Carplay multimedia cihazı siparişi verdim yardım

İsim
Tevfik
Sitedeki arkadaşların paylaştıgı linkteki carplay multimedia cihazından sipariş vermege karar verdim. Fakat aklıma bazı sorular takıldı benim aracımda Bluetooth özelliği yok carplay cihazını takarsam direk Bluetoothu kullanabilirmiyim. Cihaz direksiyon tuşları ile kontrol edilebilir mi. Cihaz ingilizce türkçeye çeviri olur mu. Ben izmirdeyim bana yardmcı olabilcek arkadaş var mı izmir ve çevre illerine gidebilirim gereken ücreti verebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tevfiksoysal makyajlı kasa görünümü olanlar türkçe oluyor. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı karşılar bu cihazlar. 

Bende geçen ay aldım. carplay yok sadece. bluetooth aktif çalışıyor. cihaza entegreli geliyor yani. direksiyon tuşları için kodlama yapmanız gerekebilir. her cihazınki açık gelmiyor malesef. ben direksiyondaki telefon tuşunu aktifleştirdim. kadranın ortasındaki telefon menüsüde aktifleştirdim. ayrıca ekranda passat çıkıyordu onuda golf highline yaptım. geri görüş kamerasını aktifleştirdim. 

@Golftdi Arkadaşlar eksik bilgi var bu kısımda, bu tür cihazlarda 3 adet vergi var

1. %20 Gümrük vergisi 100 TL

2. %20 ÖTV 100TL

3. TRT Bandrol ücreti 1veya 2 EURO

Ekli listedeki madde:

(Kaset tipi olmayan) (Sadece harici bir güç kaynağı ile çalışabilen motorlu taşıtlarda kullanılan türde numerik radyo yayınlarını alıcı cihazlar %20

ÖTV 4 sayılı listeyi iyice inceleyerek siparişlerinizi ona göre veriniz. 

Son dönemde yaptığım multimedya alışverişinde 100 dolar için 293.80TL vergi ödedim. 

@tuncer_2632 peki cihaz gelince rica etsem banada yardımcı olurmusunuz ben izmirde yaşıyorum siz manisadasınız sanırım. Gereken ücret neyse veririm

@Tevfiksoysal Yok kardeşim ne ücreti. Lafı bile olmaz. ben burada sürekli aktifim buradan yazarsınız yardımcı olurum. Benimde eskiden böyle işlerim oluyordu hep para istiyorlardı. Onların sayesinde kablomu aldım kendim öğrendim kendim yapıyorum herşeyini aracın. :)  

İyi akşamlar, size aşağıda aynı ürünün iki farklı satış linkini paylaşıyorum, birinde cihaz ücreti yüksek, kargo ücreti düşük, diğerinde ise tam tersi. Cihaz ücreti düşük olup kargo ücreti yüksek olanda kargo vergiden muafsa bunda gümrüğe ödeyeceğimiz vergi de düşük olur diyebilir miyiz acaba?

TRY 399.23  26% İndirim | Carplay MQB 6.5 "MIB Araba Radyo Bluetooth Passat B8 Golf 7 5GG 035 280D 5GG035280D 5GG 035 280 D
https://s.click.aliexpress.com/e/Ab0WGuTxd

TRY 187  22% İndirim | Carplay MQB 6.5 "MIB Araba Radyo Bluetooth Passat B8 Golf 7 5GG 035 280D 5GG035280D 5GG 035 280 D
https://s.click.aliexpress.com/e/s0uOLrLRH

@Emre_34 vergi fatura üzerinden değerlendirilir. trt bandrolü standar fiyattır. vergi ve kdv yüzdelik değer üzerinden hesaplanır. yani fatura ne kadar ucuzsa vergi o kadar ucuz çıkar.

@Emre_34 Hocam vergi konusunda iki ayrı deneyim yaşadım, 

1. si Notebook aldım, Trabzon Gümrük Müdürlüğüne gidip vergimi ödedim ( Alışveriş sayfasının ekran görüntüsü ve kredi kartı ekstremi ibraz ettim, bilgisayar olduğu için sadece %20 Gümrük vergisi ve 10 Euro TRT bandrolü ödedim.Oradaki personelin hesaplamasında kargo ücreti vergiden muaf tutuldu.) 

2. si 15-20 gün önce Multimedya cihaz aldım, 370 Dolar ödeme yaptım, kargo dahil, ancak satıcıya 100 dolar olarak fatura düzenlemesini ve bu faturayı da gönderinin üzerine yapıştırmasını istedim, UKİM'e giriş yapıp aynı gün 100 dolar üzerinden %20 Gümrük, %20 ÖTV ve TRT bandrol ücretini yansıtıp adresime gönderdiler, kapıda vergileri ödeyip ürünü aldım. 

Alacağınız ürünlerde mümkün olduğu kadar kargo ücretini yüksek tutun, fatura düzenlettirerek koli üzerine yapıştırmasını, faturada ürün bedeli ile kargo ücretinin ayrı ayrı yazılmış olmasını  ve size de bir suretini göndermesini isteyin, vergide beyan esastır, yazılı beyan oluğu sürece sizden fazla vergi talep edemezler,

Geri
Üst Alt