ESC ve Rampa Kalkış Yardımcısı Hatası YARDIM!!!

armando

Katılımcı Üye

İsim
armand
Günaydın Herkese;

Dün iş çıkışı düz yolda giderken ilk lastik basınç göstergesi hata verdi,sonra ESC , Rampa Kalkış Yardımcısı ve Lastik basınç hatası verdi,hemen bir benzinliğe girip lastiklerin basınçlarını kontrol ettim,basınçlar da sıkıntı yok,aracı stop etmiştim,yeniden çalıştırdığımda ise hataların hepsi silindi,bu sabah yine düz yolda ve hızım yaklaşık 90km iken yine aynı hataları aldım,görseller de görüldüğü gibi,bu konuda bilgisi yada önerisi olan var mı ?

01.JPG

02.JPG

günaydın;

yakın zamanda aracınıza motor yıkama yaptırdınız m?

Upvote 0
eski aracım polo da bir kere basınçlı suyu yakın tutmamama rağmen akabinde bir hafta boyunca Stop Start arızası gösteriyordu.
tam servise gidecektim ki kendiliğinden geçti
o yüzden sormuştum.

birkaç arızanın aynı anda çıkması ilginç
imkanınız var ise VAG ile arıza kaydını sildirip denemek

şayet yine karşınıza çıkarsa yazılım değil donanımsal incelemek gerek

araştırma yaptım jetta türkiye forum da aynı sorunla karşılaşan olmuş ama üye dışı görüntülenemiyor

Upvote 0
@doganersin saol hocam bende başka forumlarda bakıyorum,tamda bayram öncesi tatile çıkmadan böyle bir sıkıntı olması canımı sıktı açıkcası  :O

Upvote 0
@armando Hocam bir VCDS kablosu bulup 03 ve 44 'teki hata kodlarını benimle paylaşmanız mümkün mü?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@doganersin saol hocam bende başka forumlarda bakıyorum,tamda bayram öncesi tatile çıkmadan böyle bir sıkıntı olması canımı sıktı açıkcası  :O
rica derim geçmiş olsun
istanbul daki dostlar yard olabilirler

yazılım kaynaklı olduğundan geçici bir durum olduğunu düşünüyorum

Upvote 0
@MSE hocam bugün yarın bakıp size dönüş yaparım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt