Forum hakkında fikir alışverişi

Serkanasn

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Bu siteye neden bu kadar reklam alınıyor, forum sitesi olmaktan ticari siteye doğru bir eğilim mi var?

Nerdeyse konuları okuyamaz olduk.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Serkanasn merhaba hocam. Forum tamamen bilgi paylaşımı üzerinedir. Bildiğiniz üzere büyük bir topluluğa hizmet veriyoruz. Sunucu alan adı vs masrafları karşılamak adına biraz reklam şart. 

Forumumuzun büyümesi dolayısıyla sunucu vb. masraflar da artabiliyor hocam. Bir sayfada en fazla 4-5 tane, anasayfada ise 2-3 tane reklam olmakla birlikte şu sıralar bazı değişiklikler yapıyoruz. 

Ayrıca donanımhaber vb. büyük forumlara bakarsanız birden karşınıza çıkan reklamlardan tutun aynı sayfada yer alan 15-20 tane reklama kadar hepsi var. Biz de bu ortamın sorunsuz devam edip gelişebilmesi için gerekli şeyleri yapıyoruz. 

Sizlerde haklısınız elbette ama motorsiklet banka vs gibi alakasız reklamlar yerine oem parça satışı yapan yerlerden aksesuar satıcılarından ve bakım tamirat yapan yerlerden reklam alsanız en azından boş reklamları görmemiş oluruz.

@Serkanasn Hocam en alakalı reklam kategorilerini seçip gerisini Google’a kalmış oluyor. Konu aralarında gösterilen reklam boyutları belki rahatsız etmiş olabilir. Dediğim gibi şu sıralar çalışma yaptığımız için büyük boyut denk geliyor olabilir, yakında en optimize şekilde ayarlanmış olur. Forumda ticari amaç güdülse emin olun onu bunu sponsor alıp en az 20-30 sponsor gösteririz. Amacımız bilgiyi koruyarak forumumuza faydalı 3-4 sponsoru seçip bunları yayınlıyoruz.

Laptop üzerinden girdiğimde pek fark etmedim, ama genelde mobil üzerinden giriyorum öyle hiç rahatsız etmedi beni. Benim tek muzdarip olduğum konu, forumlar arası gezerken sayfalar çok geç açılıyor server den kaynaklı sanırım. 

Sizlerde haklısınız elbette ama motorsiklet banka vs gibi alakasız reklamlar yerine oem parça satışı yapan yerlerden aksesuar satıcılarından ve bakım tamirat yapan yerlerden reklam alsanız en azından boş reklamları görmemiş oluruz.
Merhaba Hocam;

Bazı reklamlar sizlerin ilgi alaka ve arama yapıp, ziyaret etmiş olduğunuz sitelere paralel olarak Google tarafından otomatik olarak gösterilmekte. Dolasıyla o kısımlara pek müdahale etme şansı bırakmıyor Google bizlere.

Forumumuzun Ana sponsoru olarak şuan aktif olan 2 firma var ve direk Forum konusuyla alakalılar.

1. Detaliing üzerine olan @AdanaDetailing

2 .Media -cam filmi vb. içriğe sahip  @EMR garage  (y)

Mobilde hiç reklam çıkmıyor. Ben hertürlü reklama saygı duyarım sonuçta bedava yapılacak bir hizmet değil burda 5 kuruş vermeden alım satım ilanları yapıyoruz ve güvenilir kişilerden sahibinden ilanlarını görüyoruz yarısı dolandırıcı birşey alacaksam ilk buraya bakıyorum dh forum en çok kazananlardan reklamdan siteye girilmiyor. Golftutkusu yönetimi bence çok başarılı 

Masrafı ve altyapı olayı çok uğraştırmayacaksa beğen butonunun üzerinde biraz bekleyince gülme, kızma, şaşırma, üzülme vs gibi tepkiler de çıksa ve onları seçebilsek nasıl olur? Yani biraz facebook gibi. İyi örnek için bisikletforum'a da bakılabilir. :)

Masrafı ve altyapı olayı çok uğraştırmayacaksa beğen butonunun üzerinde biraz bekleyince gülme, kızma, şaşırma, üzülme vs gibi tepkiler de çıksa ve onları seçebilsek nasıl olur? Yani biraz facebook gibi. İyi örnek için bisikletforum'a da bakılabilir. :)
Önceden o şekildeydi ama yaptığımız anket sonucu sadece beğen butonu kaldı hocam. Belki ileride tekrar aktif edebiliriz. Öneriniz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt