Golf 7 2014 1.2 TSI midline

@yusuf @AhmetCakmak peki hocam 2014 40 binde mid 73 bine nasıl bir f/p sonradan comfor pakete yaklaşan özellikler için ne kadar ekleme gerekir Cruze serviste takımı kolay ve uygun mu yoksa direk 85 civarı comfor paket mi daha mantıklı yada direk Leon un şu modeli şu paketine bakın mi dersiniz

@yusuf @AhmetCakmak peki hocam 2014 40 binde mid 73 bine nasıl bir f/p sonradan comfor pakete yaklaşan özellikler için ne kadar ekleme gerekir Cruze serviste takımı kolay ve uygun mu yoksa direk 85 civarı comfor paket mi daha mantıklı yada direk Leon un şu modeli şu paketine bakın mi dersiniz
Piyasası ne durumda şu aralar pek bilgim yok ama kısaca özetlemek gerekirse Comfortline araçta ekstradan sürüş konfor paketi varsa ön arka park sensörü ve hız sabitleyici de var demektir. Comfortline'da Midline'a ekstra olarak @bcaksk hocamın yukarıda detaylıca bahsettikleri standart olarak var. Yani otomatik klima ve sis farı dışında Midline ile Comfortline arasında çok önemli olan bir fark yok. 

Leon'da 1.2 hangi paketlerde olur net bilgim yok ama Golf'e göre daha uygun fiyatlı olacağı için hız sabitleyici ve sensörlü bir Leon daha çok vardır diye düşünüyorum.

Sonradan Golf'e hız sabitleyici takmak için ister serviste isterse özel olarak bu işi yapanlara yaptırabilirsiniz. Servis fiyatı nedir bilmiyorum ama dışarıda 1000-1500 liraya yapılır muhtemelen.

Zaten araçlara bakarken direksiyonda hız sabitleyici takımı varsa vardır sonuç olarak, tamponlarda da sensör varsa tamamdır. Çok fazla özellik aramadığınızdan dolayı çok zorlanmazsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Örneğin şu ilanlar gözüme çarptı Comfortline manuel olarak. Hem ışık hem de sürüş paketi var hepsinde. 70 bin km altı şeklinde baktım. 

Daha iyisi de bulunabilir bütçenize göre. Boya değişen durumları yazdığı kadarıyla, doğruluğu satıcıya ait. :)  

1- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-boyasiz-1.2tsi-comfortline-52.300-km-surus-ve-isik-p-695859904/detay

2- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal-50bin-kmde-surus-konfor-paket-isik-paket-bi-zenon-far-693513706/detay

3- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hasarsiz%2Cdegisensiz-693496786/detay

Piyasası ne durumda şu aralar pek bilgim yok ama kısaca özetlemek gerekirse Comfortline araçta ekstradan sürüş konfor paketi varsa ön arka park sensörü ve hız sabitleyici de var demektir. Comfortline'da Midline'a ekstra olarak @bcaksk hocamın yukarıda detaylıca bahsettikleri standart olarak var. Yani otomatik klima ve sis farı dışında Midline ile Comfortline arasında çok önemli olan bir fark yok. 

Leon'da 1.2 hangi paketlerde olur net bilgim yok ama Golf'e göre daha uygun fiyatlı olacağı için hız sabitleyici ve sensörlü bir Leon daha çok vardır diye düşünüyorum.

Sonradan Golf'e hız sabitleyici takmak için ister serviste isterse özel olarak bu işi yapanlara yaptırabilirsiniz. Servis fiyatı nedir bilmiyorum ama dışarıda 1000-1500 liraya yapılır muhtemelen.

Zaten araçlara bakarken direksiyonda hız sabitleyici takımı varsa vardır sonuç olarak, tamponlarda da sensör varsa tamamdır. Çok fazla özellik aramadığınızdan dolayı çok zorlanmazsınız.
@yakuza55 Cruise Control'ü serviste 2.000 TL gibi bir fiyata taktırabilmeniz mümkün.

