Arka Tampon Difüzörü Piano Black, GTİ, v.b. uygulamaları

ErsinEsk

Üye
İsim
Ersin Eskicioğlu
Şimdiye kadar aracımda yaptığım en büyük risk ve değişiklik. Çok takıntılı birisiyim bu sebeple kendi beğenip yaptığım şeylerde bile her daim sıkıntı yaşarım  :D

jjNMDL.jpg

Bu ürün eskisinin yerine değil (ne yazık ki) üzerine monte ediliyor, ya yapıştırılıp ya da vidalanarak. Düzgün oturtmayı becerebilince neredeyse tamamen sıfır oturtuluyor. Satıcıdan alırken çoğu kişi boyatıp kullanıyor demişti. Bende boyatılmasını tavsiye ediyorum, yani böyle piyano siyahı ikende güzel uyumlu ancak boyatılıp daha kemiksi sağlam ve istenilen renkte bir yüzey yaratılabilir.

Ürün egzoz kısmı tamamen kapalı şekilde geliyor, tek egzoza uygun çizgisi var sıfır oturuyor çift egzoz için eski difüzörün üzerinden ölçü alınıp az bir şey uğraşmak gerekebilir.

Aldığım link(plastik olan); http://www.aksoytuning.com/volkswagen-golf-7-arka-difuzor-plastik-urun22387.html

Birde fiberglas olanı var, farkı nedir bilemiyorum  s=ebebe ; http://www.aksoytuning.com/volkswagen-golf-7-arka-tampon-difuzoru-urun14848.html

Ben ürünü deposu bana yakın olduğu için elden gene 100tl ye aldım, eğer bir kaç kişi almak isterse sitemize özel fiyat ayarlatabilirim diye düşünüyorum (%20 gibi bir indirim/Toptan fiyatı)

Fotoğrafta renk biraz farklı gözükebilir, ışık ayarlarını olabildiğince optimize etmeye çalıştım gözükmesi için.

Bu arada kendi görüşümü belirtiyim, plakalığı beğendiğim için henüz çıkartmadım, tek sıkıntım görüntü olarak difüzör plakalığın hemen altında gözüküyor ve bu da biraz estetiği bozuyor, birleşmese sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

@snoppy Ben vidayla yaptırdım, aslında her ikiside biraz riskli silikonla yapıştırmak eğer çıkartmak gerekirse iz bırakıyor, vidayla yapmakta her halukarda iz bırakıyor. İkisininde birbirine göre avantajları ve dezavantajları var.

Şayet bir gün çıkartırlmak istenirse ya da zorunda kalınırsa; vida delik açıyor orijinal difüzöre ve geri dönüşü yok ama silikon öyle ya da böyle temizlenebilir. Ama vida %100 sağlamlık veriyor parçaya hiç bir şekilde taşan bir kısım olmadığı için aşağıdan aerodinami ye de bir etkisi kalmıyor içine hava girme gibi bir problem kalmıyor. Silikonda da bu yapılabilir tabii ama ne bileyim ıslanarak bozulabilir ve düşmesine sebep olabilir, sağlam olmayabilir tabi bilemiyorum. Götürdüğüm kaportacı tanıdıktı ve vidayı önerdi ama hangisini istersem onu yapıcaktı.

Bende gerektiğinde yenilenebilecek bir şey olduğu için vidalamayı tercih ettim.

Vida eğer düzgün yapılmazsa uygun renk vida seçilmezse tabii kötü durabilir, hatta fotoğrafta da gözüküyor tam egzozun üzerinde siyah bir vida, özellikle bakılmadığı sürece bende tek gözüken vida o.

Ayrıca ürünün takılmadan önceki 2 fotoğrafını da şu şekilde paylaşayım. Kırmızı daireyle gösterdiğim bölümlerde orijinal difüzörün vidalandığı yere vidalanması için 2 tane bölge mevcut, bunun haricinde bir bölge yok.

Satıcınında satarken tavsiyesi tamamen silikonla yapılmasıydı, gerekirse oralardanda vidalanabilir 2 vidayla.

52n0vz.jpg

0LpXZZ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ErsinEsk

Güzel paylaşım, öncelikle teşekkürler  :'(

Benim aracım 1.2 tsi. Dolayısıyla tek egzoz çıkışlı. Sanırım ek birşey yapmaya gerek kalmadan  birebir uyumlu olacak. Peki siz montajı nasıl yaptırdınız? Yapıştırdınız mı yoksa vida mı attırdınız?

Hocam silikon+çift taraflı bant ile plaka yapıştıranlar çok. İyi bir uygulamayla düşeceğini, sallanacağını sanmıyorum.  Örnek: http://forum.donanimhaber.com/m_77680463/f_//tm.htm

Vidalamaya karşıyım ben. Önlip almıştım mesela, "vida atmadan olmaz" denilince vazgeçmiştim. Bu konuda takıntılıyımdır. O yüzden büyük olasılıkla yapıştırma yöntemine giderim. Teşekkürler.

@snoppy Size katılıyorum, bende herkese silikon ile yapıştırma tavsiye ediyorum. Orijinal difüzörün vidasıda çıkartılıp bununda ayarlanmış bölgelerinden geri takıldı mı bence gayet temiz bir iş olur.

Geyet güzel olmuş güle güle kullanın.

@KabileReisi Mesajınızı yeni gördüm teşekkür ederim sağ olun  :)   :'(

@Yunus Emre Hocam elbetteki  her yerde var bu üründen, ama test edilmiş denenmiş olan her zaman daha değerlidir. Siz de bu linktekini test ettiniz sanırım ?

@ErsinEsk yok hocam test etmedim ama fark olcagini zannetmem urune geldikten sonra boyayi nerde attirdiniz bide monyaji falan ne kadara yaptilar ?

@ErsinEsk

Değerli Hocam;

Ben böylesi bir güzelliği nasıl atlamışım?

Kendime çok kızdım inanın..

Harika görünüyor.

merhabalar;

GTI difüzör çalışması ;

daha önce piano black difüzör uygulaması yapmıştım. fakat çok kırılgan bir yapısı olduğu için en ufak bir sürtme veya takılmada kırılacak gibiydi ve korktuğumda oldu. bende söktüm ve yeni uygulamayı yaptım. her ne kadar çok sevemesemde GTI uygulaması oluştu  mecburen :)

2013_c4240bbc12f4818e7b40e12a6b2af91f067b548f.jpg

2015_8d8bc51bdf19f8114ccad0cf466380398904606e.jpg

Ender dedi:
merhabalar;

GTI difüzör çalışması ;

daha önce piano black difüzör uygulaması yapmıştım. fakat çok kırılgan bir yapısı olduğu için en ufak bir sürtme veya takılmada kırılacak gibiydi ve korktuğumda oldu. bende söktüm ve yeni uygulamayı yaptım. her ne kadar çok sevemesemde GTI uygulaması oluştu  mecburen :)
Seneye gelişimde ben de plakamı 61 yapacağım olmuyor böyle. Gördükçe içim gidiyor :)

Trafik sigortasını da az öderim :D

Ben dekini  giderken bırakayım  size Hocam ☺

One Life Live it.!!!

Geri
Üst Alt