Golfümün şanzımanından gelen uğultu sesi için şanzıman değişimi ?

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar merhaba .2 ay önce almış olduğum golf 1.6 tdi aracımın 3, ve 4. Viteslerinde son 100 km ve üzeri giderken ugultu hani ince bir ıslık sesine benzer ama ıslık gibi de değil ....sesi geliyordu.Servisteki arkadaşlarıma dinlettim duydular ve son zamanşarda iyice arttı bana.İkame araç verdiler ve incelemek için şanzımanı açıp bakmamız lazım dediler şüpheler şu yönde 

Vites dişlileri değişmesi gerekebilir

şansımanda çapak vs olabilir 

bir kac tane daha ihtimal var ama açınca belli olur dediler.

sesi videoya çekmeye çalıştım ama tabi yagmur seside var  linki bu ses gaza az dokununca çıkıyor giderken

eğer şanzımanda baya bir sorun var ise çıkma bir şanzıman alıp taktırma yoluna gidebilirsin dediler samimi arkadaşlarım var orada .

Şimdi tecrübeli arkadaşlar cevaba göre en kötü ihtimal bu konuda nasıl bir adım izleyeyim bugün onay verdim acın bakım diye ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
benım arabanın şanzımanından  100 km hızlarda uğultu şeklınde ses gelıyordu, Şanzıman  Rulmanını değiştiler  düzeldi.Özel servis 

2000tl 

DSG HEP SIKINTI MASRAF, BIKTIM BU ŞANZIMANDAN 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Araç dsg değil manuel bu arada şanzıman açmak arıza tespiti parçalara bakmak 1.500 tl sonrasında 3,ve 4 arasındaki dişli 1200 4 ve 5 varasındaki dişli 1700 dahada rulmanlar falan ne cıkar belli değil artı 300 civarıda sanzıman yagı derken 6 bini buluyor belkide daha da geçer yani çıkma şanzıman benmkini alınca 1700 oda nasıl olur bilinmez diğer türlü gümrük malı 0 orjinal şanzıman 6 bin tl ben de dedimki kalsın artarsa ya da daha kötü olurda zaten değişcekse değişir ben de en son haline kadar kulöanırım dedm zaten baska birseye zararı yokmus zararı şanzımanın kendisine 😃

Upvote 0
@thelakayit zararı yok evet tam çoluk çocukla tatile giderken yolda kalıp çekici vs berbat olan bir tatil bu film daha önce gösterime girdi 😁

Upvote 0
Haha sorun yok çoluk çocuk yok bırakır aracı gideriz 😂şaka maka arkadaşlar vazgectim kaldıgı yerde ya da sesin arttıgı zaman gümrük malı orjinal şanzımanla devam edeceğim yalnız bu vw araçlarının şanzıman problemi ve trim problemi gerçekten  berbat ve sinir bozucu .Neredeyse tüm vw ciler usta oldu bu sayede 😃

Upvote 0
Selamün aleykum hocam bu sesi yaptırdın mı hala devam ediyormu

Upvote 0
@Brk08 kardeşim yaptırmadım valla aynen devam ediyor grupta bir arkadaş yaptırdı ama oaylaşmıstıda parçaları falan sorun çözülmüş ben şanzımanla oy atmak istemedim şimdilik 

Upvote 0
Aynı sorun bendede var iki üç yere gösterdim biri diferansiyel dedi ikisi şanzuman Bnde güvenemedim yaptırmadım

Upvote 0
@Brk08 sorun diferansiyelde hocam resimdeki parçalar değişecek gruptan bir arkadaş atmıştı bunu aynı sorun için

E10B5732-6793-4E23-959C-54EC069383CF.jpeg

E0F609AC-5B84-4614-BB0C-6F1017A77211.jpeg

6C5BC771-EECC-4B49-A4FA-3F7F268DFE7A.jpeg

Upvote 0
Valla 3 bini buluyor sanırım hocam cok canımı sıkarsa yaptırırm belki

Upvote 0
@thelakayit yetkili servise gittim bu ses normal dedi sıkıntı yapmaz dedi bende öyle bincem 

Upvote 0

@Mertcan33 tirim sesi olarak bende kapıdan ses geliyordu cukurlara düştükce Cıkır cıkır ediyordu yetkili servise götürüp yaptırmıstım 1 sene önce 70 tl ye 

Upvote 0

Geri
Üst Alt