Golf 7 Arka Egzoz Kazanın Delinmesi Hk..

emany

Üye
İsim
Emrah Şentürk
Merhabalar,

Golf 7 highline (2015) aracıma GTI difüzör taktırmak istiyorum. Şu anda solda 2 çıkış var aracımda. Birini iptal edip, kazanın sağından küçük bir delik ile sağa da bir çıkış almak istiyorum. Yani sol ve sağda birer çıkış olacak.

Şimdi aklıma takılan ben kazanı deldirince son susturucuyu iptal etmiş oluyor muyum?

Muayenede bu bir sıkıntı çıkartıyor mu? 

Muayenede sorun oluyorsa bunun çözümü var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Golf 7 highline (2015) aracıma GTI difüzör taktırmak istiyorum. Şu anda solda 2 çıkış var aracımda. Birini iptal edip, kazanın sağından küçük bir delik ile sağa da bir çıkış almak istiyorum. Yani sol ve sağda birer çıkış olacak.

Şimdi aklıma takılan ben kazanı deldirince son susturucuyu iptal etmiş oluyor muyum?

Muayenede bu bir sıkıntı çıkartıyor mu? 

Muayenede sorun oluyorsa bunun çözümü var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Ben bahsettiğiniz şekilde kullanıyorum ve ankarada muayeneden geçtim. Sol çıkışın birisi aktif diğeri kapatılmış. Susturucunun da sağından delik açılıp çıkış verilmiş. 

Vizeye girmedim. Egzozcu sıkıntı olmaz dedi. Bende o şekilde biniyorum. Sağ tarafa delik açıldı çıkış eklendi arac içinde vize içinde sıkıntı olmayacağını söylediler.

@mustafacagri @lullabies 

Peki yakın zamanda mı yaptırdınız hocam? Yani egzoz işlemi ve uçlar ne kadara mal oldu?

Aracım dizel. Yaklaşık 2 yıldır sağlı sollu çift çıkış olarak kullanıyorum ( 2.çıkış da aktif)

15 gün önce muayene yaptırdım ve herhangi bir problem olmadı.20190608_223200.jpg

Evet bir ay önce yaptırdım. 2 adet 100 lük akrapowiç ve işçilik 1100 tl

Screenshot_20190608-232807_Instagram.jpg

Soldaki çift çıkışın birini iptal etmek mi mantıklı yoksa birini aşağıya açık bir şekilde vermek mi arkadaşlar? Arabanın çekişten düşmemesi için?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Soldaki çift çıkışın birini iptal etmek mi mantıklı yoksa birini aşağıya açık bir şekilde vermek mi arkadaşlar? Arabanın çekişten düşmemesi için?

Araba benzinliyse bence son susturucuyu iptal edin . Hem güzel bi ses alırsınız hemde susturucunuzu elletmezsiniz .

Araba benzinliyse bence son susturucuyu iptal edin . Hem güzel bi ses alırsınız hemde susturucunuzu elletmezsiniz .
Ben bu şekilde kullanıyorum son susturucu iptal + boru uzatmayla çift çıkış oluşturulmuş sesi gayet tok ve kesinlikse rahatsız etmiyor 👍🏻  

Bence de orijinal parçayı kesip biçtirme  yarın öbür sıkılır sessiz olsun ister ya da satmaya niyetin olabilir işlem yapılmamış olması daha hayırlı olur diye düşünüyorum 🙂

son susturuculu kestirdiği yerden flansla bağlatmalısın yalnız son susturucunun kesilen kısmına da flans yaptırsan sökmesi takması işçiliği daha temiz olur 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu şekilde kullanıyorum son susturucu iptal + boru uzatmayla çift çıkış oluşturulmuş sesi gayet tok ve kesinlikse rahatsız etmiyor 👍🏻  

Bence de orijinal parçayı kesip biçtirme  yarın öbür sıkılır sessiz olsun ister ya da satmaya niyetin olabilir işlem yapılmamış olması daha hayırlı olur diye düşünüyorum 🙂

son susturuculu kestirdiği yerden flansla bağlatmalısın yalnız son susturucunun kesilen kısmına da flans yaptırsan sökmesi takması işçiliği daha temiz olur 
Çok mantıklı bir seçim yapmışsınız .  Flanşlı olması ilerisi için mantıklı olur 2 şerden 4 vida söküp takarak eski haline dönülebilir . Orjinal susturucuyada zarar gelmez. Ses ne fazla ne az oluyor.   

Son susturucuyu sökmek istemiyorum. Açıkçası kazanı sağdan deldirmek istiyorum ama soldaki çift çıkıştan birini ne yapayım o konuda kararsız kaldım.

Soldaki çift çıkıştan birini aşağıya verip sağdan bir çıkış alarak yaptırdım arkadaşlar.

2215f944c1d63ea8ba606e2cc2c139f1.jpg

486f6ebbf2f8dc7e6237721893d2634d.jpg

4dfb3e664fa6638ea3077e35f7003512.jpg

Acayip bir soru olacak ama tdi larda son susturucuyu iptal edip düz boru ile çıkış sağlayan varsa sesde değişiklik çekişde değişiklik var mı videonuz vs 😊

Geri
Üst Alt