1.0 TSI DSG 17-18 jant takanlar?

Celal Abay

Üye
İsim
Celal abay
1.0 TSI DSG aracıma 17 veya 18 jant takmak istiyorum. Bu konuda tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi? Konfordan ziyade çekişe etkisini merak ediyorum. Açıkcası 17" Jant spor yay ile ilerlemek istiyorum. Çekişi çok düşürecekse diye tereddütteyim. Tecrübelilerden gelecek yorumlar yönlendirici olacaktır.

@Celal Abay 1.0 ı bilmem ama 1.2 tsi aracımda 18 jant spor yay kullanıyorum. Çekişte sorn yok. Bunlar şehir efsanesi bana da dediler 1.2 arabaya 18 jant takılır mı arabayı yorarsın gibisinden. Ama bana saçma geliyor bu düşünce gayette kaldırıyor.

Upvote 0
Hocam gözle görülür bir etkisi sadece yakıt tüketiminde olacaktır, o da en fazla 0.5-1 lt civarı felan etkiler. Onun dışında performans olarak etkisi olmaz çok fazla çap büyümediği için. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Upvote 0
Valla ben 1.3 75 bg multijet g.punyoyu 7sene spor yay 1.7 jant 205 45 17 lastikle kullandim.Cok az yakit fark etti çekişte de cok bi etki oldu diyemem ama olmuştur tabiki.1.0 110 bg.pek bir sikinti olmaz sanirim.Bende düşünüyorum bazen benimde 1.0 comf.ama kıyamıyorum araca😁

Upvote 0
Jantın boyutundan ziyade jantın ağırlığı önemlidir. Üstündeki jantlardan hafif jant takarsanız yakıt düşer performans artar. Hafif 19 bile taksanız yakıtta artış olmaz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt