AutoGlym Zift Reçine çıkarıcı ve fuso 99 uygulamam

Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
Fotoğraflarda ne kadar belli olur bilemem ama gayet güzel oldu üzerine bez atınca kayıp düşüyor resmen. Önce yıkadım kuruladım sonra AutoGlym Zift Reçine çıkarıcı kullandım yıkama kurulama ve fuso 99 kullandım arkadaşlar 

IMG_20190609_132430.jpg

IMG_20190609_132417.jpg

IMG_20190609_132353.jpg

@Beşiktaş1903

Eline saglık hocam. Güneşe çıkarıp foto çekseydin daha net belli olurdu 😊.. Zift için gazyağı da kullanabilirsiniz daha  ekonomik olur. Şöyle bir yerim olsa ben de neler yapacağım ama benzinlikte şuan ancak çift kova yıkama yapabiliyoruz. Birkaç kez daha güzelce yıkayım elimde dodo juice wax var kısmetse ben de onunla koruma altına alıp parlatacağım. Soft 99 fusso almadım ama kışa girişte çok uygulayan var ve dayanimı 2-3 ayı buluyor. Bir de soft99 kiwami ürünü var onun da parlaklığı ve derinlik hissi fusso dan daha iyi kullanici yorumlarina göre ama dayanimı 1-1,5 ay kadar sürüyormuş.

Yaz aylarında daha çok carnauba içerikli wax kullanıp parlaklığın ve derinlik hissinin keyfini çıkarıp, kış aylarında ise dayanımı daha uzun sürecek ürünler kullanmak daha uygun olur sanki😊

Bu arada jantlar yine kendini fazlasıyla göstermiş. Aman nazar değmesin 😊

Moderatör tarafında düzenlendi:
@KaiZeN hocam 99 1 yıldır bagajda artık bozulacak endişesi ile yaptım gitti. Ben gaz yağı kullandım. Bunuda Mahmut hoca önermişti onuda denemiş oldum. Garaj benim değil malesef kayın pederin 😂 tatildeyken uzun uzun uğraştım işte bundan sonrası su şampuan kurulama hızlı cila. Kendi evimizde garaj var ama su yok malesef yıkamacıkarda hep sıkıntı sıra bekleyen hadi kardeşim diyen vs... 

@Beşiktaş1903

Eline saglık hocam. Güneşe çıkarıp foto çekseydin daha net belli olurdu 😊.. Zift için gazyağı da kullanabilirsiniz daha  ekonomik olur. Şöyle bir yerim olsa ben de neler yapacağım ama benzinlikte şuan ancak çift kova yıkama yapabiliyoruz. Birkaç kez daha güzelce yıkayım elimde dodo juice wax var kısmetse ben de onunla koruma altına alıp parlatacağım. Soft 99 fusso almadım ama kışa girişte çok uygulayan var ve dayanimı 2-3 ayı buluyor. Bir de soft99 kiwami ürünü var onun da parlaklığı ve derinlik hissi fusso dan daha iyi kullanici yorumlarina göre ama dayanimı 1-1,5 ay kadar sürüyormuş.

Yaz aylarında daha çok carnauba içerikli wax kullanıp parlaklığın ve derinlik hissinin keyfini çıkarıp, kış aylarında ise dayanımı daha uzun sürecek ürünler kullanmak daha uygun olur sanki😊

Bu arada jantlar yine kendini fazlasıyla göstermiş. Aman nazar değmesin 😊
Zift için en güzel ve doğal olanı margarin hocam denedim test ettim bilginiz olsun 😀

@Beşiktaş1903 Maşallah çok güzel olmuş elinize sağlık. Benimki 2013 model, haliyle kapılardaki piano black kısımlarda zamanla kılcak çizik oluyor, bunları yeniden parlak hale getirmek için bir öneriniz var mı acaba? 

@Beşiktaş1903 teşekkürler alıp deneyelim bakalım, kapıya ilave içerdeki piano black alanlar ve göstergede de kullanırız, farlara da iyi geliyormuş 👍

Geri
Üst Alt