Golf 7.5 Highline Modifiye Onerilerinizi Bekliyorum

Mert741

Yeni Üye
İsim
Mert
Herkese selamlar 2018 nisan cikisli 1.4 125 hp dsg beyaz bi Golf’e sahibim, 1 yilini dolduran aracimda ufak tefek degisiklikler yapmak icin internette arama yaparken bu foruma rastladim, gordugum kadariyla oldukca keyifli sohbetler donuyor. Eski forumculardan kim kaldi diyerek daldim forumunuza. 

Dedigim gibi ufak tefek degisiklikler yapmak istiyorum, oncelikli hedefim spoiler, difuzor ve yan marspiyel. 

Spoiler isini cozdum aldigim urun - https://m.n11.com/volkswagen-golf-7-plastik-spoiler-4-parca-P317740527 - 

kafamda soyle bi soru var, panaromik cam tavandan spoilera kadar siyah kaplatip spoileri da piano black yapip butunluk saglarsam nasil gorunur. Forumumuzda var midir bu sekilde yapan, hosuna giden vs. bu konuda onerilerinize acigim.  Ayrica istanbul ici anadolu veya avrupa farketmez boya-montaj konusunda guvenilir bir usta ariyorum. 

Marspiyel ve difuzore gelecek olursak da bu konuda onerilerinizi bekliyorum urun bazinda. 

* Rüzgarlık olsa dahi Piano Black Balık Sırtı Anten 
* Piano Black Kaplı Yan Aynalar 
* Piano Black Far Kaşları 

ilk aşamada düşünebilirsiniz. 

Aramıza hoşgeldiniz.

4 parça spoiler piano black olduğu için sunroof'tan spoiler'a kadar kaplatırsanız bence aracın arka tarafını biraz boğar. Şahsen ben olduğu gibi bırakırdım ama zevk meselesidir, kişiden kişiye değişir. Aşağıda örnek uygulamayı paylaşıyorum.

Aracınıza body kit düşünüyorsanız 7.5 R veya GTI görünüm çok hoş olur bence. 

@ysf.yalvac Köpek balığı anten 7.5 Highline'larda standart hocam. 

1-resized-17.jpg

2-resized-17.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anten standart arkadasin soyledigi gibi. Piano black degil de mat krom ayna kapagi buldum aliexpress’de yine buradan konulardan gordugum bi oneriye gore. Linkini de birakayim. Black Matte Chrome Cover
https://s.click.aliexpress.com/e/bu3C3Q0s

Far kasini hic dusunmemistim, degerlendiricem hocam tesekkurler  

Body kit dusunmuyorum, ama dedigin bogma olayi kafami kurcaliyor benim de. Ornek bi goruntu var elimde spoiler ayni olmasa da bi ongoru olusturmak icin. 

6FB5436E-3A9F-4F3E-B468-EF57313F2481.png

@AhmetCakmak aynen hocam soylediginiz gibi cok boguyo ve egreti bi goruntu olusuyor. Spoileri piano black yapip tavana hic dokunmayayim en iyisi

Hocam öncelikle aracınızı aliex aracına döndürmeyin . Yapılan işlemlerde kaliteli ürün kullanmaya dikkat edin .

Benim aracım olsa sırayla yapacaklarım şunlar:

1-Spor Yay

2- Ön cam dahil Cam Filmi

3- Piano Black Ayna Kaplama

4-  4 Parça Spoiler

5- 18-19 jant

6 - Body kit ( difizör marşpiyel tampon )

Yapmamanız gerekenler bana göre :

Far kaşı 

Tavan kaplama

Tampon eki 

Oem olmayan difizörler 

@mbonat hocam tesekkur ederim. Siradan cevaplayayim. Araci babam ile kullandigim ve dikkat konusunda pek guvenemedigim icin yay konusu simdilik pek mumkun degil. Buyuk bi otelde valelik yapiyorum, yan cam filmi olan araclarda yan aynalarda gorus cidden sikinti, kullanirken sikinti yasiyorum. Zaten highlineda kendinden bi film var ince. O isimo goruyor. On cama belki en dusuk numaralarindan dusunulebilir. Ayna isine giricem, 4 parca spoiler 👍🏻 . Janti difuzor marspiyel ayrintilarindan sonra biraz para biriktirip almayi dusunuyorum 18”. Tavan kaplamadan komple vazgectim arkadasin attigi resimden sonra. Difuzor icin bunu buldum, ne dersiniz acaba? 
https://urun.n11.com/tampon/volkswagen-golf-75-r-difizor-golf-2018-r-difuzor-P321898491

@mbonat hocam tesekkur ederim. Siradan cevaplayayim. Araci babam ile kullandigim ve dikkat konusunda pek guvenemedigim icin yay konusu simdilik pek mumkun degil. Buyuk bi otelde valelik yapiyorum, yan cam filmi olan araclarda yan aynalarda gorus cidden sikinti, kullanirken sikinti yasiyorum. Zaten highlineda kendinden bi film var ince. O isimo goruyor. On cama belki en dusuk numaralarindan dusunulebilir. Ayna isine giricem, 4 parca spoiler 👍🏻 . Janti difuzor marspiyel ayrintilarindan sonra biraz para biriktirip almayi dusunuyorum 18”. Tavan kaplamadan komple vazgectim arkadasin attigi resimden sonra. Difuzor icin bunu buldum, ne dersiniz acaba? 
https://urun.n11.com/tampon/volkswagen-golf-75-r-difizor-golf-2018-r-difuzor-P321898491
Hocam film kaliteli olursa çok sıkıntı olmaz ama kendi tercihiniz . Difizöre gelirsek bence ilersinide düşünerek orjinall r line difizörü alın derim. İlerde r line marşpiyelde koyarak takımı tamamlayabilirsiniz . Gösterdiğiniz linkteki ürünler bana çakma geliyor açıkcası . Ayrıca yapılan işlemler bir bütün olmalı bence.  Birbirini tamamlamalı . Mat krom ayna kapağıda var siyah yerine onuda tercih edebilirsiniz.

Ayrıca şu konuyu da inceleyebilirsiniz, güzel ve kullanışlı aksesuarları listeledik.

@mbonat kalitesinden degil, tavuk karasi dedikleri, gece goruste zorlanma oluyor bende hafif. On yan camlarda film beni park manevralarinda zorluyor gece. Araba cok ucari olmayacagi icin r line(4 cikis) degil de gti(2 cikis) daha mantikli gelmeye basladi biraz arastirinca. Orijinal urunu vw servislerinden temin edebiliyoruz yanilmiyorsam degil mi? Fiyatlari nedir? 

Ayna icin ustte sunu atmistim. https://s.click.aliexpress.com/e/bu3C3Q0s fena degil gibi. Plastik bi kapak oldugu icin cok kaliteli bir sey aramali miyim bilemiyorum. 

@mbonat kalitesinden degil, tavuk karasi dedikleri, gece goruste zorlanma oluyor bende hafif. On yan camlarda film beni park manevralarinda zorluyor gece. Araba cok ucari olmayacagi icin r line(4 cikis) degil de gti(2 cikis) daha mantikli gelmeye basladi biraz arastirinca. Orijinal urunu vw servislerinden temin edebiliyoruz yanilmiyorsam degil mi? Fiyatlari nedir? 

Ayna icin ustte sunu atmistim. https://s.click.aliexpress.com/e/bu3C3Q0s fena degil gibi. Plastik bi kapak oldugu icin cok kaliteli bir sey aramali miyim bilemiyorum. 
Kapak genelde çoğu satıcıda aynı kalitede hangisi ucuzsa onu alın . Alternatif olarak sanayide boyanabilir yada kaplanabilir. Çift çıkış yaptırdığınızda egzozda işlem yapmalısınız diğer türlü iki tarafta aktif olmadığında kötü bir görüntü oluyor. Benim tavsiye ettiğim fotoğrafta ki tipteki difizör dışarı doğru çıkık ve piano black beyaz arabada çok güzel duruyor .Fiyatları hakkında bilgim yok maalesef. 

5FBF5E83-3673-4DBB-9C5B-35F4117F2D62.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapak genelde çoğu satıcıda aynı kalitede hangisi ucuzsa onu alın . Alternatif olarak sanayide boyanabilir yada kaplanabilir. Çift çıkış yaptırdığınızda egzozda işlem yapmalısınız diğer türlü iki tarafta aktif olmadığında kötü bir görüntü oluyor. Benim tavsiye ettiğim fotoğrafta ki tipteki difizör dışarı doğru çıkık ve piano black beyaz arabada çok güzel duruyor .Fiyatları hakkında bilgim yok maalesef. 

Ekli dosyayı görüntüle 21273
Arac 7.5 oldugu icin bu sekilde (disa cikik ve parlak olmasa da) bir difuzor var zaten. Cok derin bilgim olmasa da bu iki cikis da yalanci zaten. Gti difuzorundekiler de yalanci olucak. Belki cok sonralari phase 1 yazilim disinda egzos vs asla ic aksamda degisiklik, orijinalligi bozacak islemler dusunmuyorum

Geri
Üst Alt