Golf 7 Hangi Far U / J Led far

@thelakayit Tabiki fark olacaktır, ben far ayarı yaptırmadım lakin sizinki beyinli otomatik far, ben yaptırsam bile o performansı almam imkansız, ancak eski halojen farlarıma göre aydınlatmam çok iyi durumda onu belirttim, muayeneden de geçti karşıdan gelenin gözünüde almıyor. 

Merhaba ,  4 yıl önce toy zamanımda ali expres üzerinden 400 dolara orijinal görünümünde bixenon far satın aldım .Gelir gelmez kutudan çıkan xenon ampülleri üzerine takarak denedim. Aman allahım dedim param çöp oldu .Çok ama çok kötü aydınlatması vardı.Sonra led ampülle denedim ,biraz daha iyi ama yetersiz aydınlatma ile bir kaç ay kullandım golf 7 u ledli araç satın aldım. Geçen sene kardeşime golf 6 aldık ve ilk iş bixenon takmak oldu. Tabi yılların getirdiği tecrübe ile kalitesi oem e yakın xenon ampül ve balast satın aldım.Bu farlarda ampül yerine mükemmel şekilde oturmalı.doğru ampül şart.Montaj yaptım ve sonuç mükemmel ,aydınlatma .soğuk sellektör , açıları, hepsi sorunsuz.Neredeyse oem kalitesinde.Demem o ki ampül ve far uyumu şart .Montaj kalitesi ve ayar sorunsuz olmalı . Birde bu farların içine Hella gibi kaliteli oem mercek takılabilir .Çifti 500 tl civarında internette görmüştüm. Kalite arttırmak için düşünülebilir.Birde led ampül eğer yeteri kadar soğumaz ise ışık kalitesini ve siddetini kaybeder. Kısa farlarda kesinlikle zayıf performas gösterir.

@ali_burkay hocam far Ayarlarınızı en kisa zamanda yaptirn kazaya sebebiyet verebilir bu durum . Farlar cok yere bakıyor ve mercek sebebiyle biranda kesiliyor, benim aracimda oem bixenon plus farlar var aydinlatma şu şekilde

d025768a89b6a913a67766d2b710949a.jpg

Golf 7 ye 7.5 farı takmak bana çok çakma geliyor . Ne kadar replikada takılsa o modelin farını takmak daha iyi . Araba 7 far 7.5 garip yani .

Arkadaşlar merhaba , j farlar bir yerde 2.500 bir yerde 3.500 bunların farkı ne acaba ? 

çif j replika far alıp takan var mı? Bende takacağım kodlaması lazım bana da 

Zor bir ihtimal ama bulabilirseniz orjinal highline u led far 10 numara olur bende alırken 1600 tl fark vermiştim sanırım u led için

@mutlubey17 emin misin? J farlarda Gündüz farı ve sinyal lambası aynı j nin içinde yanıyor. Sinyal verince gündüz farının sönüp sinyalin yanması lazım. Gündüz farı açıkken sinyal berince hata veriyor araç diye biliyorum. Bunu hallederiz sıkıntı yok. Ancak alacağım kişi kodlaman gerekiyor diyor. Ondan sordum. :)  

@mbonat aslında 7,5 diye birsey yok, makyajlı versiyon olarak geçiyor, A3 8p kasalarda da 2006 şasi far ve panjuru farklıydı herkes yeni model olanı taktırmaya çalışıyordu durum gayet normal aslında, zevkler ve renkler meselesi.

İki far da cok guzel. 1.2 motor olduğuna göre araciniz makyajsiz kasa. Onun da orjinal mercekli fari u led. Aslına sadik kalmak daha hoş durur bence

@mbonat aslında 7,5 diye birsey yok, makyajlı versiyon olarak geçiyor, A3 8p kasalarda da 2006 şasi far ve panjuru farklıydı herkes yeni model olanı taktırmaya çalışıyordu durum gayet normal aslında, zevkler ve renkler meselesi.
Ben sevmiyorum araçlara replika  yada o arabanın olmayan parçaların takılmasını . Oem,Oem+ araba her zaman gözümde 2-3 tık üstedir . 

7-7.5 olayına gelincede insanlarda yeni her zaman iyidir mantığı var . Arabam eski durmasın diyende var . Ama olay şu 7 ye orijinal 7.5 (j far) farı takılmıyor. Takıldığında tampon vb farklı olduğu için replikayım ben diye bağırıyor . Tasarım yapılırken birbirini tamamlar şekilde yapılıyor ve bunu bozmak bence çirkin oluyor.

Herkesin kendi düşüncesi isteyen takar takmaz . Ben düşüncemi belirttim . Talep olmuş ki farlar üretilmiş ....

Geri
Üst Alt