benzin gösterge bozukluğu

Sefayurtbasi

Yeni Üye
İsim
Sefa
merhaba arkadaşlar,

golf7 aracım var, 68450 km de iken benzini fullledim üzerine 350 km yol yaptım benzin göstergesi en full kısımda takılı kaldı,benzinin azalmasına dair göstergede değişiklik yok. Arıza neden kaynaklıdır bu konu hakkında fikri olan var mı ne yapmalıyım.

@Sefayurtbasi şamandıra takılmıştır 350 km de düşmesi lazım tekrar bi 50 lira alın düzelmezse değişecek büyük ihtimal

Moderatör tarafında düzenlendi:
anahtarı kontakta bırakıp benzin aldıysanız olabilir. kobtakdan cıkarıp bidaha benzin alın duzelir. 

Dün benimde başıma geldi ben hep fullerim ama 60km gittim sondan 3. Cizgideydi 90 liralık benzin aldım sona dayandı takipteyim inşallah bozulmamıştır

araca ek olarak 50 liralık benzin aldım yine düzelmedi, eski arabalardan aklımda kaldığınca şamandırayı söküp kendim düzeltebileceğimi düşündüm ama o parçayı söktükten sonra tekrar aynı şekilde takmanın mümkünatı yok öyle bir yapılmış ki o parça iç lastik çıktıktan sonra içerisine yerleştiremiyosun, çıkardın mı yenisini illa taktıracaksın.

sakın ben bunu açıyım düzeltirim diye hataya kapılmayın.

Havanın sıcaklığından kaynaklanabiliyor bu tür durumlarda. Klimayı iyice soğutup içerisini, öyle bir deneyin efendim.

Sorun bendede mevcut sorunu basıl çözdünüz depoyu fulledim hep full gösteriyor 🥶

Benim aracın yakıt göstergesi de genelde fulledikten sonra 200 300km gitmeden oynamıyor hareket etmiyor ama sonradan düzeliyor, gördüğüm kadarıyla geneli böyle zaten gösterge çok hassas değil bu da şamandıradan kaynaklı sanırım

Geri
Üst Alt