Sonbahar Özel Siparişlerin Durumu.

Rahmetli

Yeni Üye
İsim
Haluk
Merhaba Arkadaşlar.

8 Ağustos ta  1.2 TSI Comfortline Manuel Beyaz Golf 7 + Sürüş Konfor Paketi + Ergoactive Koltuk olarak siparişimi Satış temsilcisine ilettim.

25 Ağustos ta benim aracı sağ olsunlar  kotaları açıp sipariş geçebildiler. (Siparişin bayiye iletilmesinden 17 gün sonra)

Sipariş numaram oluştu ve sizin yaptığınız gibi bende volkswagenim sayfasında ara ara takip etmeye başladım.

7 Ekim Günü Almanyadaki çalışanlar üretime aracı planlayabildiler. ( sipariş numarasının oluşmasından 43 gün sonra )

Bu gün itibariyle bayiye ilk gidişimden bu yana 64 gündür beklemekteyim.

8 Ağustos günü ST ile ilk konuşmamızda teslimatın ortalama Ekim sonu Kasım Başı gibi gerçekleştirebileceklerini söylemişlerdi. Çok iyi bir tahminmiş gibi gözükmüyor açıkçası Aralık ortasına alabilirsem bence iyi.

Gelen zamlar genelde Euro kurunda artış olunca olduğundan paramı 8 Ağustosta euro ya çevirerek beklemeye başladım. Zamlar oluyor tabi ama pek problem değil açıkçası. Pazarlık araç gelince denilince bizde böyle bir çözüm uydurduk.

Özel üretilen araçların teslimat sürelerinin neye göre gerçekleştiğini gerçekten çözemedim. Internet üzerinde forumlarda araştırdım. Üretim Bandına girecek olan araçlardan bahsediyorum. 2 ayda teslim alan arkadaşlar varken

benim araç sene sonu olmasına rağmen 120 günü geçicek sanırım. Ben biraz bu konulardaki şanssızlığıma bağlıyorum. Sıra bana gelince mesayi biter genelde :)

Benimle benzer tarihlerde sipariş veren arkadaşlar varsa bilgi paylaşımında bulunurlarsa çok sevinirim.

Ayriyetten Ağustos 15 sonrası üretimi olan WDI "Connectivty Package" eklenmiş araç teslim alan varmı aranızda.

Resim paylaşıp görüş bildirirseniz çok sevinirim. Composition Colour da ne gibi değişiklikler var merak ediyorum.

8 Ağustos Siparişin ST ye iletilmesi

25 Ağustos Sipariş Numarasının Oluşması

7 Ekim Siparişin Üretime Planlanması

23 Ekim Sipariş Üretim Aşamasında

27 Ekim Aracınızın Üretimi Tamamlandı. Gemi ile türkiyeye taşınmak üzere fabrikadan limana sevk ediliyor.

05 Kasım Gemi İle Sevkiyat Aşamasında

12 Kasım Aracınızın Son Durumu İçin Yetkili Satıcınızla İletişime Geçebilirsiniz (Gemi 11 Kasımda Limana Yanaştı)

17 Kasım Araç Son Pazarlığı, Para Transferi, Vekalet ve diğer evrakların tamamlanması, Aracı Bayi Otoparkında Görme.

Araç Teslimi Konusunda Gelişmeleri Burdan Paylaşmaya devam edeceğim.

Hepinize sevgiler saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Rahmetli

Foruma hoş geldiniz hocam.

Süreciniz baya uzamış sizin. Şu an hangi aşamada süreç?

Hoş Bulduk,

Evet biraz uzadı sanırım normal mi değilmi çok emin değilim.

7 Ekimden Bu yana siparişim Üretime planlandı olarak gözüküyor.

sizinle aynı tarihlerde siparişimiz geçilmiş. Ben ağustosun 13'ünde st görüşüp siparişi vermiştim. Cuma gününden beri "fabrikadan limana sevk ediliyor" diyor.

St kasımın ilk haftası gelir demişti.

1.2 tsi,comforline, saf beyaz, manuel + cam tavan + 18 durban + sürüş konfor paketi

Moderatör tarafında düzenlendi:
@burak_

Sizin adınıza çok sevindim.

Benim siparişimi geri bırakmış olabilirler belkide 197 ile mi başlıyor sizin sipariş numaranız ?

Benim teslimata uzun olmasından kaynaklı sakin sakin bekliyorum şimdilerde. Sizin siparişin teslimatı yaklaşmış. Heyecanlanmamak elde değil :)

Çok teşekkür ederim. Benim sipariş numaramın başı da 197'le başlıyor.

Bizim takip ettiğim site üzerindeki güncelleme sanki biraz daha geç geliyor. St daha önce aracımın durumunu sorduğumda üretimin bittiğini söylemişti, volkswagenim de üretime planlandı yazıyordu. Bence ara St sormakta fayda var.

Hocam gerçekten uzamış benim bayiye ilk gittigim gunden 54 gün sonra araç gelmisti madrid u ledli highline. 120 gun cok fazla bir aksaklık mı oldu acaba

@Rahmetli

Değerli Hocam;

Sanırım bu hafta içerisinde satış temsilcinizden haber alacaksınız.

Kimi zaman satış temsilcilerinin hatalarından, kimi zaman bayinin bildirim için gereken süreyi atlamasından kimi zaman da üretim planlamasında gemi ve tren sevkiyetıda gecikmelerden 15-20 günlük gecikmeler yaşanabilir ama 120 gün bana abartılı geldi.

Maksimum 90 günlük süre ancak cam tavan eklenirse aşılıyor ve sizde de olmadığına göre bugün yarın teslimat olacak demektir.

"Connectivty Package" sadece USB ile (telefon için) bluetooth bağlantısı sağlayan sistemdir.

ekranda bir değişiklik mevcut değildir.

Bu arada;

Sizin opsiyon listenize spor süspansiyon da eklenmelidir çünkü 18" Durban Jantlarla spor süspansiyonlar zorunludur.

Bu gün ST ile görüştüm. Aracın teslimatının Kasım Sonu gibi olduğunu doğruladı.

7 Eylül de üretime planlanmış araç zaten

4 Kasım gibi üretime girmesi normal sanırım(4 Hafta)

Kalan süreç daha hızlı işliyor bildiğim kadarıyla bu sebepten Kasım sonu teslim fikri aklıma yattı.

Eğer kasım sonu teslim edilirse.

Bayie gittiğim ilk günden beri 117 gün

Sipariş Numaramın oluşmasından beri 99 gün beklemiş olacağım.

Aracını erken alanlar nekadar kısmetli olduklarını anlarlar umarım :)

@Rahmetli  44-45 güne almıştım bende imzamdaki aracı işiniz zor gerçekten :(

Geri
Üst Alt