2019 yeni trafik cezaları (henüz gelmedi taslak hali böyle)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umit_Akkaya

Katılımcı Üye

İsim
Umut-mk7
(henüz gelmedi ama taslak hali böyle diyolar. benim inanasim gelmiyor) 

şehir içi hız 50 km 

?55 km-65 km arası 535 tl ceza
?65 km-75 km arası 988 tl ceza
?75 km ve yukarısı 5002 tl ceza

¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦
hız limiti 80 km istenen yerde

?88 km-104 km arası 935 tl ceza
?104 km-120 km arası 2488 tl ceza
?120 km ve yukarısı 4002 tl ceza

¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦
şehir dışı iki yönlü yol= 90 km

?99 km-117 km arası 935 tl ceza
?117 km-135 km arası 2488 tl ceza
?135 km ve yukarısı 4002 tl ceza

¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦
şehir dışı bölünmüş yol= 110 km

?121 km-143 km arası 335 tl ceza
?143 km-165 km arası 988 tl ceza
?165 km ve yukarısı 4002 tl ceza
¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦

otoban hız 120 km ise

?132 km-156 km arası 535 tl ceza
?156 km-180 km arası 608 tl ceza
?180 km ve yukarısı 4002 tl ceza

¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦

ehliyetsiz araç kullananlar 9.918 tl , 

emniyet kemeri takmayanlar 1008 tl,

trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 tl

(alkollü araç kullanmanın 
1. seferinde 1.002 tl, 
2. seferinde .3256 tl,
3. seferinde 4.018 tl)

alkolmetreye üflemeyi reddetme 9.869 tl,

yaya geçidinde yayaya yol vermemek 678 tl

(sigortasız araç kullanmak 1008 tl +
sigorta policesinde yıllık indirim kalkıyor.
her ay için %5 gecikme alınır.
trafik polisi çekici ile otoparka çeker arabayı, 
çekici ve otopark ücretlerinide alırlar.)

(muayenesiz araç kullanmak : 935 tl
ceza kullanan şoföre verilir.
ayrıca ehliyete 10 ceza puanı
araç trafikten men edilerek ek33 düzenlenip çekici ile götürmek sartiyla 7 gün süre verilir.
bu 7 gün içinde muayene yatırmazsan...)

ters yönde araç kullanmak 2000 tl

(kırmızıda geçmek 936 tl
3 kez geçince 15 gün ehliyete el konur.
6 kez geçince 30 gün ehliyete el konur.
7 kez geçince 45 gün ehliyete el konur.)

cep telefonu ile konuşmak 535 tl

yaya ve okul geçidine, kavşaklara giriş ve çıkışta yavaşlamayana 9888 tl

park yasağını ihlal etmek 709 tl

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence güzel rakamlara çıkmış. Caydırıcı olsunki kurallara daha çok uyan olsun. Ama şu 50 km hız sınırı olup aslında daha çok olması gereken yerlere de düzenleme gelmesi lazım. Bazen çok garip cezalar yenebiliyor. 

BU HIZ LİMİTLERİ ve cezaları   mk9 la üretilecek  0,4 TSİ  a göre ayarlanmış. ?????

şu devirde 1.5 tsi  150 hp araç alan  anca sırat köprüsünden  dip gaz gönlü ferah geçer. (oradaki cezalarda para geçmiyor zaten  ...odun ateşinde fani dünyadan direk men cezası ....  )

Bi yasa değişikliğiyle kırbaç cezası falan da ekleseler di ?  

cezayla / döverek / dayakla  çocuk adam etmeyi  marifet bilen bir zihniyet bu .

Adama eğitim vereceksin , 

Lise 1-2-3-4-5-  fizik öğreteceksin , öğreteceksin ki , adam bayramda köyünden çıkıp büyük şehire giderken direksiyonu sola çevirirsen sola döner sağa çevirirsen sağa döner zannedip 

viraja 120 ile girip türkü şarkı eşliğinde virajdan 120 ile  çıkacağını zannetmesin.  (merkez kaç kuvvetini anlat adama)   fren yapınca eylemsizliğin ne olduğunu anlatacaksın ....Newton yasaları diye anlatma Gavur diye dinlemez !!! Padişah III. mahmut un fizik yasaları diye anlatırsan gaza gelir öğrenir.  İnsanlığın değerini öğreteceksin , Bİrinin canına kastetmenin  manevi eziyetini anlatacaksın okullarda . Anlatki  bi  70 lik devirip beni öldürmeye korksun . 

Allah korkusu olmayan adama  bu cezalar nafile . 

BU HIZ LİMİTLERİ ve cezaları   mk9 la üretilecek  0,4 TSİ  a göre ayarlanmış. ?????

şu devirde 1.5 tsi  150 hp araç alan  anca sırat köprüsünden  dip gaz gönlü ferah geçer. (oradaki cezalarda para geçmiyor zaten  ...odun ateşinde fani dünyadan direk men cezası ....  )

Bi yasa değişikliğiyle kırbaç cezası falan da ekleseler di ?  

cezayla / döverek / dayakla  çocuk adam etmeyi  marifet bilen bir zihniyet bu .

Adama eğitim vereceksin , 

Lise 1-2-3-4-5-  fizik öğreteceksin , öğreteceksin ki , adam bayramda köyünden çıkıp büyük şehire giderken direksiyonu sola çevirirsen sola döner sağa çevirirsen sağa döner zannedip 

viraja 120 ile girip türkü şarkı eşliğinde virajdan 120 ile  çıkacağını zannetmesin.  (merkez kaç kuvvetini anlat adama)   fren yapınca eylemsizliğin ne olduğunu anlatacaksın ....Newton yasaları diye anlatma Gavur diye dinlemez !!! Padişah III. mahmut un fizik yasaları diye anlatırsan gaza gelir öğrenir.  İnsanlığın değerini öğreteceksin , Bİrinin canına kastetmenin  manevi eziyetini anlatacaksın okullarda . Anlatki  bi  70 lik devirip beni öldürmeye korksun . 

Allah korkusu olmayan adama  bu cezalar nafile . 
👍 kesinlikle👏🏻

her şey ceza değil. 

ki bir toplumda cezanın ağır olduğu yerde saygısızlık, bilinçsizlik ve eğitimsizlik vardır.

şu rakamlar gerçekten can yakıcı ama şahsi fikrim olarak yine de caydırıcı olmayacak gibi

ben bir eğitimci olarak ve direksiyon eğitmeni olarak komisyonda başkan, üye olarak çok yer almışlığım ile daha çok yol kat etmeniz gerektiği fikrindeyim

adam ehliyet sınavında yanımda tir tir titriyor bir kırmızı hata alacağım diye ama görüyorum ki aynı adam bir hafta sonra gayet te kolay kural ihlali yapabiliyor

özet ile eğitim şart

buradaki rakamlar yükseldikçe kendi adıma utanıyorum 

her şey ceza değil. 

hepimize kazasız belasız ve (cezasız) 😏 sürüşler dilerim. 

Adamlar asker uğurluyor !  ankara bahçeli 7 girişi 

motosiklet konvoyu yapmışlar , biri kawasakinin üstünden indi  fren + dip gaz   500 desibel gürültü kirliliği ile arka tekeri yakıyor (kenan sofuoğlu pist hareketi ) 

asker uğurluyorSUN , kARDEŞİM KORNA ÇALMAYA HAKKINIZ YOK , O MOTORLA O HAREKETİ YAPMAYA HAKKIN YOK ... YA O MOTOR UN ARKA LASTİĞİ Bİ ŞEKİLDE İVME KAZANSA MOTOR ELİNDEN FIRLASA GİTSE KALDIRIMDAKİ 30 KİŞİYE DALSA ? AFEDERSİNİZ        S........ARIM BÖYLE İŞE 

iSTİKLAL MARŞI DIŞINDA + DESİBEL OLUŞTURMAYA HAKKIN YOK  (sen oku o marşı ben de hazırola geçeyim kaldırımda)

VE SONRA ???

BİR POLİS MEMURU GELDİ ,, NAPIYOSUNNN  VER EHLİYETİ !!!

BU KENDİNİ BİLMEZ KALABALIK NE YAPTI ???

DEVLETİN POLİSİNE  VAYYY SEN VATAN MİLLLET SAKARYA ya karşımısın   DELİKANLILIKLARI HATTA  TEHDİTLER KABADAYILIKLAR. YAZIKTIR .

Küfür içerir (bu yüzden büyük harfle yazdım)

Millette bunlari oduycek para mi var ya :D

50 yazan yerde 50 ye dusersen gelip carparlar :)

Bölünmüş yolda yani hız sınırı 110 km olan yerde 165 km hızı geçmeyen bir babayiğit var mi ? Cezası 4bin.. bu cazalar geçmez diye düşünüyorum çünkü bu cezaları ödemek için adam arabayı satar :O

cezaların caydırıcı olması önemli ama bu cezaları kaç kişi ödeyebilir bilmiyorum fiyatlar biraz fazla gibi geldi.

@Ümit Akkaya trafik cezaları yılbaşında yapılır zam oranları da o zaman belirlenir fakat bu yazdığınız rakamların gelme olasılığı yok 

Bu rakamlar biraz uçuk geldi bana. Ama ben öderim tek şartla milletvekili, bakan, müsteşar vs vs de bu cezaları ödeyecekse. Bence ABD de uygulanan cezaların aynısı uygulansın.

Bu rakamlar olursa yemin ederim 2 aracıda satar toplu taşımayla gezerim
Memleketim ile yaşadığım şehir arası 1650 km hangi insan sabit 132 ile gidebilir bu yolu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu bilginin güvenilir bir kaynağı yok . Bu şekilde olması mümkün değil. Geçen sene gerçek dışı olarak yayılmıştı bu yeni cezalar. Bu sene yine hortlamış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt