Golf İç Döşeme Karşılaştırması

chemdemir

Üye
İsim
Emr-
Merhaba arkadaşlar ,

Yeni Shetland döşeme ( Bej ) araçlarda tavan siyah olarka geliyor. Bej renk aracı daha zengin gösteriyor . Tavanın siyah olması ise daha sportif . Bejin bir diğer avantajı da orta ve yan kol dayamalar deri geldiği için silinmesi kolay.

Titan siyahı iç döşemeler ise araç simsiyah oluyor ama kullanması daha kolay ve lekeyi belli etmiyor. Sıfır araçta tercihiniz hangisi olurdu?

siyah.jpg

bej.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 aracımdır bej  kullanıyorum, evet cabuk batıyor ama kesinlikle aracın içini daha hoş ve ferah gösteriyor yine tercih yapacak olsam bej secerdim tabi ben aracı tek kullandığım için cok öyle batmıyor, aile araclarında hele ki cocukda varsa siyahta düşünülebilinir birazda aracınızı nasıl kullandığınıza bağlı.

2017 de  bej iç döşemeli araçlarda siyah tavana geçildi. Bence mantık dışı bir karar . Sorunca bayiye niye böyle bir karar alındı diye , tavanda çok islenme kararma oluyordu dediler.

EEE siyah iç döşemeli araçlar halen bej açık renk tavanla geliyor ? onlar kirlenmiyor mu ?

Bej iç döşeme  business class bir hava yaratıyor araç içinde . 

Evet siyah iç döşemeli araç kullnıyorum. Ama geri dönüş olsa bej  tercih ederdim. 

golfte Cam tavan sevenlerlerin çoğunluk olduğunu düşünürsek 

Cam Tavan  bej döşeme ilişkisine dikkat etmek lazım.

Bej döşeme araç için  cam tavan + diğer 4 cam  tam bir  düşman aslında.

Büyük şehirlerde  yoğun trafik + dur kalk trafikte   sunroofu açan  4 bir cam dan arkada çoluk çoçuk  el sarkıtan aracın içine  havadaki tüm katran, egzos dumanı doluyor aslında. 

Bej döşemenin zamanla  kararması yıpranmasının esas sebebi bu.

Bej döşeme alan mümkün olduğunca cam açmamalı (sunroof açmayın desem beni döverler tabi ama ??)    Klimanın / polen filtresinin nimetlerinden faydalanmalı mümkün olduğunca. 

Bej döşeme seçeneği olan tüm araçların bej döşeme olanını tercih ettim bazı araçlarda bu olmayabiliyor, astra j/k focus 3/3,5 titanium gibi, yalnız yada eşimle birlikte kullandığımız için birşey dökülüp kirlenme meselesi çok olmuyor çocuk olsa tercih edermiyim bilmiyorum lakin siyah döşemeli araçta abartmadan söylüyorum tabuta girmişim gibi hissediyorum.

Kesinlikle bej döşeme. Aracın içi olduğundan daha büyük ve ferah duruyor.

@chemdemir KESİNLİKLE SİYAH HEM KULLANIM AÇISINDAN HEMDE GÖRÜNTÜ OLARAK.

GOLF R VE SCİROCCO da siyah tavan siyah koltuk hep hoşuma giderdi artık golfte de olması güzel bir şey. 

@brt06 Golfte siyah tavan sadece bej koltukta geliyor hocam. Siyah koltuk siyah tavan malesef gelmiyor.

@chemdemir R LİNE DA GÖRMÜŞ OLABİLİRİM O ZAMAN AMA YİNE DE SİYAH DERİM.

Bej döşeme bence harika tercihim bej olmuş tu...

Bej gönül isterdi ancak çocuktan dolayı kirlenme açısından tercih etmedim siyah bu açıdan çok rahat.

Ayrıca aracın dış rengine göre iç döşeme karşıt renk olması hoşuma gidiyor. Örnek dışı beyaz içi siyah veya dışı lacivert içi bej çok hoş. 

Çucuklu aileler için Siyah :)  

Ben de çocuksuz aile olarak beji tercih ederim. Çok daha ferah gösteriyor. 

Favorim ektedir. :)  

volkswagen-golf-7-interior-3.jpg

Geri
Üst Alt