Koltuk Döşemesi Söküğü

Emptis

Yeni Üye
İsim
Şahin
Aracımın şoför koltuğunda tam binip inerken sürtünme olan yerde önemli bir yıpranma söz konusu. Bu tarz sorunları kılıf değiştirmeden tamir eden bildiğiniz bir yer var mı acaba? 

P_20190406_123227.jpg

@Emptis merhaba.. ben de de benzeri oldu. Kumaşın aynısını bulabilirsem alıp döşemeciye diktiricem.

image.png

Upvote 0
Nerede o 2013-2014 model golflerin döşeme kalitesi.  şimdikiler bildiğin kağıt.

Upvote 0
Nerede o 2013-2014 model golflerin döşeme kalitesi.  şimdikiler bildiğin kağıt.
Söylediğiniz model yılları yine mk7 kasanın olduğu yıllar mk6 kasadan sonra 2012- sonrası koltuklarda aşınma daha çok oluyor bi süreden sonra tüylenme başlıyor sol taraflardan aracı sıfır aldığımda maslakta tanıdığım bi döşemeci abiye çay içmeye uğramıştım direk uyardı inip binerken oralara sürtmemeye dikkat et belindeki kemer aşındırıyor o kısımları diye.

Upvote 0
Söylediğiniz model yılları yine mk7 kasanın olduğu yıllar mk6 kasadan sonra 2012- sonrası koltuklarda aşınma daha çok oluyor bi süreden sonra tüylenme başlıyor sol taraflardan aracı sıfır aldığımda maslakta tanıdığım bi döşemeci abiye çay içmeye uğramıştım direk uyardı inip binerken oralara sürtmemeye dikkat et belindeki kemer aşındırıyor o kısımları diye.
MK7 Evet 2013 model golf highline ım da vardı 2016 tı da şimdi de 2018 1.4 TSI Highline var, paspasların ve koltuk döşemesinin kalın ve sağlamlığından tutun göğüs malzemesine kadar her şey çok daha kaliteliydi. 2013 model aracımı sattığım kişi ile ara ara görüşüyorum, koltuklar haala sağlam tüylenme var yok arasında.

Elbette ki kemer veya arka cebe konulan cüzdanın oluşturduğu sert yüzeyden oluşuyordur. önemli olan döşeme kumaşının sağlamlığı.

Upvote 0
Döşemecioğlu Oto Kılıf diye bir yer var Ankara’da, sahibindende de İlanları var. Aracıma orda tüm koltuklara kılıf diktirmiştim işçiliği çok iyi isterseniz arayıp sorun. Kılıfları hazır değil, kendisi ölçülere göre dikiyor.

Upvote 0
Aynı sorun bende daha büyük şekilde var resmini bulabilirsem ekleyeceğim Ankarada olan ustayıda araştıracağım eğer bununla ilgili direkt orjinal kılıfını bulabileceğim birisi bir yer varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Upvote 0
sanırsam iyi bir döşemeci ( çıkma koltuğun kumaşından nasıl bulunur bilemiyorum ) halledebilir

mesele o çıkma koltuk bulabilmek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
0B21FEDB-1D0B-4503-BFBB-12D65FA973A4.jpeg@doganersin bulamadık maalesef döşeciye gittiğimizde yama yaparım dedi ama şu an daha güzel duruyor yamaya göre en azından adı belli olur o yüzden çıkma koltuk bulma konusunda sıkıntı yaşadım ve forumda yardımcı olabilecek biri var mı diye sordum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Alpyaman tavsiyeniz için teşekkürler , inceleyeceğim.

Afyon ve yakın çevresinde tavsiyesi olan varsa yine alabilirim

Upvote 0

Aynı problemden muzdaribim çözüm bulan olursa haber vermesi rica olunur

Upvote 0

Geri
Üst Alt