Golf 5 kapı sağ kapı açılmıyor

emrdldl

Üye
İsim
Emre
Arkadaşlar merhaba

aracımın sağ ön kapısı içerden ve dışardan açılmıyor. NAsıl bir yol izlemem gerekir.yardımcı olabilir misiniz???

kapı sacının sökülmesi için kapının 1 kez açılması şart🤔

@emrdldl şoför kısmından anahtarı sokup açıp kapamayı deneyince de farklı bir tepki vermedi sanırım. 

Şey deneyin aracın kumandasından sürekli açma tuşuna tıklayın , o arada arızalı kapının kulpunun  sol taraftaki kısma  hafif sertlikte vurun. Ben,m aracım da sağ arka kapı kitlenmiyordu, bi usta göstermişti, tamir ettirene kadar öyle yapmıştım.

Kapı kolu sökülüp bir şeyler yapılabilir belki ama tecrübeli bir ustaya götürmekte fayda var hocam.

@emrdldl foto temsili.  İşaretlediğim yerlere hafif sertlikte vurmayı deneyin o kapınızda. Kilit sesini duyarsınız bi tepki verince. Şu anda hiç tık gibi bi ses çıkmıyordur açarken kapatırken sanırım.

yei.jpg

Golf 5 araçta bu sıkıntı yaşanıyor Arkadaşımın aracında da olmuştu. Çok defa denedi biraz zorladı bie noktada yakalayıp açmayı başardı ama bayağı sinir bozucu idi. Geçmiş olsun Hocam denemekten başka çareniz yok bence. Ustaya da görürseniz aynısını yapacak muhtemelen.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dediklerinizi denedim olmadı kilit mekanizma çalışıyor fakat içerdeki kol ve dışardaki kol mekanizmadaki teli çekmediği için açmıyor sanki

Tavsiye edeceğiniz kapı arızası için yer varmı arkadaşlar

@emrdldl sizdeki birazcık farklı sorun sanırım, genelde kilit motoru arıza yapıyordu

Çok küçük bir ayrıntı olacak ama, çocuk kilidini açmış olabilir Misin? 

@Recep Gül sağ ön kapıda çocuk kilidi oluyor muydu hocam?

Geri
Üst Alt