daha 30bin km deki aracın bıktıran sorunları

BeyazGolf

Üye
İsim
m
arkadaşlar bu benim 3. golf 7’im ama nedense 2015 ikinci yarı üretim bu aracımda daha 30 bin km’yi yeni doldurdum ama sorunlar çok ve garanti bitti. zaten işin ilginç yanı garanti bitince başladı bu sorunlar. 

1. ön camların otomatiği sürekli bozuluyor. bu senkron ayarı bozulunca anahtarla dışardan cam açma veya kapama yapamıyorsunuz. sürekli tekrar senkronize etmek gerekiyor. (Bazıları cam düğmesinden demiş. Aliexpress'den bir cam düğmesi almak çözer mi bilemiyorum.)

2. şoför camı yukarı kalkınca en sonda baya bir zorluyor gacır gucur ses geliyor. (Contaları temizlemek çözer mi bilemiyorum)

3. ön yolcu tarafından veya kapısından bozuk yollarda gelen aşırı bir gıcırtı var  halbuki aracım hiç bir yeri sökülmedi araç hatasız boyasız. (Çözümü konusunda en ufak bir fikrim yok zira sesin nereden geldiğini bile tam anlayamadım)

4. park sensörü bazen düz yolda giderken hiç bir şey yokken ötüyor. (Çok nadir yapıyor, önemli bir şey değil.)

5. <DÜZELTİLDİ> start stop’u devre dışı bırakmak için vitesin yanındaki düğmeye bastığımda düğme içine çöktü. düğme çalışıyor ve artık dokunmatik oldu oleeey (Düğme etrafına hafif yapışkan bir şeyler dökülmüş, vites mekanızmasını söküp düğme etrafını temizleyince düzeldi. suç bendenmiş)

6. bazen “ hata: servis  aracı yalnızca P konumunda terkedin” diye hata veriyor. (Bir iki kere gördüm bu uyarıyı uzun süredir de görmedim)

aklıma geldikçe güncellicem.

dediğim gibi garanti yok  araç km yapmadığı için o kadar paraya servise vermek istemedim yani iyi niyet garantisi de yok  ki zaten olsa da asıl garanti süresi içinde bildirilmeyen durumları ücretsiz yapmıyorlar. aslında şimdi daha iyi anlıyorum volkswagen’in neden 2 yıl garanti verdiğini. Artık forum eş dost yan sanayi servis vb  yardımıyla kendimiz tamir edicez yada bir daha bulaşmamak üzere vw’e vefa edicez.

E7D33FF5-756E-44E0-8EF6-3346D2994BD9.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ikinci sahibiyseniz kullanımdan kaynaklı olabilir bu sorunların çoğu. 2013 model aracımı yılbaşında sattım, 3.sahibiydim ve hiç sorun yaşamadım çok şükür. Gıcırdama sesinin kaynağını bulup sorun çözülebilir. Diğer sorunlar ise yine çözülebilecek şeyler, sonuçta herkesin başına gelmiyor. Biraz da nazar değebiliyor iyiydi güzeldi derken. :)  

Upvote 0
@AhmetCakmak hocam butonun göçmesiyle kullanımın ne alakası var. oldukça kibar kullanan birisiyim ayrıca aldığımda daha 15 bindeydi araç

Upvote 0
@AhmetCakmak hocam butonun göçmesiyle kullanımın ne alakası var. oldukça kibar kullanan birisiyim ayrıca aldığımda daha 15 bindeydi araç
Şans işi de olabiliyor hocam. Size sadece ihtimalleri belirttim. Butonun bulunduğu vites kısmını söküp tuşun alt kısmının kırılıp kırılmadığını kontrol edin, eğer geri dönüşü olmayacak şekildeyse hazır girişmişken sürüş modlu tuşlara geçip aynı zamanda aracınıza sürüş modu özelliği kazandırmış olursunuz. (Eğer aracınız DSG ise öneririm sürüş modunu.)

Park sensörü hangisinden geliyorsa sensörü biraz temizleyip tekrar deneyin, bazen de tampondaki yerinden söküp tekrar monte edince düzelebiliyor. 

Upvote 0
Park sensörü bendede bazen deli deli ötüyor genelde yıkamadan çıkarınca yada kar çok yağınca vitesi p konumunda terkedin uyarısı vermeyen dgs yok gibi düğme konusunda km düşük olsun olmasın ilk kullanıcı muhtemelen hor kullanmış olabilir 

Upvote 0
@BeyazGolf dsg de haklısınız fakat diğer yazdıklarınız inanın bmw mercedes gibi 200 300bine satılan araçlarda da oluşan şeyler kafanıza takmayın aracınız güzel ufak sorunları halledip keyfini çıkarın derim kazasız belasız sürüşler dilerim.

Upvote 0
Vitesi P konumuna alıp aracı terk edin uyarısı dsg  için önemli bir uyarı parça değişimi yapıyorlar.

Geçen sene iyi niyet garantisinden ben 500 tleyi parçayı değiştirdim. sorun geçmişte kaldı.

parça değişimi şart servisler artık bu konuda bilgili o uyarıyı görünce direkt parça değişimi yapıyorlar yani İzmir’deki vosmer öyle yaptı

Upvote 0
Vitesi P konumuna alıp aracı terk edin uyarısı dsg  için önemli bir uyarı parça değişimi yapıyorlar.

Geçen sene iyi niyet garantisinden ben 500 tleyi parçayı değiştirdim. sorun geçmişte kaldı.

parça değişimi şart servisler artık bu konuda bilgili o uyarıyı görünce direkt parça değişimi yapıyorlar yani İzmir’deki vosmer öyle yaptı
Hocam bu uyarıyı bir kaç kere verdi bir daha vermedi. Şimdilik hiç bulaşmayayım diyorum böyle devam eder inşallah.

@BeyazGolf dsg de haklısınız fakat diğer yazdıklarınız inanın bmw mercedes gibi 200 300bine satılan araçlarda da oluşan şeyler kafanıza takmayın aracınız güzel ufak sorunları halledip keyfini çıkarın derim kazasız belasız sürüşler dilerim.
evet haklısınız tabi ki olabilir ufak tefek sorunlar ama benim düşüncem şu ki 2001 model golfe de bindim 2-3 sene ve onda da vardı bu cam problemleri. ee sene olmuş kaç çöz artık ya şu cam işini.

Şans işi de olabiliyor hocam. Size sadece ihtimalleri belirttim. Butonun bulunduğu vites kısmını söküp tuşun alt kısmının kırılıp kırılmadığını kontrol edin, eğer geri dönüşü olmayacak şekildeyse hazır girişmişken sürüş modlu tuşlara geçip aynı zamanda aracınıza sürüş modu özelliği kazandırmış olursunuz. (Eğer aracınız DSG ise öneririm sürüş modunu.)

Park sensörü hangisinden geliyorsa sensörü biraz temizleyip tekrar deneyin, bazen de tampondaki yerinden söküp tekrar monte edince düzelebiliyor. 
hocam buton işini çözdüm çok şükür. dediğiniz gibi vites kısmını söker sökmez buton yukarı attı. o anda anladım ki oraya hafif yapışkan bir şey dökülmüş ıslak mendille silince düzeldi.

Upvote 0
Selamlar,bu iş şans işi herhalde?

2015-2018 arasında Golf 7 1.4 TSI DSG Highline kullandım.İlk sahibiydim.Araç 5-6 defa servise gitti.

1500 km. de ön takım ile ilgili porya diye hatırladığım parçalar değişti.

Yine bu km. lerde USB,Bluetooth tanımama problemi çıktı,2-3 ay sonra yazılımla düzeldi.

1. yıl sonunda meşhur vitesi P konumuna alın..... uyarısı çıktı,parça değişimi ile çözüldü.

55.000 km de dsg kavrama değişti.

60.000 km. gibi amortisör takozu mu neyse ona benzer birşeyleri değişti.

Bunların hepsi de serviste 1 lira ödemeden garantiden halledildi.(uzatılmış garanti de vardı)

2018 de 3. yılı bitiminde ayni özelliklerde Golf 7.5 aldım.Onu 5000 km. kadar kullandım,1 yıl dolmadan sattım.Onda hiç bir problem olmadı.

25 yıldır değişik marka ,benzinli, C sınıfı araçlar kullandım.En beğendiğim marka (yukarıda saydığım sorunlara rağmen) kesinlikle Golf oldu.

Kullanım ömrü boyunca (2011-2015 arası kullandım) bakımları dışında hiç servise uğramadığım araba ise Toyota Auris idi.

Upvote 0
Sorunsuzluk istiyorsanız kesinlikle japon . 2008 ten beri japon arabası kullanıyoruz . Sorun nedir bilmiyorduk bakımını yapar binerdik . Ne trim sesi duyduk nede o bozulan bir parça oldu . Kronik sıkıntısıda yok . 

Upvote 0
Hocam hepsi kronik sorunları golf 7 nin düzeltilmez şeyler değil ama evet can sıkıcı şeyler

Upvote 0

Geri
Üst Alt