55 tlye 11 TL AliExpress vergisi hayırlı olsun

Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
Sabah sipariş verdiğim 55 TL lik ürün için 11 TL vergi isteyen ptt görevlisi ile uyandım. Çinin daha hızlı posta için artık rusyaya özel uçak kaldıracağını aynı gün içinde öğrendim artık Amerika'dan sonra rusyada bizi kıskanıyor 

IMG_20190612_162139.jpg

Demekki daha önce açıklanan %20 ilave vergi, 22 euro fiyatina bakilmaksizin alınmaya başlanmış. Bende ingiltereden büyük ihtimalle sipariş vereceğim bunu da dahil edip ve sterlinden çapraz kur ile usd ye çevirince bakalım ne kadar fark çıkacak 😊

Zarfın üzerinde fiyat tutar ne gözüküyor du 5.94 tl % kaça denk geliyor . Acaba sabit bir vergilendirme mi yoksa ücret ile mi değerlendiriliyor . Satıcı ne kadar düşük yazarsa o kadar az mı öderiz 

Hayırlı uğurlu olsun ne diyelim :) zevk almaya bakıyoruz artık ;) bu durumdan sonra çinden malzeme çeken esnafımız da pahalı olan fiyatları iyice arttırır. Çok mantıklı ve etraflıca düşünülmüş belli 👍

Hocam kutunun içini açmışlar 😂 bakıyor tuşlara tek tek basan iki gözümün nuru artık nasıl bir psikolojide ise veriyor çoşkuyu 😂 burada Don sipariş edenleri merak ediyorum 😎

Yeni vag kablo almıştım . Bakalım ne kadar vergi bindirecekler .

209 tl gümrük vergisi arkadaşlar. Bu arada gümrükçü arkadaşın insiyatifinde herşey, illa beni görmek istiyor, 110 km yol..... Ben bu düzenin ana..………..

Vergilere bu kadar yüklenip, asgari ücreti görmezden gelirsen filmin sonu gelmiş demektir.

Geri
Üst Alt