Araba kastığında gelen gacırtı gıcurtu ve fitillerden gelen rüzgar sesi !!

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar ben vallahi golf 4 ümü daha cok sevmeye başladım golf 7 aldım 2 ay oluyor sıcaklar başladı gacırt gucurt kasıntı anında kapılardan ses geliyor .Kapı ayarları serviste yapıldı bundan değil ve 100 km den sonra aşırı rüzgar sesi alıyor araba.arkadaşımın 2016 highline golfü var denedim dün ondada aynı durum var bu nedir çözümü olan fitillere würth slikon sprey haricinde çözümü bakımı olan varmıdır ?Kaldırımdan inerken sabah ilk çalıştırmadan sonraki videoyu ve sesi koyuyorum aşırı gıcırtı gelen bir ara bi ses var  8. Sn lerde cik ses o elimin direksiyondaki sesi diğerleri hepsi kasıntıdan geliyor  Not: hava biraz serindi

Golf 7 seslerini kesmeye inat etmiş birisi olarak bunu da çözer isem sizlerle paylaşacağım sessiz soluksuz bir araç kullanalım ben inanıyorum ki golf 7 ler bunu yapabilir ve hakediyor sadece zamanla olusan ya da ufak tefek kullanım hatalarına bağlı oluşan sesleri kesme konusunda terübelerimizi paylaşmak yeterli 

Upvote 0
Bunlar 7 nin kesilmeyen sesleri. Bosuna uzulmeyin bence.. Taaa 2012 den beri gelio bu sesler.. VW de cok takmiyo bu sesleri zaten :D

Upvote 0
@forjust1day camların kasıntıyla hareket edip üst fitillerde oynamasından yaptığı bir ses değil denedim hocam tamamen fitillerle alakalı ,rüzgar sesi de üst kadife fitillerden kaynaklı hatta dikiz aynalarından bile geliyor kapatarak ufak bir hızlandım ses cok bariz azaldı mesela

Upvote 0
Fitillerden geldiğine eminseniz , fitillere vazelin sürün öyle deneyin . Sürmeden önce fitilleri ve karşılıklarını temizleyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Süren arkadaşlarım bu da çözüm değil dediler hatta toz toprağı daha çok toplamış ,würthün fitil koruma ürünü var kullanan var mı ? Bir de diş fırçasıyla fitil aralarını temizleyip sürünce geçiyormuş deneyen var mıdır ? 

Ürün şu30C09F32-5414-4FCF-83C4-F8F9022EE034.png

Upvote 0
Benim tespit edebildigim sag on gogus kismindan ara sira gelen zirilti, ama ne yapilacagini bilmiyorum. Hava kanalindan geldigini soyleyenler var. 

Aslinda forum olarak belli basli ses gelen yerler ve cozumleri ile ilgili ortak yapilacaklar listesi olusturabilinir. Herkes bulundugu ilde ona gore gider yaptirir. Mesela ben sag onden gelen ziriltiyi merak ediyorum.

Esas olay su, golf tasra arabasi degil. Yollarimiz cok kotu be hocam. Volvo s90 ile bile olsa o surekli smooth drive hissini bu yollarda yasar miyiz bilmiyorum .

Her turlu yolda sifir trim sesi olan arac hangisi acaba ? (Golf olmadigi kesin 😄) Kullanan deneyimleyen var mi boyle bir araci ?

Upvote 0
Olay biraz hissiyatla ilgili ben dobloda hic trim sesi duymuyorum, cunku icerisi orkestra gibi 😅 sanirim ses cok olunca beyin rahatsizlik hissini delete ediyor. Ama golfte en ufak bir ses duysak 🧐🤨🤬 moduna giriyoruz.

10 aylik golf kullanicisi olarak ara sira sesler duydugumda, Golf’e: yav he he 😉😂 demeyi ogrendim, kafaya takmayin. Ama cozumu varsa merak ediyoruz.

Upvote 0
Dostum yanlış anlamada arabandan cikan sesler normal değil.Bence en kisa zamanda servise git durumu göster test etsinler aracı.Golf 7.5 2018 1.0 dsg kullanıyorum bu seslerle alakam yok.Aracimda tik yok.Direksiyondan ses geliyor sanki.Servise bir göster derim.Saygilar.

Upvote 0
@latissimusdorsi c 180 var arkadaşımda kusursuz köy yoluna gittik ben kullandım arabadan bir ses bulduk o da konsola koyduğumuz anahtar çıktı 😂 ki ben neredeyse fısıltıyı duyan bir kullanıcıyım arabayı sürmediğim yer kalmadı genede ses yok yok yani 😂

Upvote 0
@fanajal gayet normal sesler ben bir sürü golfte denedim burada kücük bir golf grubumuz var hepsinde istisna yok bak hepsinde var cogunun ses problemini çözen kişide benim emin ol arabana benim binip kullanmam lazım ses olmayınca aracta olmuyor fakat golf 7 lerde bu cok mesela golf 4 ümüz var bez bantla iki yerin sesini kestik golf 7 den cok daha iyi golf 5 kullandım sadece rüzgar sesi çoktu .Misal yagmurda tavandan gelen tık tım sesi camdan gelen sesler bile daha cok golf 7 de yani bnu tartışmam bile ha konforlu ve lüx görüntüsü hacbaklere göre keskin ve daha güzel görünümü birazda ivmelenmesi güzel bir araba bu 

Upvote 0
@fanajal direksiyonumda ses yok yani milimetrik sesleri servisin duyamadııgı sesleri duyan birisi olarakk  bariz  direksiyondan ses gelecek ve ben de kapıdan geliyor diyeceğim 😂😂o elimin gıcırtısı bu arada aracımda 

Upvote 0

Geri
Üst Alt