmaz. Marcelo yanı içinse kırk katır mı kırk satır mı gibi bir durum var. Galiba zamansız topa atlamalarına, yerini kaybetmelerine, kolay çalım yemesine rağmen kafa topu hakimiyeti ve bunca zamanki birlikte oynamışlığın, birbirini tanımanın verdiği avantaj için kırk katır olan Tosic'i tercih edeceğim. :)

Kim oynarsa oynasın da takım için bizim için güzel ve avantajlı bir skor ile dönelim.

Beşiktaşın  bu zamana kadar defanstaki zaafından yararlanacak Lyon kadar güçlü bir takım karşısına çıkmadı.Saçma tosic mitrovic hatalarıyla yenilen basit gollerinden  yiyerek turnuvaya veda etmek  en acısı olur.Umarım en az beraberlikle döneriz fakat 1-0 gibi az gollü bir yenilgi bile büyük başarı ve heyecanın devamı demek

Hocam necip veya atınç o bölgede oynayabilir 1 maçlık zaten en iyi savunma anlayışımız bile felaket tosic bir maç kahraman bir maç hain
q7 neyse abubakarın saçma ilginç gollerine ihtiyaç olacaktı bu maç yaktı kendini hangi kadro ile çıkarsa çıksın yenildiği sürece eleştiri alacaktır ama içimde hep bir kahramanlık türküsü çalıyor neden olmasın diye, sola adrinao sağ gg orta marcello tosiç orta sağ necip gg değişmeli sol babel orta Oğuzhan ati f: cenk

Hocam necip veya atınç o bölgede oynayabilir 1 maçlık zaten en iyi savunma anlayışımız bile felaket tosic bir maç kahraman bir maç hain
q7 neyse abubakarın saçma ilginç gollerine ihtiyaç olacaktı bu maç yaktı kendini hangi kadro ile çıkarsa çıksın yenildiği sürece eleştiri alacaktır ama içimde hep bir kahramanlık türküsü çalıyor neden olmasın diye, sola adrinao sağ gg orta marcello tosiç orta sağ necip gg değişmeli sol babel orta Oğuzhan ati f: cenk
Hocam aklımdan şu da geçiyor aslında :
Açıkçası Talisca'nin akan oyunda katkısı az. Ati Ozzy önderliğindeki pas oyununda çok fazla durak olamıyor veya giremiyor. Ama Talisca'nın şut tehdidi, frikik tehdidi, duran top kullanma becerisi de hiç yabana atılacak seviyede değil. Dolayısıyla ortada oynayıp top kaybı yaptığında yakalanacagimiz kötü ve hazırlıksız pozisyonlardan, Talisca'yi Q7 nin yerinde oynatarak da kurtulabiliriz.
Evet şu satırları yazarken kendimce kadroyu sekillendirdim.

Fabri
GG-Marcelo-Tosic-Adriano
Talisca-Atiba-Ozzy-Tolgay(Neco)-Babel
Cenk

Bence en ideal kadro bu. Aboubakar konusunda size katılıyorum hocam. Lyonun en zayıf yanı olan savunmayı baya baya zorlayıp dağıtabilecegi bir maçta olmaması can sıkıcı gerçekten. Eşşekligine doymasin.

daha derbiler falan var ama Beşiktaş'ı kutlarım şimdiden,

şampiyonluğu hayırlı uğurlu olsun...

:)

Geri
Üst Alt