Arka Tampon Difüzörü Piano Black, GTİ, v.b. uygulamaları

Teşekkür  Ederim Yusuf Hocam Umarım YSF  plakalı aracınıza kavusursunuz

One Life Live it.!!!

@Ender çok güzel olmuş hocam bende yaptırcam nasip olursa bundan fakat egzoz kafalarını bulamadım siz nerden temin ettiniz ? bide ne kadara patladı size komple ?

500 TL komple fiyat. Egzost uçlarını 1 ay kadar bekledim bende. Burda sanayide bir ustam var ondan temin ettim.

One Life Live it.!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca  &: kim tutar beni  s=hiho rodaj süresince 90 ın üstüne çıkmamaya çalışcam

@Yunus Emre

rodaj süresince sürat bazlı değil de devir bazlı hareket etmek lazım. yoksa 6.viteste 90'la 1900 devir çeviriyor. sürekli bu devirlerde kullanılması da tavsiye edilmiyor motorun ileriki zamanlardaki selameti açısından :)

@maniax kaç devri geçmiycem peki hocam gerçi ilk başlarda pek ona dikkat edeceğimi sanmıyomda yine aklımda bulunsun

@Orhan Hoca orhan abi samsun buluşmasını bizim üniversitenin otoparkında yapsak havam olur biraz  s=yerlerde

Yunus Emre dedi:
@maniax kaç devri geçmiycem peki hocam gerçi ilk başlarda pek ona dikkat edeceğimi sanmıyomda yine aklımda bulunsun
en güzel klavuz;

http://www.golftutkusu.com/rehber/golf-7-de-rodaj/msg1732/#msg1732

:'(

buna göre hareket ettim. bi kaç kere 4000'i gördüm. max 130 falan yaptım. formula kalkışı asla yapmadım. 1500 km'den sonra ufak ufak gıdıklamaya başladım. şu an gerektiğinde burnundan dumanlar çıkabilen, normal şartlarda kuğu gibi süzülen bi aracım var.  :D

@maniax 3000 devir hocam zaten oraya kadar dayandırmam 2500 lerde vites değişirim

@Yunus Emre

bi de insan golf'ü kullandıkça 2000'i görünce vites değiştirmeyi öğreniyo. daha doğrusu her vites geçişini 2500 ve sonrasında yaparsak hiç ekonomik bir motor olamıyor tsi.

insan dayanamıyo. biraz basınca gücü gaz pedalında hissediyorsun ve az daha basasın geliyo.  8D

ben sakin sürüşte devirden ziyade hıza bakıyorum. şöyle ki;

0-20: 1'den 2'ye

20-30: 2'den 3'e

30-45: 3'ten 4'e

45-55: 4'ten 5'e

60-65 civarı 6'ya geçip, cruise aktivasyonunu takiben 3 tık +10. 90'la yayıl :)

hızlanırken de deviri 5500'e kadar falan çeviriyorum. o zaman da devire bakıyorum daha çok.

VOLKSWAGEN GOLF 7 GTI TEK ÇIKIŞ DİFÜZÖR
İlan No: 262661026
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-volkswagen-golf-7-gti-tek-cikis-difuzor-262661026/detay

VW GOLF VII 7 GTİ ORJİNAL ÇİFT ÇIKIŞ PİANO BLACK DİFİZÖR...
İlan No: 275635680
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-golf-vii-7-gti-orjinal-cift-cikis-piano-black-difizor-275635680/detay

Arkadaslar yukaridaki linklerde iki difuzor var. Biri cift cikis diger tek cikisli. 

Difuzor taktiran varmidir. Cift cikisliyi yaptirsak egzos montaji icin cok is cikarmi bize saglikli bi calisma olur mu. 

Tek tarafli olan daha basit aslinda ama cift cikis olan daha guclu bi goruntu veriyor. Montaj konusunda istanbulda tanidik usta vs yardimci olabilecek kimse var midir?

Ben 2 ci verdiğiniz linkteki çift çıkışlı difüzörü aldım ürün çok kaliteli ve tırnaklar güzelce oturuyor. Aynı satıcıda eksoz ucuda mevcut kendisi montaj da yaptığı için en uygun hangisi ise o uçlardan yollarım demişti

86683cc21099756cd59dd7470257e00d.jpg

5d88d4228f13c4c2f228638088cd6f90.jpg

Sağ eksoz için susturucu da bir miktar delik açılıyor biraz sesli olsun derseniz daha büyük delik açtırtmalısınız.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Geri
Üst Alt