Tampon Çiziği

slck

Katılımcı Üye

İsim
Selçuk Karavit
Arkadaşlar merhaba.1saat õnce arabamı yıkamak için apt.arkasındaki garajdan çıkarken manevra esnasında fazla geniş dõnmemden dolayı bahçe duvarını sürtüp geçtim.Tırın dönebileceği yerde yaptım bunu.Gõrseniz şaşırıp kalabilirsiniz bende şaşırdım kendime.Sanayi yada boya dúşúnmúyorum.Pasta yapıcam kendïm sona rütuş boyası denicem bakalım ne olacak.
270eb3c56dc5185e8d1119a9e14f81b2.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun Allah daha büyüğünden sizi ve sevdiklerinizi korusun inşallah ,  fotoğrafınız görünmüyor

Geçmiş olsun Allah daha büyüğünden sizi ve sevdiklerinizi korusun inşallah ,  fotoğrafınız görünmüyor
Teşekkür ederim sayín hocam.
4eb371867d07f6fe6a4d1cb18fbd17d0.jpg

öncelikle geçmiş olsun. 

bende de aynı şekilde oldu ve kendime çok şaşırdım. 

nasıl yapabildim diye 🥴

malesef çizik derin görünüyor

pastadan sonra rötüş yapmalısınız

hiç belli olmasın derseniz ve aracınız kaskolu ise mini onarımdan lokal boyanabilir

Allah büyüğünden ve sevdiğinizden korusun

5D141049-4979-44FB-AAA1-0A3AF5AA8A6B.jpeg

benimki de hala bu şekilde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Keyif bozar 1 hafta sonra unutulur.

Pasta/ merhem / pomat fayda etmeyecek derecede aracın derisi kalkmış. 

Rötuş boyasıyla titremeyen hassas bir el restore ederse iyi olur

Eski aracıma buna benzer rötuş yapacaktım . Yanımdaki Arkadaş ver ben yapayım dedi .. içine .........etti

Genç yaşta Parkinson olduğunu bilsem vermezdim

bende araç yıkarken silecekleri servis konumumda bıraktım ve havadayken çalıştırınca kaput boyasını aldı götürdü

baya bir canım sıkılmıştı ona da

dediğiniz gibi insanın keyfini kaçırıyor

bi ara bu rutüşları aynı anda yapmayı düşünüyorum

8EF88064-9615-4C7F-92E9-0461FD959A19.jpeg

Teşekkür ederim@doganersin ve@Savatage.Çizik biraz derin gerçektende[emoji16][emoji16][emoji16]1-2 derece daha kırmasam direksiyonu hazir bahçe duvarını yıkabilirdim.Hatasız boyasız çiziksiz arabam çizikli oldu artık.

aracınız rengi beyaz lokal boya daha temiz duracaktır ton farkı gibide derdiniz olmaz bununla geçmiş olsun.

@doganersin benzer bir olayda baba olmuştu.  Akıllının biri güya yanlış yere park etmişim diye gelmiş silecekleri kaldırmış zorla.  Aynı sizinki gibi boyasını kaldırmış kaputun. Başta çok sinirlendim fakat alıştık artık

N11 de spreyide varmış.Benim tamponda nasıl olur acaba.

N11 de spreyide varmış.Benim tamponda nasıl olur acaba.

Aracınızda boya koruma vb var mı bilmiyorum ama . Zamanla güneş gören boyanın rengi değişir . Fabrika çıkışlı diyelim lc9a o zamanla ortam koşullarına göre değişir . Siz lc9a bastırsanız renkte ayırma yapabilir . Spreyle uygulama yapmadan önce maskeleme yapmanız lazım. İşin kaliteli olması içinde zımpara astar boya vernik yapmanız lazım .

Arabamda boya koruma vb.hiçbir şey yok hocam.Benim çizikler tamponda.

Geri
Üst Alt