GOLF 7 DİZEL EGZOZ

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm 2013 GOLF 7 1.6 TDİ DSG aracıma komple egzoz sistemi yaptırmayı düşünüyorum.

Egzoz sepetiyle görüştüğümde downpipe çok önemli olduğunu ve turboya ciddi zarar verebileceğini falan söylemişti ve çok fazla fiyat vermişti.

İstanbul içinde kaliteli işçiliği olan güzel ses alabileceğim ve tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

veya dizel aracına egzoz yaptırmış birileri varsa tecrübelerini aktarırsa çok sevinirim.

WhatsApp Image 2019-05-14 at 13.47.33.jpeg

Evet Arkadaşlar detaylı bilgi alabilrsek süper olur  (y)

@Alpyaman  hocam bilgi için teşekkürler, bu tip egzos sistemleri muayeneden geçiş noktasında sıkıntı yaşanır mı :?

@armando üstat onu bnde bilmiyorum. Diğer arkadaşlar veya belirttiğim firmalar ile görümende fayda var.

kumandalı varex egzos sistemi olduğu için sesi kumandadan kapatıyorsun ses olarak sıkıntı olmaz ama teknik açıdan sıkıntı olur mu onu bilemem 

Egzost sisteminde özellikle Dizel araçlarda Dpf iptali olursa ağır küsur ile Muayeneden Geçemezsiniz. Yapılabilecek şey Kazandan 2. Delik açılıp çift çıkış yapılabilir ki bu şekliyle hafif kusur olarak geçersiniz. vanalı sistemlerde Ağır kusur olarak muayeneden kalır. Ayrıca Tuv Türk ağır kusurlar kısmına bakmanızı öneririm. Forumda konusu olacakti yanılmıyorsam.
Dizel Golf 7 varken bende bahsettiğim şekilde uygulama yapmıştım onunda konusu vardır. Muayene vs sorun yaşamadım ses de yeterli seviyede idi dizel araç için. Bence extra işler yaparak maceraya girmenize gerek yok Sonuçta araç dizel çok ses beklemek yanlış olacaktır. Keyifli Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender hocam yine herzaman olduğu gibi engin bilgilerin için teşekkür ederim,araca bodykit uygulaması yapmayı düşündüğüm için böyle bir macera peşindeyim burada ki amacım öyle abartı ses almak değil,zaten o seslerde aracın içinde olmayıda tercih etmem :D   Tok bir ses ve doğru görüntü en doğal olanı :D  

Egzost sisteminde özellikle Dizel araçlarda Dpf iptali olursa ağır küsur ile Muayeneden Geçemezsiniz. Yapılabilecek şey Kazandan 2. Delik açılıp çift çıkış yapılabilir ki bu şekliyle hafif kusur olarak geçersiniz. vanalı sistemlerde Ağır kusur olarak muayeneden kalır. Ayrıca Tuv Türk ağır kusurlar kısmına bakmanızı öneririm. Forumda konusu olacakti yanılmıyorsam.
Dizel Golf 7 varken bende bahsettiğim şekilde uygulama yapmıştım onunda konusu vardır. Muayene vs sorun yaşamadım ses de yeterli seviyede idi dizel araç için. Bence extra işler yaparak maceraya girmenize gerek yok Sonuçta araç dizel çok ses beklemek yanlış olacaktır. Keyifli Forumlar.

Ender hocam peki kazandan 2. delik açılıp çift gtı egzost yapınca araçta herhangi bir teknik değişiklik olur mu yani performans yada turbo kaybı gbi?(

Araç 1.2 tsi midline tek soldan çıkışlı.)

ender hocam benimde aracım dizel ama egzoz yok sadece uçlar var ama sağdaki çıkış için susturucu delindi aktif olsun diye o şekilde geçer sanırım dimi sizin kazanı deldirme dediğinizden bunu anladım yanılmadıysam.

@lasttohit @armando arkadaşlar bende egzoz yapıcaktım aracım dizel sonra vazgeçtim o yüzden bence hiç masraf yapmayın derim  benzinli alırsanız yapın bende çıtırdan yapasım var ama benzinli alırsam dizelde aracı çok zorlamak lazım o sesi almak için arkadaşım yeni cla aldı 1.3 benzinli 160 beygir mi ne sadece son susturucu iptal o kadar güzel rahatsız etmeyen bir sesi var ki anlatamam yani demem o ki benzinli alıp son susturucuyu söküp devam etmeniz aksi halde ön cam filminden ceza yiyen biri olarak egzozdan direk araç bağlarlar Allah korusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese selam,

Dizelden ses almanız için downpipe yaptırmanız şart. Susturucu iptali ile malesef ses alamıyorsunuz.

Bununla beraber aracımda gti difüzör var çift çıkışlı. Muayeneden kusursuz olarak geçti. 

@furkanmk7 Furkan Bey merhaba,

Son susturucu iptali ile dediğiniz gibi çıtırdan bir ses çıktığı için çok dikkat çekmeyebilir fakat bilen bir polis memuruna denk gelinmesi dahilinde arkadaşınız ceza yiyecektir. Kanuna göre araçta gürültüye neden olan teknik değişiklik kıstasına girmekte çünkü. Direkt olarak men etmez. Öncelikle araç men statüsüne alınır fakat bunu düzeltmeniz için 7 günlük geçici trafiğe çıkış kağıdı size ibraz edilir. Ayrıca araç vinçle alınır ve istediğiniz bir noktada size teslim edilir. 7 gün içerisinde egzoz eski haline çevrilmez ise otomatik mene düşer araç. Bunun ardından denk gelinen ilk çevirmede araç trafikten men edilir.

Herkese selam,

Dizelden ses almanız için downpipe yaptırmanız şart. Susturucu iptali ile malesef ses alamıyorsunuz.

Bununla beraber aracımda gti difüzör var çift çıkışlı. Muayeneden kusursuz olarak geçti. 

@furkanmk7 Furkan Bey merhaba,

Son susturucu iptali ile dediğiniz gibi çıtırdan bir ses çıktığı için çok dikkat çekmeyebilir fakat bilen bir polis memuruna denk gelinmesi dahilinde arkadaşınız ceza yiyecektir. Kanuna göre araçta gürültüye neden olan teknik değişiklik kıstasına girmekte çünkü. Direkt olarak men etmez. Öncelikle araç men statüsüne alınır fakat bunu düzeltmeniz için 7 günlük geçici trafiğe çıkış kağıdı size ibraz edilir. Ayrıca araç vinçle alınır ve istediğiniz bir noktada size teslim edilir. 7 gün içerisinde egzoz eski haline çevrilmez ise otomatik mene düşer araç. Bunun ardından denk gelinen ilk çevirmede araç trafikten men edilir.
Merhaba hocam evet biliyorum ayrıca benim de aracım şuan men statüsünde :)

Bunu ruhsata işlettin mi? Polise takılırsan neolur?

Geri
Üst Alt