Hangi Marka Bakım Seti ?

HONEY

Uzman Üye

İsim
BÜLENT
Merhaba Ustadlar,

Motosiklet hobimden gelen  periyodik bakım parçası ve yedek parça stoklama konusunda psikopatlık derecesinde takıntılıyım elimin altında tutmayı severim :)  ne hastalığım var bilmiyorum :)

Taşrada bulunan bir servisten daha çok yedek parça stoğum vardır :)

Fiyatlar sürekli yükseliyor dövize endeksli önceden taksitle alıp elimde tutuyorum :)

Aracım 44.000 km de 1.2 TSI DGS 2014 Model

Bunun için hangi marka filitre seti alayım BOSCH / MANN

Hangi marka fren balatası alayım FERODO / ATE

Hangi yağı alayım ?

Yardımlarınız için teşekkürler

N11 sitesinden daha uyguna aldığınız siteler var mı ?

@HONEY hocam filtreleri mann almanı öneririm, orjinali mann dır. Fren balatası olarak ferododan çoğunluk memnun diye biliyorum, tecrübesi olan arkadaşlar bu konuda yorum yaparsa daha sağlıklı olur.

Filtrelerde Mann hengest yada mahle hepsi olur, yağ olarak ben liqui moly tercih ettim motul da olabilir, feredo zaten aracın üzerinde olan balatadir serviste de büyük ihtimalle feredo takiliyor.

Filtrelerde Mann hengest yada mahle hepsi olur, yağ olarak ben liqui moly tercih ettim motul da olabilir, feredo zaten aracın üzerinde olan balatadir serviste de büyük ihtimalle feredo takiliyor.

Teşekkür ederim :)

@HONEY bakım seti filtresi MAN kullan. motor yağı için ise MOTUL yada LİQUİ MOLY kullan. fren balatası ise FEREDO kullan.

Filtrelerde orjinal markalar mann mahle hengst bunları almalısın... frende ate feredodan daha kaliteli üzerinde genelde feroda var araçların ben orj feroda balata alıp takmıştım (servisten alıp dışarıda taktırmıştım) feroda orj ingiltere malı dışarıdan alırsan çin malı ve kalitesiz ate orj alman ve daha kaliteli bence

Moderatör tarafında düzenlendi:
Filtrelerde orjinal markalar mann mahle hengst bunları almalısın... frende ate feredodan daha kaliteli üzerinde genelde feroda var araçların ben orj feroda balata alıp takmıştım (servisten alıp dışarıda taktırmıştım) feroda orj ingiltere malı dışarıdan alırsan çin malı ve kalitesiz ate orj alman ve daha kaliteli bence
Tesekkur ederim :)

Geri
Üst Alt