Bu araç hakkında tecrübenize istinaden yorumlarınızı merak ediyorum ?

@doganersin Evet bu arabaya bu kadar para ver bir de bu riskle al.. Soğudum vazgeçtim sadece sağ çamurluk olsa kabul ama hem sağ hem de sol çamurluk boyanmış

cam, far veya tampon değişimi gibi şeyler olsa düşünülebilir ama parça boyalı aracın evveliyatını görmek gerek

özet: şahsi fikir, uzak kalmak

Değişen parçalara ve 28bin hasar kaydına bakılırsa perde hava yastığı açmış.

2015-2019 arasında Golf 7 ve Golf 7.5 1.4 tsi dsg highline kullandım.

Şu an Tiguan 1.4 tsi dsg highline kullanıyorum.

Geçen bayram tatilinde 10 gün yaklaşık 3000 km. Audi A3 sportback 1.5 tfsi stronic design paket kullandım.

Audi golften daha iyi sürüş özelliklerine sahip.Sessizlik,yol tutuş,viraj dönüş kesinlikle golften iyi.

Golfün tek üstün yanı media cihazı.MMI ekrana göre çok daha kullanışlı.

bu trim seslerini  benim duymamamın sebebi  vurdumduymazlıkla alakalı olabilir mi ? 38700 km dir araçtan ses duymadım , ya da var ben duymuyorum. 

yani kalbinin sesini bile dinleyip asabı bozulan kendi kendine kalp ritmim bozukmu acaba trim sesleri geliyor aort çıkışından deyip stres yapanlar  araçtaki seslere karşı da daha hassas insanlar

mutfaktaki lavabo musluğunun contası bozulmuş  şıp şıp  çin işkencesi gibi kafama damlıyor diyenler yine bu musluk trim sesiyle cinnet bile geçirebiler. (isterse niagara şelalesi aksın banyo da ... ben yine tınlamam)

Birde duvardaki saat ?    tık  - tık  - tık -tık    gecenin sessizliğinde ?  Saati duvardan söküp camdan fırlatacak bi dünya adam çıkar

Fazla dinlememek lazım bu trim seslerini ?  

@aydancan İnan çok faydalı oldu yorumun A3 lere iyice ısındım ancak Sedan beğeniyorum. Piyasa da sedan neredeyse yok bu yüzden Sportback mi alsam diyorum kararsız kaldım biraz. 4 kişilik aileyiz sedan da sportback te yeterli bizim için

@Savatage Katılıyorum ancak şöyle bir durum, dediğin gibi araba binlerce parçanın bileşeminden oluşuyor dolayısıyla ses gelmemesi imkansız ancak golfte yaşadığım şey sağ ön ve sağ arka kapı da içine boncuk kaçmış gibi bariz zırıltı. Nitekim ikisi için de serviste çözüme gidildi. Bir önceki golfümde de sağ ön güneş siperinden bariz ses geliyordu. Bunun gibi şeyler yoksa olağan akşında oluşan seseler gayet tabi olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 7'den A3'e geçiş yapmış biri olarak yorum ve kıyas yapma hakkım var sanırım? Öncelikle "abi Golf ile aynı araç, süslü Golf, vs..." yorumlarına kulağını kapatmalısın. A3'ün en bariz farkı çok daha rijit [1]  ve kalite hissinin biraz daha üst seviyede olmasıdır. Şahsen ben A3 ile çok daha keyifli ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşıyorum. Konu yine "A3-Golf karşılaştırması" eksenine kaymasın diye daha fazla yorum yapmıyorum (forumda örnek konular var çünkü), ilana dönecek olursak kesinlikle ÇOK PAHALI. Başka araçlara bakın hocam ve mümkünse aracın geçmişini size kanıtlarıyla anlatabilecek bir şahıstan almaya çalışın. 

[1] virajlarda ve yüksek hızlarda istifini bozmaması anlamında kullandım.

@snoppy Çok teşekkür ederim çok sağolasın, sizin ki sportpack mi sedan mı ?  hangisini tavsiye edersin sanırım aracınız Kosmos Mavi, bir tane satılmassa sedan kosmos mavi var renk nasıl memnunmusun ?

Sağ ön güneşlik olayı 2017 ye kadar olan modellerde fix zaten... ona trim sesi değil tam bir mühendislik /teknik hata diyebiliriz . Bunu duymayan boşver diyebilen hiç olmadı zaten. İki parçanın birbirine çarpıp ses çıkarması ve bunu düşünememeleri ilginç

Trim sesi deyince tam sıkılmayan vidalar somunlar yuvasına oturmayan parçalar falan tamam (imalat hatası)  bunları duyupta serviste anında çözüm oluyor mu? 

Ben çözüm olması durumunda bile kapı içlerini yada ön göğüsten falan geliyorsa ön göğüsün sökülmesini falan göze alamayanlardanım. (Zaten siz bi ses duyuyorsanız servise gittiğinizde o ses ne hikmetse kesiliyor. Hadi duyurdunuz servis çalışanına

Sökecekler! Sonra ses daha da artarsa yada gideremezlerse ....daha büyük sıkıntı...ses de gelse Fabrika da montajlanmış bir kapıyı paramparça etmeleri beni biraz huzursuz eder.

@snoppy Çok teşekkür ederim çok sağolasın, sizin ki sportpack mi sedan mı ?  hangisini tavsiye edersin sanırım aracınız Kosmos Mavi, bir tane satılmassa sedan kosmos mavi var renk nasıl memnunmusun ?
@bursair ben sportback kasa aldım, sedan hiç aklımın ucundan geçmedi bile. sportback'ler almanyada sedanlar ise macaristanda üretiliyor bu arada bilginiz olsun (sedanı kötülemek için değil bir detay bilgi olsun diye yazdım). Kosmos Mavi ilginç bir renk, sevmeyen çıkabiliyor. Fakat ben hiç pişmanlık yaşamadım, canlı görür görmez direkt bu renk dedim :) Güneş altında rengi açılıyor, karanlıkta siyaha dönüyor. Böyle bir özelliği var ve her iki durumda da insanı çok mutlu ediyor.

a3-1.jpg

a3-2.jpg

Geri
Üst Alt