@AhmetCakmak Hocam önemli bir noktayı atladığınızı düşünmekteyim. Comfortline ile Midline Plus arasındaki en büyük fark Alcantara koltuklardır bence. Rahatlık anlamında çok ciddi anlamda fark oluşturuyor. Sırf koltukları için dahi Comfortline alınabilir. :)

@AhmetCakmak bende sizin yazımızdan sonra Leonlar ne alemde diye merak ettim gerçekten bu sonuca göre Leon çok daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.  

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-seat-leon-1-2-tsi-style/sahibinden-seat-leon-1-2-tsi-style-2016-model/11407724
Evet Leon daha iyilerini bulmak mümkün. Yukarıda paylaştığım 3 tane Comfortline araçlara da bakabilirsiniz. Aradığım kriterdeki 5 sayfadan çıkan en iyi  düşük km ilanlar. Leon'da yaş olarak daha genç olanları da bulunur tabiki. Ama konfor ve iç trim kalitesi istiyorsanız 1-2 yaş küçük olsun Golf olsun bence.

@AhmetCakmak bende sizin yazımızdan sonra Leonlar ne alemde diye merak ettim gerçekten bu sonuca göre Leon çok daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.  

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-seat-leon-1-2-tsi-style/sahibinden-seat-leon-1-2-tsi-style-2016-model/11407724
2018 Seat Leon 1.6 TDi DSG Gırtlak dolu paket araç ile yaklaşık 1000 km deneyimim olmuştu. Araçta hayalet ekran'a kadar aklınıza gelebilecek her donanım vardı. Ona rağmen kesinlikle bir Golf havası yoktu araçta. O ucuz hissi ister istemez hissediyorsunuz.

Ben olsam 1 model yılı eski veya donanımı eksik olsun yine de Golf alırım.

Bahsettiğim aracın fotoğraflarını da eklerim mobile geçince.

@yer_ucagi_34 @AhmetCakmakhocam ortalama olarak Leon donanım ve golf donanım aynı olsun dersek aynı paraya golften en fazla 2013 leondan 2016 bile aynı temizlikte arabalar varmış sizin karariniz yine golf mu olurdu ? 

@yakuza55 bence confortline da olsa midline da olsa Golf, Golf’dür. Leon, Golf’ün yerini tutmaz.

@yer_ucagi_34 @AhmetCakmakhocam ortalama olarak Leon donanım ve golf donanım aynı olsun dersek aynı paraya golften en fazla 2013 leondan 2016 bile aynı temizlikte arabalar varmış sizin karariniz yine golf mu olurdu ? 
Yukarıda benim ve @yer_ucagi_34 hocamın da dediği gibi tercih kesinlikle Golf olurdu. Ben de zamanında araç bakarken bir Leon'u beğenip test ettim, sonrasında aynı fiyata Golf bulunca Golf'ü beğendim ve aldık 2016 yılında. O günden bu güne hiç sorun yaşamadım ve iyiki Golf almışım diyorum. Zaten inceleme videolarına da bakarsanız herkesin dediği şey Golf konfor ve hissiyat olarak Leon'dan çok daha iyi. Bütçesi olan Golf, biraz daha az bütçe ayıran da Leon alıyor.

Hem Leon hem de Golf test etme şansınız varsa kesinlikle deneyin farkı anlarsınız. 

Hocam belli ki çok donanım derdiniz yok. Bana kalırsa o aracı alın. Fiyat makul gibi biraz pazarlık yapılırsa o paraya birkaç parça takılır. 

@yakuza55 hocam midline golf alınır gayette güzel binilir, bu tamamen beklenti meselesi. Ben 2014 te aracı alırken güvenlik donanımı en üst passat ile aynıydı. 1.2 performansından şüpheniz olmasın. Leon ise ben tercih etmezdim, sebebi ise seat ın kendi araçlarına vw kadar sahip çıkmamasıdır. 

Bu arada midline plus alıp 2000 hız sabitleyiciye oraya buraya para saçıp sonrada midline olarak aldığınız değerde satacağınıza 5 daha koyun comfortline+ışık+konfor donanımlı bir araba alın en azından satarken araca şunu bunu eklettim boşuna masraf ettim kimse bunlara bakmadi demezsiniz.

Geri
Üst Alt