BAKIM İÇİN TERCİHLER: SERVİS Mİ? SANAYİ Mİ?

@alicankaradag Aracımı ilana koyduğumda arayan 50-60 kişiden 1 kişi bile bakımını nerde yaptırdığımı sormadı, kimsenin serviste bakım gibi bir beklentisi takıntısı yok, bir önceki aracımın bakımları  serviste yapılmıştı bırakın turbonun kendisini sadece tamir kiti değişecekti onu bile iyiniyete sokmadılar o gün anladım servise gitmenin gereksiz olduğunu.

2014 uzatılmış garantisi biten manuel golf için yetkili servis 1000 küsür fiyat çekti(araç daha 18000 de ama 60000km bakımına girdi). Çok fazla diyerek ümraniye sanayide batu otomotive gittim ama işçiliği beş para etmez. Hava filtresi borusunu çıkartırken bileziği plastik aksama taktı, plastiği yamuldu. Hava filtresini değiştirirken söylemesem çıkardığı filtreyi tekrar takıcaktı. Belki buraya daha önce gidip memnun kalan vardır ama ben daha kapısından geçmem.

Aracı sıfır aldıysanız yetkili servise devam etmenizi öneririm, 2 ci el aldıysanız özel servis yeterli, hatta Bosch car service gayet mantıklı olur.

@Serkanasn hocam ben kendim ararken araba, buna hep dikkat ettim. Km çakallığına karşı düzenli servis kaydı olması benim için önemli. Başvurulan servis ve tutunulan tavıra da bağlı bu iyi niyet işleri bence.

[mention=10349]alicankaradag[/mention] Aracımı ilana koyduğumda arayan 50-60 kişiden 1 kişi bile bakımını nerde yaptırdığımı sormadı, kimsenin serviste bakım gibi bir beklentisi takıntısı yok, bir önceki aracımın bakımları  serviste yapılmıştı bırakın turbonun kendisini sadece tamir kiti değişecekti onu bile iyiniyete sokmadılar o gün anladım servise gitmenin gereksiz olduğunu.
Bence yanılıyorsunuz Hocam.
Servis bakımlı olması her zaman artıdır.
Yine yanılmıyorsam aracınızın modelimden dolayı sorulmamış olabilir garantisi yok diye. Lakin aracınız servis bakimlinolsaydi veya gqrantili olsaydi sizler de ilan açıklamanızda mutlaka yer verirdiniz. Bu konuda bence farklı düşünmenize sebep arayan kişilerin servis bakımı sormaması da olabilir. Sizler Bilinçli bir alıcı olarak muhtemelen sorardınız. Servis bakımlı ve katırlı olması 2. Elde her zaman önem arzetmektedir. Keyifli Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsanlık

Porsche Maserati Bentley Ferrari araçlarını özel servise götürüyor. Aman trilyonluk aracım garanti dışı kalırsa yanarmıyım demiyor. Zaten para bol demiyor

Çok zengin adam  yetkili servise gitse ne gitmese ne demeyin?

Orantı yine aynı

Ben 1400 bakımı  500 e mal ederim sanayide golf için

Ferrarici 17 bin liralık bakımı 6 bin e bitirir sanayide ...13 bini Bodrum'da yer içer ultra hatunlarla. 

Herkesin ekonomi si kendine göre ?

http://www.3agarage.com/

Lamborghini alsam yine sanayiye kaçarım , yedirmem doğuşa (Lamborghini =vw group biliyorsunuz)

IMG_20190701_230737.png

İnsanlık

Porsche Maserati Bentley Ferrari araçlarını özel servise götürüyor. Aman trilyonluk aracım garanti dışı kalırsa yanarmıyım demiyor. Zaten para bol demiyor

Çok zengin adam  yetkili servise gitse ne gitmese ne demeyin?

Orantı yine aynı

Ben 1400 bakımı  500 e mal ederim sanayide golf için

Ferrarici 17 bin liralık bakımı 6 bin e bitirir sanayide ...13 bini Bodrum'da yer içer ultra hatunlarla. 

Herkesin ekonomi si kendine göre ?

http://www.3agarage.com/

Lamborghini alsam yine sanayiye kaçarım , yedirmem doğuşa (Lamborghini =vw group biliyorsunuz)

Ekli dosyayı görüntüle 21699
Luks markalar icin eli yuzu duzgun, yetkili servislerden daha nezih ve kaliteli ozel servisler var. luks markalarin yetkili servis fiyatlari ucuk oldugu icin her turlu karda oluyorlar.

fakat normal otomobil markalari icin biraz kurumsal bi ozel servise gittiginizde yetkili servis ile fiyat farki pek kalmiyor, ustelik vwnin 3 yas uzeri servis indirimi gibi kampanyalarla iyice fark kapaniyor.

he derseniz ki benim sanayide guvendigim bi ustam var, o zaman isler degisir. Ciddi bi fiyat farki avantajiniz olur.

