Vcds ile ACC kalibrasyonu yapmak

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Elimde odis olmadığı için bozulan kalibrasyonu vcds ile yapmayı başardım. 

Elimden geldiğince nasıl yaptığımdan bahsedeceğim. 

5BB67432-487F-443D-B3F3-5D956C6FB733.jpeg

13 içinde advanced values kısmı var. O kısımda resimdeki 2 değeri kontrol ediyoruz. Bu değerler üstteki için 2 ile -2 arasında olmalı.

Alttaki için -0.5 ile 4.5 arasında olmalı.

Bu değerler radarın Sol üst ile sağ alt köşesindeki vidalar ile ayarlanıyor. 3mm lokma lazım çevirmek için. Değer bunların arasında değilse bu vidalardan birini çevirip basic settings de Kalibrasyon seçeneğini saçip run edin. Devamında tekrar bu 2 değere bakın. Değerler düzgün olana kadar işleme devam edin. Değerler düzgün hale geldiği zaman hataları temizleyip yola devam edin 👍C1D5FC6F-31FA-4B94-81D8-D3CAB60CF587.jpeg

Hocam konu dışı olacak simdiden ozur dilerim ama sormadan edemedim. Bende de mac pro var windows kurunca ios sistemi tamamen gidiyor mu?

Hocam konu dışı olacak simdiden ozur dilerim ama sormadan edemedim. Bende de mac pro var windows kurunca ios sistemi tamamen gidiyor mu?
Gitmez hocam. Ben 2 sini birlikte kullanıyorum. Hdd sıkıntısı varsa taşınabilir harddiske de kurabilirsiniz 

@yusuf öncesinde cruise varmıydı, benim aracımda cruise hiç yok ve takmak istiyorum anca normal ve ACC arasında kaldım, şehiriçinde işinize yarıyor mu? (Front assist) önünüze bir şey çıktığında yada atladığında otomatik fren yapıyor mu? Bu atada aracım 2017 golf 7.5 comfortline dsg

@yusuf tabela algılama bazen uyarı veriyor ve hız tabelası dışında başka tabela algılamıyor :)

@yusuf öncesinde cruise varmıydı, benim aracımda cruise hiç yok ve takmak istiyorum anca normal ve ACC arasında kaldım, şehiriçinde işinize yarıyor mu? (Front assist) önünüze bir şey çıktığında yada atladığında otomatik fren yapıyor mu? Bu atada aracım 2017 golf 7.5 comfortline dsg
Sizin bcm ile birlikte değişim yapmanız gerekli forumda satılık set vardı. O işinizi görür bir miktar. Bence acc çok güzel bir özellik. Front assist eninde sonunda işinize yarar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benimde sonradan takma 3qacc'nin birkaç aydır kalibrasyonu bozuktu, yöntemini deneyeceğim, umarım çalışır.

Gitmez hocam. Ben 2 sini birlikte kullanıyorum. Hdd sıkıntısı varsa taşınabilir harddiske de kurabilirsiniz 
Hocam ben normalde paralles destkop kullanıyordum. Şimdi bootcampe geçtim ,bootcamp ile mac osx arasında dosya paylaşımı nasıl yapılıyor biliyor musunuz 

Elimde odis olmadığı için bozulan kalibrasyonu vcds ile yapmayı başardım. 

Elimden geldiğince nasıl yaptığımdan bahsedeceğim. 

Ekli dosyayı görüntüle 21345

13 içinde advanced values kısmı var. O kısımda resimdeki 2 değeri kontrol ediyoruz. Bu değerler üstteki için 2 ile -2 arasında olmalı.

Alttaki için -0.5 ile 4.5 arasında olmalı.

Bu değerler radarın Sol üst ile sağ alt köşesindeki vidalar ile ayarlanıyor. 3mm lokma lazım çevirmek için. Değer bunların arasında değilse bu vidalardan birini çevirip basic settings de Kalibrasyon seçeneğini saçip run edin. Devamında tekrar bu 2 değere bakın. Değerler düzgün olana kadar işleme devam edin. Değerler düzgün hale geldiği zaman hataları temizleyip yola devam edin 👍Ekli dosyayı görüntüle 21346
Benim kalibrasyonu bozuk ACC nin değerleri böyle, sanırım limitlerin dışında .

20191227_080840.jpg

Geri
Üst Alt