Amerikan parklar beni nasıl paklar? :D

byte

Üye
İsim
Byte
Arkadaşlar herkese merhaba...

Üstteki arkadaşın anlattığı üzere 3. adımdan itibaren aracıma uyguladım. Çok da iyi oldu. Çalıştı. (Hatta ambiyans ayarı ile onu da ayarlıyordum)

Sonra fark ettim ki, sola sinyal verince

1. Sol sinyal SÖNÜK - TAM - SÖNÜK - TAM şeklinde yanıp sönüyor.
  2. Sağ sinyal SÖNÜK şekilde kalıyor.
Sağa sinyal verince

1. Sağ SÖNÜK - TAM - SÖNÜK - TAM
  2. Sol sinyal ise SIFIR - SÖNÜK - SIFIR - SÖNÜK şeklinde
yanıp sönüyor. Bu durum da az da olsa öndeki araç için 4 lüleri yakmış izlenimi verebilirdi.

Bu gün biraz uğraşayım dedim. Kendim oturdum kurcaladım. Ve tam da istediğim gibi yaptım. (Sağa sinyal verince sol tamamen hep sönük oluyor) (Sola sinyal verince de SAĞ tamamen sönük oluyor)
Sinyali kapatınca da eski haline dönüyor.

Her şey mükemmel idi, taaaki aracı kilitleyene kadar. Kilitleyince fark ettim ki, ön sinyaller çalışmıyor. Sonra açtım 4 lüleri yaktım gene çalışmıyor :D   :D   :)  Geri kalan her şey iyi iken bu sefer de 4 lü seçeneğinde sinyaller çalışmıyor.

Sizden ricam yukarıdaki gibi bana düzgün çalışan bir kod basamakları verseniz. (Sola sinyalde sağ sönse, sağa sinyalde sol sönse. Hatta sinyal verdiğim taraf SÖNÜK - TAM - SÖNÜK - TAM olacağına SIFIR - TAM - SIFIR - TAM şeklinde çalışsa "Tabi ambiyans ayarı ile ayarlama da olacak şekilde")

Çok minnetter kalırım. Not aracım 2013 1.4 TSi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar biraz uğraşarak sorunumu kendim çözdüm.

Şimdi arkadaşın anlattığı 16 numaralı basamaktaki ayarları yapınca (yukarıda bahsettiğim gibi)

1. sol sinyal verince (SOL kısık TAM kısık TAM yapıyor) (SAĞ ise sıfır KISIK sıfır KISIK yapıyor) ve böylelikle önden 4 lüler yanık hissiyatı veriyordu.
  2. sağ sinyalde ise (SOL kısık kalıp, SAĞ sinyal kısık TAM kısık TAM oluyordu)

burada sol sinyal vermek zaten 4 lü gibi göründüğü için istenmeyen bir husus idi. Bununla birlikte sinyal verdiğimiz taraf (Her ikisi içinde) kısık-TAM-kısık-TAM yaptığı için sinyal verdiğiniz pek anlaşılmıyordu, o nedenle bu iki hususu çözmek gerekiyordu.

Şu anda,

Her iki yönde verilen sinyaller için:

1. Sinyal verilen tarafın zıttı (KISIK kalıyor hiç değişmiyor) (Aslında tamamen sönse "sıfır" olsa daha iyi olabilirdi ama hiç kurcalamadım)
  2. Sinyal verilen taraf ise (SIFIR-TAM-SIFIR-TAM) yapıyor. Böylelikle çok daha dikkat çekici oluyor.
  3. Dörtlülere basınca da her iki sinyal de (SIFIR-TAM) şeklinde yanıp sönüyor.

Nasıl yaptım derseniz, arkadaşın verdiği kodlar içindeki (16) numaralı koddan BLK-0 veya BLK-1 olanı (Artık hangi tarafta sorun var ise) onu (LINK) 'e çevirdim ve yukarıdaki gibi bir durum elde ettim. Gene dilediğiniz gibi ambiyans ile şiddeti ayarlayabiliyor veya tamamen kapatabiliyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt