80 Bine sattığım arabayı 100 bine geri aldım

İsim
ahmet
Evet arkadaşlar 2.5 sene aradan sonra yeniden golfüme kavuştum. 2015 te sıfır km aldığım aracı ev almak için kredi çekmemek adına 80 bine sattığım adamdan dün itibariyle 100 bine geri aldım.

Fiyat çok gelebilir ama yine kredi almamak için adam vadeli ödemeyi kabul etti. 75 bin peşin 25 bini de 1 yıla yayarak ödeyeceğim. Araba 2015 comfort 1.6 BMT 110 sürüş ve ışık paketli tungsten gri kum beji döşemeli araç. Kazasız boyasız. Ben adama 28 binde satmıştım, araç şuan 48 binde. Adam 2.5 yılda 20 bin yapmış. Dün araca baktım bıraktığım tazelikte ne trim sesi ne başka bişe motor çekiş hızlanma yavaşlama vs gayet iyiydi sıfır gibi duruyo. Zaten alan adamı da tanıyorum genelde ilçe ile il ararı gidip gelmede kullandı gayet güzel bir yolda. Dün ver anahtarı dedim napacan dedi sıkıştıracan mı yoksa arabayı diyo:) yakıt tüketim verilerine baktım 100/4,8 sürmüş. 90 hiç geçmem hiç zorlamadım aracı dedi. Koltuk ve iç döşemelerde deformasyon nerdeyse hiç yoktu koltuklar kılıflıydı. 3 ay sahibindende araştırıyordum hatasız denen araçlarda far değişimi tampon boyaları çıkıyordu sorunca da önemsiz deyip geçiştiriliyor. En azından 27 binini benim kullandığım bir araç aldım kafamda soru işareti yok eksper dahi yaptırmadım. Allah herkesin kalbindeki araca kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

hayırlı olsun hocam,bu durum hepimiz için geçerli maalesef,sevdiğiniz arabanıza tekrardan kavuşmuşsunuz öyle düşünmek lazım :)

insanın tanıdığı araç gibisi yok.
sıfır araç (hele ki vw, hele ki bir GOLF ise) elinizde büyüyen bebek gibi
bazı insanlar araçlarına bağlanabiliyor. (kendimden biliyorum)

o sebeple yeniden sıfır gibi aldığınız aracınız hayırlı olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bildiğiniz bir araç bilmediğiniz birçok araçtan çok daha iyidir, macera aramayip kendi aracınızı almış olmanız gayet yerinde olmuş, tekrar hayırlı olsun.

Aracınız hayırlı olsun araçlar üzerine değer koydu tabi 2/3 sene içerisinde satıcının vade yapması da elinizi rahatlatmış.Eski aracı tekrar almak sizde heyecan uyandırmıştır bizde müşterimizinden seneler önce italyan tipoyu 4 kere bi o bizden aldı bi biz ondan en sonunda başkasına satıp bu kısır döngüyü bitirmiştik😀

Evet arkadaşlar 2.5 sene aradan sonra yeniden golfüme kavuştum. 2015 te sıfır km aldığım aracı ev almak için kredi çekmemek adına 80 bine sattığım adamdan dün itibariyle 100 bine geri aldım.

Fiyat çok gelebilir ama yine kredi almamak için adam vadeli ödemeyi kabul etti. 75 bin peşin 25 bini de 1 yıla yayarak ödeyeceğim. Araba 2015 comfort 1.6 BMT 110 sürüş ve ışık paketli tungsten gri kum beji döşemeli araç. Kazasız boyasız. Ben adama 28 binde satmıştım, araç şuan 48 binde. Adam 2.5 yılda 20 bin yapmış. Dün araca baktım bıraktığım tazelikte ne trim sesi ne başka bişe motor çekiş hızlanma yavaşlama vs gayet iyiydi sıfır gibi duruyo. Zaten alan adamı da tanıyorum genelde ilçe ile il ararı gidip gelmede kullandı gayet güzel bir yolda. Dün ver anahtarı dedim napacan dedi sıkıştıracan mı yoksa arabayı diyo:) yakıt tüketim verilerine baktım 100/4,8 sürmüş. 90 hiç geçmem hiç zorlamadım aracı dedi. Koltuk ve iç döşemelerde deformasyon nerdeyse hiç yoktu koltuklar kılıflıydı. 3 ay sahibindende araştırıyordum hatasız denen araçlarda far değişimi tampon boyaları çıkıyordu sorunca da önemsiz deyip geçiştiriliyor. En azından 27 binini benim kullandığım bir araç aldım kafamda soru işareti yok eksper dahi yaptırmadım. Allah herkesin kalbindeki araca kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
2. el de aracı bilmek çok önemli. şimdi enteresan bir durum olacak, siz aracın 3. sahibimi oldunuz yoksa haala 1. sahibimisiniz :)  enteresan bir durum :)   :)   :)  

kredisiz olmasi iyi olmus, faizler cok yüksek, gecen ay kredi cektim vdf'den 25 bin lira icin bir yilda 30 bin lira geri ödemem var, 5 bin lira ucuza almissiniz sayin, hayirli günlerde kullanin

Çok teşekkürler güzel yorumlarınız için. Sıfır alırken de kredi çekmemiştim. 80 e sattım ama ozaman kredi çekseydim ev almak için 15 bin faiz ödeyecektim. Ayrıca 1. 5 yıl kira ödememiş oldum. temelden 145 bine aldığım ev de şuan 250 civarı oldu. Ve yine 3-5 fazla verdim ama hem bildiğim araç hem de adam bana 25 bin 0 faiz gibi verdi. Bu yazdıklarımı yorumu silinen bi kaç moral bozmak için yazan arkadaşa ithafen yazdım. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hayırlı olsun aracınız. Aracı bildikten sonra gerisi mühim değil. 5 bin lira ucuz olup ekspertize rağmen temiz çıkan aracı alacağıma, bildiğim aracı alırım daha iyi.

Hayırlı olsun hocam.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt