Karşınızda BMW’nin yeni harikası M4 GTS

gdervisoglu

Katılımcı Üye

İsim
Göktuğ D.
001-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

002-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

004-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

006-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

052-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

053-bmw-m4-gts-1-1000x562.jpg

BMW Concept M4 GTS‘ten “Consept” ibaresini çıkarmanın vakti geldi. BMW hem görsel hem performans açısından zenginleştirdiği M4 modeli GTS’in üretim modelini resmen duyurdu.

İlk kez ağustos ayında karşımıza çıkan konsept modeli gördüğümüzde hayranlığımızı gizleyememiştik. Ancak o zamanlar hakkında çok az şey bildiğimiz M4 GTS’in seri üretim versiyonu nihayet ortaya çıktı ve hayranlığımız da doğal olarak ikiye katlandı. 2016 BMW M4 GTS, elden geçirilen zarif gövdesinin yanında üst düzey performans özellikleriyle dikkat çekiyor. Performans demişken; M4 GTS su soğutmalı motorla gelen ilk seri üretim otomobil olmaya hazırlanıyor.

051-bmw-m4-gts-1.jpg

Yakından takip edenler bilir; MotoGP organizasyonunun güvenliğinden uzun yıllardır Bavyeralılar sorumlu. Ancak bu yıl farklı olarak BMW, MotoGP güvenlik aracına seviye atlattı ve su enjeksiyon sistemini ilk olarak bu aracına bahşetti. Kısaca bahsetmek gerekirse; motorun çalışması esnasında ortaya çıkan sıcaklığı minimuma indiren su enjeksiyon sistemi aynı zamanda turbo şarjörlerin basıncını artırıyor ve bu da daha güçlü ve dengeli bir ateşlemeyi sağlıyor. Sonuç; 500 beygir güç ve 700 Nm tork üreten bir yol canavarı. Saatte 300 km hız yapan M4 GTS, 0-100 km ivmelenmesini 3,8 saniyede tamamlıyor.

Performansı artıran bir diğer unsur ise karbon fiber kaplı aerodinamik gövde. 1.600 kg ağırlığındaki M4’ten 90 kg daha hafif olan GTS, zincirlerinden kurtulmuşa benziyor. Karbon fiber malzeme ayarlanabilir arka kanat ve difüzörde de karşımıza çıkıyor. Titanyum egzozlar ve karbon seramik fren diskleri ve LED stoplar, M4 GTS’in zengin görünümünü vurgulayan diğer detaylar.

Saydığımız tüm bu güzelliklere ise ne yazık ki sadece 700 şanslı kişi ulaşabilecek. Bu 700 şanslı kişinin otomobile ne kadar ödeyeceği ise henüz belli değil.

Haber: http://www.log.com.tr/karsinizda-bmwnin-yeni-harikasi-m4-gts/galeri/2/

Bmw ye her zaman iç güdüsel bir sempatim vardır,yanağı olsa makas atasım var yahu... :D

El freni mi o :eek:   &: Görmeyeli uzun zaman olmuş :S

@ErsinEsk

El freni meselesi çok kötü oluyor gerçekten diğer araçlarda kalkmıyo falan sonra bi bakıyorum el freni :(

@KabileReisi Aynen öyle, insan yıllardır usta şoför olsa bile mutlaka kala kalıyor öylece.

Bu arada, direksiyon herhalde alcantara kumaş kaplama, bayıldım çok değişik bir deneyim yaşatacağına eminim.

Geri
Üst Alt