Aliexpress alışverişleri hakkında

Benim ilk siparişim ve 5 mayıstan beri bekliyorum. Daha önce eşimin aldıkları gelmedi, bana da alma gelmez dedi haklı çıkacak sanırım. 

@Wyt23 gelmezse paranızı alırsınız hocam dispute açın vakti doluysa yok dolmadıysa mutlaka gelir 

Uzun zamandir bekledigim kargolar var. 7.5tl garanti gumruk kontrol parasi istiyorlar. Ptt kapiya geldiginde gecen konustuk, urunu almama hakkiniz da varmis. Odeme yapmayarak geri iade edebilirsiniz. Fakat bu durum izleme ekranina yansirsa iade alamazsiniz diye biliyorum.

Geri mi gitmiş? Anlayan varsa bilgi verebilir mi acaba teşekkürler. 

Screenshot_20190711-222633.jpg

1 Mayısta sipariş verdim 71 gun oldu daha gelmedı :(:(:(

Bu gün bir siparişim geldi tam 90 gün sürdü, (1-2 dolarlık bir ürün de değildi aylarca gelmesin, 17 küsür dolar idi 22.30 TL vergi çıkarmışlar ödedim mecbur) vergi meselesi kesinleşmemişti daha ben aldığımda, muhtemelen bir yerlere takıldı üstüne bir de yeni vergi davası çıkınca kendi rekorumu kırmış bulundum, bundan önceki en uzun süre 75 gün idi. Muhtemelen süreler uzamaya devam edecektir. 

Yıllardır alışveriş yaparım. Anlık olarak gelmeyi bekleyen kargom her zaman 40-50 arasındadır... (internetten alışverişi severim ama y.dışından almayı fiyatları gereği daha çok seviyorum. Hele de dolar 3.3 civarlarında sürünürken resmen bedavaya alırdık...  Şuan bekleyen sipariş sayım 30)

Çıkan yasa sonrasında kargolar +1 +2 ay daha uzadı. Yasa öncesi verilen siparişlerden gelmeyenler var.  Yasa sonrası aldığım ama 12-15 günde hemen gelenlerde var.  Yasa öncesi direk amerikadan aldığım bir ürün vardı  7 günde istanbula geldi. (usps takipli) İstanbuldan bana sanırım 40-50 gün sürdü gelmesi.

Tüm bu kargaşaya rağmen sürekli yolda çok fazla siparişim olduğundan arada 1-2 kargo halen vergisiz olarak da gelebiliyor...

Bu işin tamamen istemin başındaki memurun sütüne vicdanına kaldığını düşünüyorum :)    

5 Mayıs siparişim sonunda 16 Temmuz'da geldi. 10,50 TL vergi ödedik.  :angry:

benim de 30$lık, 7 mayıs tarihli siparişim geçen akşam yurda giriş yapmış kayıtlara göre. ilk defa bir siparişim bu kadar gecikti.

Firmalar   3- 5 lira Kâr  ile    o kadar zahmete  katlanıyor,  devlet   hiç bişey yapmadan firmadan daha fazla kazanıyor vergilerle.  Tabi üretim olmaz :)

Geri
Üst Alt