Aracı P Konumunda Terk Ediniz (Değişim Sonrası Tekrar Uyarı Çıktı)

Bink

Yeni Üye
İsim
Uğur
Merhaba arkadaşlar, forumda daha önce bu konu açılmıştı fakat yorumlarda kaybolup gitmemesi adına tecrübelerimi paylaşmak istiyorum...

Golf 2015 Model 1.4 TSI Highline

Öncelikle bu hata ile ilk olarak 2 yıl önce karşılaştım. O dönem yetkili serviste vites kol mekanizmasının değişmesi gerektiğini söylemişlerdi, aracım garantili olduğu için garantiden değişim yapıldı hata giderildi. O tarihlerde hatırladığım kadarı ile 6800 TL'lik bir rakam fatura edilmişti.

2 haftadır tekrar aynı sorun ile karşılaşıyorum, bu sorun ile tekrar servise gittiğimde Volkswagen Dicle Otomotiv 700 TL gibi bir rakam talebinde bulunup "Mikro Şalter" takılacağını söyledi. Her ne kadar aracımın 2 yıl önce bu sorunla ilgili "Vites Kol Mekanizması" değişimi yapılıp, sorunun giderilmediğini söylesem de kabul etmediler. 

Kronik bir sorun olan "Aracı P Konumunda Terk Ediniz" uyarısı için, Volkswagen ilk olarak "Vites Kol Mekanizması" değişimi yapıyor, sorunun çözümünün bu olmadığını anlayınca şimdi ise "Mikro Şalter" değişimi yapılması gerektiğini söylüyor. Bu kronik sorunu müşteriye mal eden Volkswagen Türkiye'nin bu sorunu ücretsiz olarak çözmesi gerektiğini düşünüyorum.

Şikayetvar.com sitesindeki şikayetime buradan bakabilirsiniz.

Son olarak, bu sorun ile Türkiye dışında bir yerde karşılaşmış olsaydım Volkswagen ikiletmeden bu sorunu çözerdi. Volkswagen Türkiye, Doğuş Otomotiv bu markayı hak etmiyorsun!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Bink vites kolu mekanizması değişimi sonucu hatanin devam etmesi uzerine vw zaten geçen yıl bu parçanın değişimini durdurmuştu.

Şimdi mikro şalter denen bi parça takıyorlar araçları çağırıyorlar yatin vosmerde değişim sağlanacak benim aracın. Garanti kapsamında değişim yaptirmissiniz ve sorununuz çözülmemiş vede vites kolu mekanizmasinin değişiminin sorunu çözmediğini kabul ettiği için sizin işleminizde ücretsiz yapmak durumundalar..

Bu bir yasal zorunluluk sanirim, aracin boyle bir uyari vermesi gerekiyor sanirim.

Yoksa vw yazilimsal sekilde pat diye komple o yaziyi iptal eder kurtarirdi.Yani ekranda araci P konumunda terk edin yazmasada olur bence.

Sorunu cozmemek demeyelim, sorunu en uyguna cozmek icin ciddi bir calisma suruyordur.Parca değişimide durduruldu diye biliyorum ben.

Soyle soyleyim, eski modellerde boyle bir hata yok.Belli bir model yilinda bu hata olmus, bir yerde zincir bozulmus ve bu araclar uretilmis.Bu sadece golfe ozgu bir hata degil, passatindan, leonuna,superbinden audisine kadar bu hata malesef mevcut.

Muhendislik acisindan bakarsak, bu ciddi bir sorun.Bu sorunu cozmekte ciddi bir muhendislik.Salliyorum muhtemelen 1milyon civarinda arac bu durumundan etkilenmis gibi dusunebiliriz toplamda ve bu cok iyimser bir rakamda olabilir.

Bu araclara serviste 1 dakikada cozum bulunsa yazilimsal, 1milyon dakika iscilik demek ki buda cok iyimser bir rakam

Komple vites mekanizmasi degisimi ucretini siz hesaplayin, iscilik vaktini saymiyorum bile...

O yuzden basit bir cozum bulabilseler coktan bulurlardi, arka planda cok ciddi seyler oldugundan emin olabilirsiniz.Biraz daha bekleyin cozum gelicek

Bu bir yasal zorunluluk sanirim, aracin boyle bir uyari vermesi gerekiyor sanirim.

Yoksa vw yazilimsal sekilde pat diye komple o yaziyi iptal eder kurtarirdi.Yani ekranda araci P konumunda terk edin yazmasada olur bence.

Sorunu cozmemek demeyelim, sorunu en uyguna cozmek icin ciddi bir calisma suruyordur.Parca değişimide durduruldu diye biliyorum ben.

Soyle soyleyim, eski modellerde boyle bir hata yok.Belli bir model yilinda bu hata olmus, bir yerde zincir bozulmus ve bu araclar uretilmis.Bu sadece golfe ozgu bir hata degil, passatindan, leonuna,superbinden audisine kadar bu hata malesef mevcut.

Muhendislik acisindan bakarsak, bu ciddi bir sorun.Bu sorunu cozmekte ciddi bir muhendislik.Salliyorum muhtemelen 1milyon civarinda arac bu durumundan etkilenmis gibi dusunebiliriz toplamda ve bu cok iyimser bir rakamda olabilir.

Bu araclara serviste 1 dakikada cozum bulunsa yazilimsal, 1milyon dakika iscilik demek ki buda cok iyimser bir rakam

Komple vites mekanizmasi degisimi ucretini siz hesaplayin, iscilik vaktini saymiyorum bile...

O yuzden basit bir cozum bulabilseler coktan bulurlardi, arka planda cok ciddi seyler oldugundan emin olabilirsiniz.Biraz daha bekleyin cozum gelicek
Emisyon skandalında milyonlarca aracı geri çağıran bir markadan söz ediyoruz. 1 dakikalık işçilik hesaplaması marka değerinin yanında söz konusu olabilir mi? Hata büyük ya da küçük, bu sorun çözümlenmemiş ve insanları araçtan soğutuyor. 2 yıl önce de çözüm gelecek, Almanya'dan güncelleme bekliyoruz gibi açıklamalar vardı forumda. O dönem, Kıbrıs'ta, -ki Kıbrıs VW direkt Almanya'ya bağlı, Doğuş ile alakaları yok- bu hata sizi yolda bile bırakabilir demişti. Vites kol mekanizması değiştirildi. 2 yıl sonra hata tekrar görünmeye başladı. 

Yarın servis ile görüşeceğim, bakalım ne çıkacak çok merak ediyorum. Gelişme oldukça buradan güncelleme yapacağım. 

@Bink büyük ihtimal mikro şalter mi ne o parça için sizden ücret talep edilecek

Servisin ücret taleplerine boyun eğmemek gerek tanıdığı olan çoğu kişi tüm bakımları yetkili serviste yapılmasa bile ücretsiz değişim alabiliyor. 

Emisyonla bu cok farkli, emisyonda insanlari direkt oldurmeseniz bile dolayli bir yoldan zehirliyorsunuz

Bu sorunda kimse yolda kalmaz veya olum tehlikesi gecirmez.

Ayrica garantiden iş yapmak doğusun dunden isine gelicektir, yaptiklari işçiliği vw’e faturalayacak çünkü.Vw merkezi kafasina vurarak bedava yaptirma gibi bir lüksü yok yani.

Sinek küçücükte olsa mide bulandirirmis, beklemekten baska su an icin çözüm yok.2016 modellerde basliyir bu sorun sanirim.Ozellikle 13-14-15in ilk basi olan modellerde ne gordum nede duydum

bende geçen hafta götürdüm servise ellerinde parçanın olmadığını ve yurtdışı parça olduğu için sipariş verdiler.

1-2 haftaya gelir ve size dönüş yaparız dediler

garantisi yok iyi niyet garantisi var

para konusunda dedim kuruş vermem garantiye sokmaya çalışırız filan dediler pek inandırıcı gelmedi bana 

para yı sonra konuşuruz dediler ve servisten ayrıldım 

Emisyonla bu cok farkli, emisyonda insanlari direkt oldurmeseniz bile dolayli bir yoldan zehirliyorsunuz

Bu sorunda kimse yolda kalmaz veya olum tehlikesi gecirmez.

Ayrica garantiden iş yapmak doğusun dunden isine gelicektir, yaptiklari işçiliği vw’e faturalayacak çünkü.Vw merkezi kafasina vurarak bedava yaptirma gibi bir lüksü yok yani.

Sinek küçücükte olsa mide bulandirirmis, beklemekten baska su an icin çözüm yok.2016 modellerde basliyir bu sorun sanirim.Ozellikle 13-14-15in ilk basi olan modellerde ne gordum nede duydum
benim aracım 2014 model 59 bin de aynı sorun var. Uyarı ara ara çıkıyor karşıma

1 hafta olmadı ben iyi niyetle beraber mikro şalter değiştirdim 300 TL para ödedim. Hata yok.

@harunlee Kronik bir sorun, keşke ödeme yapmasaydınız. 2 yıl önce vites kol mekanizmasını değiştirdiler çözüm bu değilmiş anlaşılan. Şimdi de mikro şalter değiştiriyorlar. Yarın ne olacağı ne gibi bir sorunla karşılaşacağımız meçhul. Şu 1 haftada gerçekten VW'den soğudum. 

1 hafta olmadı ben iyi niyetle beraber mikro şalter değiştirdim 300 TL para ödedim. Hata yok.
kardeşim keşke vermeseydin para

biz ne yapacaz bakalım sipariş bekliyoruz

valahi arabayı almam kuruş vermem kalsın onlarda 

corolla 2012 var ön yolcu hava yastığı fişeği değişti geçen yıl adamlar kuruş para almadı

yine 2017 de benzin deposun da bir parça var onu değiştirdiler yine para almadılar

aynı şey değilmi bu arıza kronik neden para verelim ki

@mehmetmert  Hocam bir çok marka otomatik vites araçta bu uyarı yok.Arabayı kapatıp gidiyorsun.Gelince bi bakıyorsun araba çalışmıyor , vites d veya r de kalmış. 

Bir daha Volkswagen marka araç alırsam 2 olsun. Almanya'ya gerekli şikayetler için başvuruda bulunacağım. Müşterisini bu kadar rezil eden bir firma görmedim. 

Geri
Üst Alt