2016 yılı sonrası dsg lı araçlar için almanya artık iyi niyet garantisi vermiyor arkadaşlar....

Örnek 2016 model bir dsg li golf suanda bir arıza verirde aracınız yetkili servis bakımlı dahi olsa iyi niyet garantisi yok artık..sadece dogus oto ve bayi desteği sağlanacağı bilgisi verildi oda ne kadarini karşılar oluşabilecek bir arizanin muamma....
Bu bilgi tam doğru değil. Daha önce de forumda konusu geçti. 2016 yılı sonrası araçlar için Doğuş kendi kararı ile garanti uygulamıyor, Almanya'ya sorup onay alarak garanti uyguluyor. Yani iyi niyet garantisi kalktı demek doğru değil. Biraz daha seçici garanti uygulayacaklarını söylüyorlar. Bunun sebebi2016 sonrasındaki vites kutularının daha az sorun çıkarmaları diye açıklanıyor.

Şüphesiz yetkili servislerde de çok eksiklikler ve hatalı uygulamalar olabiliyor. Ancak iyi bildiğiniz tanıdığınız işin ehli bir usta yok ise sanayide daha çok yanlışlıklar yapılıyor.

Ben imkan olduğu sürece yetkili servise gidilmeli derim. İyi bir yetkili servis seçip, veya yetkili serviste iyi bir usta formen seçerek sürekli oraya gitmek teknik açıdan daha uygun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alp54 Mrb aracınızı güle güle kullanın benimde aracım bu ay sonu garantisi bitecek ne kadar ücret ödediniz garanti uzatımına ?

@calik izmir vosmerin bana aktardığı bilgiyi hiç yorum katmadan aktardım değerli üstadım...

300 500 kar edecez diye servisten vazgeçmeyin arkadaşlar...yılda bakıma verdiğiniz 300 500 farkı bi nevi aracı sigortalatıyomuş gibi düşünün.... 3 yıldır servise gidiyorum bi 3 yıl daha binersem aracıma yine servis tercih ederim..olası bi sıkıntıda sanayide ne kadar güvendiğiniz usta olursa olsun arkasında duramaz aracın.. çünkü parçaları pahalı araçlarımızın.. sanayideki işletmeler malesef en ufak sıkıntıda topu taca atacaklardır başka yolları yok çünkü.... kendi adıma izmir vosmere ne zaman gitsem hiç işi yokuşa sürmeden ne sıkıntı varsa çözüm odaklı davranıyorlar..çoğu zaman doğuş otonun değil müşterinin yanında tavır sergiliyolar..benim gözlemlediğim bu...

Aynı paraya daha kaliteli yağ ile 2 kez bakım yapabiliyorum . Balata disk değişimde belkide aynı paraya 3 kez değiştiririm . Yaptıkları işçiliği iyi mi sanıyorsunuz değiller birşeyden anladıkları yok .... Arkasında durma demişsiniz yağ değişiminde ne gibi bir sıkıntı olabilir ki . Onu geçtim mazda 6 aracımın balatarını sanayide değiştirdim 1 ay sonra ses yaptı garantiden değiştirdiler . 

Bu arada ekleme yapayım serviste 1 periyodik bakım parasına sıradan filtre yağ kullanarak 4 kez periyodik bakım yapabilirsiniz ....

hocam 2 hafta oldu 60 bin bakımını özelde kendim yaptırdım araç hep servis bakımlıydı ben man filtre aldım soktük içindende man filtre cıktı koydugun yag zaten aynı yag araç garantisi bitmişse servise bosuna para verme derim benim araç dsg oldugu halde yetkili servisi bozdum iyi niyet falan çokta işlemiyor bence dsg de kavramanın fiyatı belli artık heryerde herkes degiştiriyo 400 ₺ varken 1400 akıl işi degil

Arada bir çözüme kavuşsak başımıza neler gelir acaba?

Şubat ayında en son 60 bin bakımını yaptırdıktan sonra fiyatlara baktığımda sadece yağ 400 küsür tl + KDV idi (hem de shell yağ, aklıma geldikçe hala küfrederim ki kendileri de anladı herhalde toplam ömrü 5-6 ay oldu Shell VW anlaşmasının). Servis danışmanına sorduğumda dışarıdan da yağ getirebilirsiniz, o durumda buna dair bir imza alıyoruz sizden dediler. Zira şuan ki zubizu indirimleri vs hesaba katınca yağı biz kendimiz gidip Motul vs. alsak hem daha kaliteli yağ kullanmış oluruz hem de makas makul bir seviyeye iner diye düşünüyorum.

İyi niyet garantisi anlamında deneyen var mıdır yorumlarınızı bekliyorum?

Geri
Üst Alt