@feyyur_53

lastiğin iz genişliğinin daralması, tutuşta sorun yaratmazmı? 225 ten 205 e düşecek.

konfor için kesinlikle artısı olacaktır sonuçta 45 ten 50 ye bir büyüme var ama bilemedim.

@iamalegend

hocam daha önce bahsetmiştim, fabrika çıkış s40 rdesign da 205/50/17 lastikler vardı arkadaşımda. yanak kalınlığı hemen hiç farketmiyor çünkü 225te 101,2 mm 205 te 102,5 mm yanak olacak. tutuş azalır ama karda kışta daha dar taban iyidir deniyor

Zincir takmayacağımızı varsayarsak 17 jant yine de problem yaratır diyebilir miyiz acaba?

Standart 16 jantı olanlar aynı janta kışlastiği alabilir. 17-18 jant kullanıcılarının 15 jant almaları mantıklı. 195/65/15 kış için yeterli.

Zaten 200hp gücü olmayan bir otomobil görsellik için 17-18-19 jant kullanır. 30-35-40-45 profili olan lastikler, normal yollarda konforsuz sürüşten başaka neye yarar? güzel süspansiyon baltalamaya:)

@maniax

merhaba hocam, az önce aşağıda linkini verdiğim sitede , bizim araca göre seçim yapınca belirttiğiniz gibi 205/50/R17 ve 225/45/R17 olarak iki seçenek çıkıyor ve kış şartları için daha mantıklı olacağı söyleniyor, yanak kalınlığı biraz daha arttığından çukur ve bozuk yollarda daha sağlıklı olduğu ve taban genişliği biraz daha dar olduğundan, karlı yollarda daha avantajlı olduğu belirtilmiş.

ozaman nokian wr d4 205/50/R17 almak lazım :)

http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/binek-otomobil-lastikleri#type=type_2&brand=volkswagen&range=golf&model=golf%20vii&engine=1.4%20tsi%20122&year=2012&selectedFitment=205-50-17-93-H&selectedFilter=winter&fronthighwaypressure=2.4&frontnormalpressure=2.2&rearhighwaypressure=2.9&rearnormalpressure=2.2&retainFitment=205-50-17-93-H&selectedIndexOption=0&usage=2

@feyyur_53

Bilgi için teşekkür ederim, araştırdım ve daha sağlıklı olduğuna kanaat ettim.

saygılarımla

iamalegend dedi:
@feyyur_53

hocam üşenmemiş resim eklemişsiniz, çok teşekkür ederim :)

saygılarımla
saygılarımla hocam. kumho  i'zen KW27 kış lastiği araştırın isterseniz. 205/50/17  93V

bu ebat fazla kullanılmadığı için fiyatlar uçuk. yüksek fiyat ödmeye gerek yok. kumho aynı işi görür.

kış lastiği için 205/55/16

NOKİAN WR D3        198 TL

PETLAS  175  TL

şu saatten sonra  Yerli lastik olsun , ülke kazansın , milli ekonomi gelişsin  , kırşehir güzelleşsin gibi bi derdim yok açıkçası ....dünya lideri olmuşuz her konuda daha ne????......  (2 kere  kış +2 kere petlas yaz lastiği  alıp yıllarca  adamlara para kazandırmışım eee yeter.... iyi lastik deyip geçelim)

Nokian için  (WR D3)  %50 forum barajını geçecek şekilde  iyi lastikdir  baba lastikdir  anlamında sandıktan  NOKİAN çıkarmı ???? yoksa goodyear yada  doğal olarak  260 liraya  continental mi tercih edilmeli ?  yada son bi kez daha petlas mı ?

Son düzenleme:
golfstream dedi:

PETLAS  175  TL

şu saatten sonra  Yerli lastik olsun , ülke kazansın , milli ekonomi gelişsin  , kırşehir güzelleşsin gibi bi derdim yok açıkçası ....dünya lideri olmuşuz her konuda daha ne????......  (2 kere  kış +2 kere petlas yaz lastiği  alıp yıllarca  adamlara para kazandırmışım eee yeter.... iyi lastik deyip geçelim)

Nokian için  (WR D3)  %50 forum barajını geçecek şekilde  iyi lastikdir  baba lastikdir  anlamında sandıktan  NOKİAN çıkarmı ???? yoksa goodyear yada  doğal olarak  260 liraya  continental mi tercih edilmeli ?  yada son bi kez daha petlas mı ?
Kendim sordum kendim

cevaplayayım ....

Tüm araştırmalarım ve çeşitli lastik bayilerindeki yerinde expertizlerim sonucunda 205 55 16 T NOKIAN WR D3 de karar kılındı(üretim tarihi 32/2015)

4×210 dan 840 TL / 8 taksit....

Yukardaki 198 tl fiyat internetteki hepsi burada.com fiyatıydı...lastikleri ordan alsam yine taktırmak için 40 tl vereceğim düşünülürse yine 840 tl ye gelecekti...bende ankaradaki bir nokian satıcısından aldım gitti.....

Yalnız tek bir şey kafamda soru işareti kaldı...Continental 205 55 16 T  TS 850  kış lastikleri çoğu lastik bayiinde/  internette  250/260  lira....ankarada bir bayide 225 tl ye buldum conti için  çok iyi fiyattı ama gidip nokian aldım

Orhan Hoca dedi:

PETLAS  175  TL

Kendim sordum kendim

cevaplayayım ....

Tüm araştırmalarım ve çeşitli lastik bayilerindeki yerinde expertizlerim sonucunda 205 55 16 T NOKIAN WR D3 de karar kılındı(üretim tarihi 32/2015)

4×210 dan 840 TL / 8 taksit....

Yukardaki 198 tl fiyat internetteki hepsi burada.com fiyatıydı...lastikleri ordan alsam yine taktırmak için 40 tl vereceğim düşünülürse yine 840 tl ye gelecekti...bende ankaradaki bir nokian satıcısından aldım gitti.....

Yalnız tek bir şey kafamda soru işareti kaldı...Continental 205 55 16 T  TS 850  kış lastikleri çoğu lastik bayiinde/  internette  250/260  lira....ankarada bir bayide 225 tl ye buldum conti için  çok iyi fiyattı ama gidip nokian aldım
çok iyi bir seçim hocam hayırlı olsun. ben bu lastiği ağır kışta test ettim.  s=s15
Umarım benimde sizin gibi test edebilecim yoğun kar  kış kıyamet şartları görürüm......... 2011 kışında sırf kış lastiklerini test amaçlı gece 23:30 dan sonra 25 cm karla kaplı bomboş yollarda (millet evine kaçmıştabi) orta. hızlarda spin-drift- dik yokuş tırmanma tarzı olimpik kış turizmi faaliyetlerim olmuştu....

Finlandiya kadar olmasada işe yarar kar yağar bakalım

GolfTutkusu ailesi selamlar.

Malum kış geldi çattı 1 aralıkta bize zorunlu olmasada kış lastiği durumu malum.

İstanbulda yaşıyorum ve günlük ortalama 45-50 km yol gidip geliyorum. Sessizlik yakıt tüketimi. ıslak, kuru yol frenleme gibi durumları göz önünde bulundurarak bana hangi lastiği önerirsiniz acaba ? Fiyat/performans tercihlerinizi bekliyorum

Ebatlarım 205/55/R16

Geri
Üst Alt