Golf 7 Cam Tavan Ses Sorunu

Emptis

Yeni Üye
İsim
Şahin
Merhabalar. 2013 model Golf 7 sahibiyim. Aracımda cam tavan var. Araçla giderken cam tavan hafif tıkırtılı ses yapıyor. Hız, yol durumu vs fark etmiyor. Her türlü yapıyor. Sesin cam tavandan geldiğine eminim. Çünkü hafif de olsa açıkken yapmıyor. Yani sadece kapalı iken yapıyor. Sanki boşluk kalıyor gibi. Açık olunca ise ses kesiliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü olan var mı acaba? 

@Emptis Eğer cam tavanın oynar parçalarında kırılma veyahut yağsız kalma gibi bir durum yoksa, cam tavanın dört köşesinin de yükseklik ayarı var, köşelerinden birinin yada ikisinin ayarı kaçmış olabilir, serviste 5 dk da çözüyorlar.

Upvote 0
@Emptis Eğer cam tavanın oynar parçalarında kırılma veyahut yağsız kalma gibi bir durum yoksa, cam tavanın dört köşesinin de yükseklik ayarı var, köşelerinden birinin yada ikisinin ayarı kaçmış olabilir, serviste 5 dk da çözüyorlar.
ek olarak

cam tavanın fitilllerini de temizleyebilirsiniz

tavanın cama oturduğu kısım ile döşemeye dokunduğu kısım olarak iki yer var

ıslak bir bez ile temizleyip deneyebilirsiniz

Upvote 0
Aracımızın her parçasında olduğu gibi Sunroof / Cam tavanın da bakıma ihtiyacı var , servislerce de uygulanan belirli aralıklarla sıvı gres yağıyla rayların yolların açılır kapanır mekanizma ve köşelerine yapılacak uygulama fayda sağlayacaktır

Upvote 0
@Serkanasn Cam tavanın işleyişinde bir sorun yok. Ayar vidası olayı mantıklı geldi. Acaba kendim yapabilir miyim? Tam olarak nerede vidalar biliyor musunuz? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Emptis Bunu önermem, eğer ayarı tam yapamazsanız toz ve su alma gibi sorunlara yol açabilir, ama bilginiz olması açısından 4 tane mafsal var ayar onlardan yapılıyor tam köşe noktalarda.

Upvote 0
Merhabalar. 2013 model Golf 7 sahibiyim. Aracımda cam tavan var. Araçla giderken cam tavan hafif tıkırtılı ses yapıyor. Hız, yol durumu vs fark etmiyor. Her türlü yapıyor. Sesin cam tavandan geldiğine eminim. Çünkü hafif de olsa açıkken yapmıyor. Yani sadece kapalı iken yapıyor. Sanki boşluk kalıyor gibi. Açık olunca ise ses kesiliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü olan var mı acaba?
2014 aracımdada aynı şekil sesler geliyor cam tavan arkadan açıkken hiç bir ses yok ama kapalıyken tıkır tıkır çıtır çıtır sesler geliyor
Bununla ilgili naptınız hocam siz

Upvote 0
Son düzenleme:
Upvote 0
Aynı tıkırtı sesi bende de var sanıyordum bakım temizlik sıvı gres vs. Ama ses devam etti. bozuk yollarda orta dikiz aynasının bağlantı plastiğinin cama vurduğunu farkettim. geçici olarak pamuk sıkıştırdım araç sessizliğe büründü.

Ekli dosyalar

• 20211025_080828.jpg
    20211025_080828.jpg
    89.4 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0

Geri
Üst Alt