1.6 tdi golf bakım sonrasi sorunlar

cmbyrk

Yeni Üye
İsim
Cem
Arkadaslar oncelikle merhaba.Araniza yeni katıldım ve bir sorunum var yardimlarinizi bekliyorum.Yaklasik 1 ay once 2011 tdi golf aldim.160 binde.arife gunu bakimlarini yaptirdim.mazot polen hava filtreleri yagi hepsi degisti.is bitince marsa basmadan oncede bilgisayarla mazot filtresinin havasi alindi.araba yarim saat 45 dakika calismadi ve usta cok ugrasti.daha sonra calisti ve hersey normaldi.bayramin 1.gunu yolda giderken motordan gaza bastikca tırr diye ses geliyor ve egzozdan inanılmaz derece de gri duman atiyor.ama normal calismasinda hicbir sikinti yok.tek marsta calisiyor.bostayken gaza yuklendigimde 2500 devir e geliyor.yanlis hatirlamiyosam 3000 e dayaniyordu onceden.onerileriniz nedir.bu arada mazotu total veya shell kullaniyorum

Sorun neymiş hocam, çözüldü mü?

Upvote 0
Evet hocam.serviste test yaptilar enjektör dediler.degistirmek zorunda kaldik ve duzeldi

Upvote 0
Hocam o zamanlar 10bin di.ama artik dolar falan yukseldi fiyatin yukseldigini dusunuyorum.eger degistircekseniz sanayide de orjinalini takıyorlar ama servis gibi garanti veremiyorlardi.sanayideki enjektorcu arkadaş serviste degistirmemi onermisti.yazilimla da ayarlarini destekliyorlar ve bizim veremedigimiz orjinal urunun garantisini onlar verebiliyor demisti

Upvote 0
Enjektörü sanayiide değiştirmek büyük kumar 1-2 bin fazla verirsin ama garantili iş yapmış olursun

Upvote 0
@cmbyrk merhaba hocam, öncelikle aramıza hoşgeldiniz, enjektörü serviste değiştirerek çok mantıklı bir karar vermişsiniz hocam. İyi forumlar diliyorum 

Upvote 0

Geri
Üst Alt