Golf ün keşfedemediğim zırıltısı ?

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere golflerde bazı kronik  ses problemleri olabiliyor.Aracımda hiç ses yoktu fakat son bi kaç haftadır sol ön camın olduğu yerden ya da kelebek camının ya da direkteki hoparlör ün altından bir  yerlerden kötü bir yola ya da parke taşı döşeli bir yola girdiğimde inanılmaz rahatsız eden bir zırıltı sesi geliyor sanki camın içine küçük bir taş parçası girmişte zıngır zıngır ediyor gibi genelde ses konusunda gerçekten uzmanım  diyebilirm duyar çözerim fakat bu sesi gerçekten bulamadım var mı bir fikri önerisi olan ( Not: kapıyı hiç açtırmadım cam filmi falan da taktırmadım herşeyiyle şu an orjinal duran bir kapı)

Teşekkür ederim Evet aslında olabilir .Acaba kablo demeti falan çıktıda o mu yapıyor diye düşünüyorum çünkü gevşek birşeyin zırıltısı gibi çünkü  plastiğin plastiğe sürtmesinden kaynaklı bir ses gibi değil de ince bir zırıltı titreşime bağlı bi aracımı temizleteyim de ondan sonra dinleyeceğim çünkü paspastaki kücük taşlar bile birbirine değip ses yapabiliyor başıma gelmişti 😂 

Upvote 0
Aynı ses kullandığım golf 7.5 aracında da mevcut dediğiniz gibi taşlı yollarda kapının oralardan bir yerlerden zırıltı yapıyor sanki kapı kolundaki ambiyans aydınlatmanın oralardan gibi geldi bana. Fırsat olupta baktıramadık daha internette würt marka trim sesi kesici spreyler var fakat ne kadar işe yarar bilinmez.

Upvote 0
@thelakayit , golf 7 aracımda sağ ön havalandırma kanalının içinden geliyordu ses ( sıcak asfalt harici yollarda ) havalandırma kanalının gözenekleri elinizle bastırarak kontrol edebilirsiniz. Sırf bu sebeple 2 haftalık aracımda o kanalı değiştirtmiştim. ( ilk önce içerisine sesi kesmesi adına spreyler sıkıldı ama çözüm olmayınca garantiden değiştirildi )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Şimdi köydeydim deneme yaptım geldim arkadaşlar ses klima havalandırmasından da ambiyans aydınlatmasındanda değil cam ya da direkteki hoparlörden geliyor inanılmaz rahatsız ediyor valla kapıyı direği  sökecem öğkelendim 😂 sesi bulunca yazacağım

Upvote 0
@thelakayit Hocam lastik havalarını indirin biraz fazlaysa.Birlesim yerlerine silikon sprey sikabilirsiniz.Aralarda derelerde sikisip kalan en ufak busi ses yapabiliyor gecen ufaklığın suluğu koltuğun altina düşmüş frene basiyorum tak diye bir ses sonra kesiliyor dedim aldik arabayi kucagimiza😁Kendi kendime nerden aldik bu arabayi falan eve geldimbi baktim su sisesi😂Aslinda fazla da kafaya takmamak lazim😂

Upvote 0
Haklısınız ama bu ses gecici bir şeyin sesine benzemiyor direkleri söktüm geçen kablo demetlerine falan baktım  orada bir sorun yok kesin emin oldum kapıyı  sökmek istedim ama yarıda vazgeçtim açma kolunu falan sökmemek için servise gideceğim yakın zamanda.Hepinize çok teşekkür ederim

Upvote 0
Benim aracında keşif edemediğim sag taraftaki klima kanalından geldiğini düşündüğüm ses için servise başvurdum daha sonrasında klima kanalından degilde kapı direginin iç kısmındaki klipslerden geldiğini ve gerekli izalasyonların yapıldıgı bilgisini aldım ve suan için ses soluk yok berki aynı sorun olabilir

Upvote 0
Arkadaslar bende de yol farketmeksizin yokus yukari cikarken gaza yuklenince belli bir devirde zırrrr diye bi ses geliyor arada 😀

Upvote 0
Arkadaşlar teşekkür ederim sesi serviste bulduk,sebebi zaytung arkadaşım dediği gibi direklerdeki geçme tırnaklardaki boşlultan kaynaklıymıs kücücük  siyah elektrik bez bantı yapıstırp oturtunca sorun düzeldi sağ tarafa ve sol tarafada direkleri çıkarıp geçen yerlerine bu işlemi yapıp oturtabilirsinz bir de kabloların plastiğe çarpıp çarpmadıgını da kontrol edin az birşey değse bile zırıltı yapıyor .

Upvote 0

@eczyunus hocam  oradaki fitilleri iyice söküp oturtunca sorun gideriliyor bunu yasayan bi kaç kişi olmuştu sanırım serviste ya da iyi bir usta biliyorsanız camcı bakarlar

Upvote 0

Geri
Üst Alt